Site icon Ev Dekorasyonları

Çalışma Alanı Dekorasyonu Fikirleri 2021

indir

indir

Çalışma Alanı Dekorasyonu Fikirleri 2021

Pandeminin hayatımıza etkisi ile işlerimizi evlerimize taşımak durumunda kaldık dolayısıyla çalışma alanı dekorasyonu, çalışma masaları ve tamamlayıcıları olan, aydınlatmalar, berjer, puf ve aksesuarlar daha çok önem kazanmaya başladı. Modern hayatlarımızın önemli bir bölümünü oluşturan çalışma alanları hem işlevsel hem de görsel özellikleriyle dikkat çekmektedir. Bu durumda siz de yaşam alanlarınızda konforlu ve estetik bir çalışma alanı oluşturabilir, doğru fikirleri ev dekorasyonunda kullanabilirsiniz.

Şık ve Fonksiyonel| Çalışma Alanı Dekorasyonu

Çalışma masaları öncelikli bir seçenek olduğunda ilk dikkat çeken özellik, ürünlerin fonksiyonel olmasıdır. Bu hususta kolay erişebileceğiniz çalışma masaları estetik açısından yaşam alanınızın genel dekorasyonuyla uyum sağlayamıyor olabilir. Kendiniz için güzel bir çalışma alanı oluşturuyorsanız, seçmeniz gereken masalar hem görsel açıdan tatmin edici olmalı hem de fonksiyonel açıdan ihtiyaçlarınıza kolay cevap verebilmelidir. Öncelikli olarak ihtiyaçlarınızı belirleyiniz, sonra estetik açıdan seçtiğiniz masaları değerlendirmeye alınız. Bu sayede evin diğer mobilyalarıyla görsel bir bütünlük ve uyum yakalayabilirsiniz.

Tercih ettiğiniz masanın diğer önemli bir noktası ise, ne kadar yer kapladığıdır. Çalışma masasının şekil olarak daha az yer kaplaması, ancak doğru bir tasarımla fonksiyonel olması oldukça önemlidir. Bu kimi zaman çalışma masasındaki kullanım alanını genişleten raflarla, kimi zamansa çekmeceler ile mümkün olabilir. Çalışma masalarında kullanılan materyal de kullanımı ve görsel açısından önem taşır. Daha doğal dokuların ön planda olduğu bir görüntüye sahip olmak istiyorsanız ahşaptan üretilmiş çalışma masalarını gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz. Buna ek olarak deri ve metal kullanımıyla zenginleştirilen tasarımlara yönelirseniz, çalışma alanınızda farklı bir atmosfer oluşturabilirsiniz.

Şık Bir Aydınlatma Her şeyi Değiştirebilir| Çalışma Alanı Dekorasyonu

Çalışma Alanı Dekorasyonu

Bir çalışma alanının olmazsa olmazı kesinlikle aydınlatmalardır. Çünkü doğru aydınlatma çalışma alanında hem dikkat hem de uzun süre verimli çalışmak için oldukça önemli bir unsurdur. Doğru aydınlatma modelleri ile bulunduğunuz ortama dekoratif detaylar ilave etmek, çalışma alanınızın tarzının oluşmasında çok önemli bir rol oynuyor. Çalışma odası dekorasyonunda, masa lambaları, sarkıtlar, tavan ve duvar aydınlatmaları, abajurlar, okuma lambaları gibi seçenekler sıkça kullanılan aydınlatma modellerindendir. Işık ihtiyacınıza göre tercih edeceğiniz aydınlatma türlerini alanlarınızda doğru noktalarda kullanarak çalışma alanında ferahlık oluşturabilirsiniz.

Tamamlayıcı Mobilyalarla İşlevsellik Kazanın| Çalışma Alanı Dekorasyonu

Ev dekorasyonun dikkat çeken parçaları olan puflar ve berjerler çalışma alanları için de işlevsel sonuçlar oluşturabilir. Konforlu bir berjer ve rahat bir puf ile uzun zamanlarınızı geçireceğiniz çalışma alanlarınızı tamamlayabilirsiniz. Tercih edeceğiniz koltuk rahat olmalıdır, bu sayede konfor alanınız gelişir. Kendinizle tek başınıza kaldığınızda çalışma odanız ile özel bir bağ oluşturabilir ve huzurlu olmanın tadını çıkarabilirsiniz. Berjerinize eşlik edecek rahat bir puf da iyi bir fikir olabilir. Bu şekilde kolaylıkla ayaklarınızı uzatabilir, iş yoğunluğunuzda kendinize mola verirken, çalışma enerjinizi bir üst seviyeye taşıyabilirsiniz.

Exit mobile version