Site icon Ev Dekorasyonları

Dar ve Küçük Mutfaklar Dekorasyon Önerileri

3 1

3 1

Dar ve Küçük Mutfaklara Dekorasyon Öneriler

Dar ve küçük mutfaklar her birimizin büyük kâbusları olmaya devam ediyor. Yıl oldu 2021 hala küçük ve dar mutfaklar inşa etmeye devam eden mimar ve müteahhitler yüzünden pek çok hayalimiz kırılabiliyor. Çok beğendiğiniz bir evin mutfağı küçükse kimi insan hemen vazgeçiyor kimi insan ise olsun artık ne yapalım noktasında oluyor. İşte eğer siz de tam olarak bu noktadaysanız hemen yardımcı olalım. Zira dar ve küçük mutfaklar için dekorasyon önerileri oldukça önemli bir konu. Eğer siz de bu konuya oldukça fazla oranda dikkat ediyorsanız hemen sizi içeriğimizin devamına alalım. Aşağıda anlatacaklarımız çok önemli…

Dar ve Küçük Mutfaklar Dekorasyon Önerileri 11

Bu Yazıda Okuyacaklarınız

Küçük Mutfaklarda Yerleşim Nasıl Olmalı?

Dar ve küçük mutfaklar konusunda yerleşim nasıl olmalı şeklinde arama yapan binlerce insan bu içerik ile beraber sorunlarına çözüm bulabiliyor. Buzdolabının dahi sığmadığı mutfaklar için ne yapmalı? Yemek masası nasıl konumlandırılmalı? İşte bu sorular insanların çok fazla düşündüğü birkaç konu. Eğer mutfağınıza buzdolabı dahi sığmıyorsa öncelikle gömme buzdolabı tercih edebilirsiniz.

Dar ve Küçük Mutfaklar İçin Masa Çözümleri yazımız sizlere masa yerleşimi hakkında daha detaylı bilgiler sunabilir.

Duvara ya da dolap arasına gömme buz dolapları, mutfağına buzdolabı sığmayan onca insan için büyük bir çare olabiliyor. Aynı şekilde eğer mutfağınızda yemek masanıza yer kalmıyorsa bu durumda da en iyi ihtimalle katlanabilir. Ayrıca duvara monte halde duran yemek masalarını tercih edebilirsiniz. Bu size hem mekandan hem de zamandan kâr sağlayacaktır.

Dar ve Küçük Mutfaklar Dekorasyon Önerileri 12

Portatif Ürünler Tercih Edilmeli mi?

Mutfak içerisinde portatif ürünler tercih edebilirsiniz. En önemli portatif malzemelerden bir tanesi kesinlikle yemek masasıdır. Hem katlanabilir hem de taşınabilir olması size büyük avantajlar sağlayabilir. Küçük mutfak için en önemli durum ise mutlaka yemek masası için konumlandırma yapacağınız alanın olmasıdır. Hareket kabiliyetinizi engelleyecek durumlar için mutlaka portatif masa ve sandalye tercih etmelisiniz.

Türkiye’de mutfağı dar ve küçük olan insanların yüzde 65’i kesinlikle portatif yemek masası tercih ediyor. Ayrıca duvara monteli katlanabilir yemek masası tercih ediyor. Bunun sebebi ise belli, mutfak çok dar ve küçük. Bu durumda yerden kısmak yerine kullanışlı hale getirilebiliyor.

Dar ve Küçük Mutfaklar İçin Mutfak Dolapları Ne Yapılmalıdır?

Mutfak dolapları için yapılabilecek en ideal durum ise kaliteli bir iç mimar ile çalışarak mutfak dolaplarınızın kullanım açısından sorun yaratmayacak şekilde küçültülmesidir.

Aynı şekilde mutfak tezgahının da en ve boy oranında aynı şekilde küçülme yoluna gidilebilirsiniz. Ama bu pek çoğumuz için oldukça masraflı bir işlem olabilir.Eğer mutfağınıza alan açma konusunda maddi bir çekingenliğiniz yoksa mutlaka mutfak dolap ve tezgahları ile ilgili bir çalışma yaptırmalısınız.  Türkiye’de bu konuda pek çok iç mimar çok titiz çalışmalar yapılmaktadır. 10 metrekare mutfağın tıpkı 20 metrekare duruma gelmesi gibi bir durum söz konusu olabilir. Yukarıdaki önerilerimize uyarsanız mutfak kullanım alanı konusunda ciddi kâr elde edebilirsiniz.

Exit mobile version