Site icon Ev Dekorasyonları

Doğalgaz Borusu Gizleme Fikirleri

Boru Gizleme

Boru Gizleme

Belki yeni bir ev aldınız veya birkaç odayı yeniden şekillendirmek istiyorsunuz. Açıkta kalan doğalgaz borusu gizlemenin yaratıcı yollarını bulmak zordur. Neyse ki hepimiz internette fikir alışverişinde bulunduk ve evinizin dışında, bodrum tavanınızda, çamaşır odasında veya banyoda boruları gizlemenin çeşitli yollarını paylaştık.

Bu Yazıda Okuyacaklarınız

Doğalgaz Borularını Gizlemenin Yaratıcı Yolları

Doğalgaz boruları hiçbir yere gitmiyor ve ne yazık ki bazen, özellikle eski evlerde veya yapıların kalıcı olduğu ve örneğin tuğladan yapıldığı büyük şehirlerde, duvarlarımızın dışına çok sayıda boru eklenir.

İşte yapabilecekleriniz! Yaratıcı olabilir ve açıkta kalan bu boruları odanın dekoruna yerleştirebilir veya onları işlevsel bir mobilya veya dekorasyon parçasının arkasına veya içine saklamanın bir yolunu yaratabilirsiniz.

Doğalgaz Borularını Öne Çıkarın

Bununla başlayalım çünkü artık en kolay ve aslında moda olan bu. Bu günlerde doğalgaz borularına sahip olmak şık ve birçok insan bunu bir özellik olarak görüyor. Bazı insanlar, karışmalarını sağlamak için arkalarındaki duvarla aynı renge boyasalar da, onları boyamak için tamamlayıcı bir renk kullanarak veya aynı boruları odanın başka yerlerine dahil ederek, görsel olarak öne çıkmalarını sağlamak çok daha havalı bir seçenektir.

Alternatif olarak, ısı yalıtımı bile katabilen dekoratif boru kapakları oluşturabilirsiniz. Bu, modern ve minimal tasarımlı odalardan daha çok rustik ve kır evleri için çalışır. Yanına yapraklı sarmaşıklar gibi sahte yapraklar asan insanlar da vardır. Tasarımınıza biraz doğa ve renk katabilir.

Dogalgaz-Borusu-Gizleme-Fikirleri

Dekoratif Boru Kapakları Kullanın

Bazı insanlar, odalarının temasına bağlı olarak, boru kapakları içeren ilginç çözümler bulacaktır. Plaj temalı bir oda hayal edin. Deniz fenerli duvar kağıdı bordürleriniz, sahil sahneleri resimleriniz, duvara bir çapa vb. var. Açıkta kalan bu boruları iple sarabilirsiniz ve mükemmel görünecektir.

Bir çocuğun, belki de küçük bir kızın yatak odasında çalışıyorsanız, onları bir şeker kamışı gibi boyayabilir veya bu şekilde tasarlanmış bir beze sarabilirsiniz. Dikey olanları sahte ağaçlara dönüştürebilir ve tavana yakın dalları ve yaprakları dahil edebilirsiniz. Sadece yaratıcı ol ve tatlı bir şey düşüneceksin.

Boruları Ahşap ve Boya İle Kutulayın

Boruları boyamaktan bahsetmiştik, ancak bazen bir odanın köşesinden geçen tek, yalnız bir borunuz olur. Birçok kişi, etrafına küçük bir ahşap çerçeve inşa ederek onu kutuya koymayı tercih ediyor. Bu ucuzdur ve kesimler genellikle sizin için hırdavatçıda yapılabilir. Hazır olduğunuzda bir alçıpan alternatifi kullanmayı düşünün . Dekoratif değeri açısından başka fikirlere ilham verebilir. Basitçe çerçeveleyin, kenarlarını kalafatla kapatın, tamamen kurumasını bekleyin ve ardından bu yeni kutu kapağını karşı duvarla aynı renge boyayabilirsiniz. Alt ve üst kısımlara trim eklemeyi unutmayın. Bu kolay, güzel görünüyor ve odaya biraz üç boyutlu bir görünüm katıyor.

Boruları Mobilya ve Süslemelerin Arkasına Gizleyin

Yapılacak en basit şeylerden biri, odayı dekore etmek ve mobilyayı temel amaç olarak gizleme borularının etrafına yerleştirmektir. Mutfak masanızı, kanepe ve kanepelerinizi, büyük saksı bitkilerinizi vs. kullanabilirsiniz.

Buradaki fikir, boruların bir kısmını odanın üst yarısında açıkta tutabilir, belki de bunları duvarlara boya ile karıştırabilir ve çoğunu normal mobilyalarınızla saklayabilirsiniz.

Dikey Boruyu Kolona Çevirin

Diyelim ki üst kattaki bir yatak odası, çatı katı odası veya garajınızın üzerinde, hiçbir gerçek sebep olmaksızın odanın tam ortasına dikey olarak uzanan büyük bir boruya sahip bonus odası gibi bir odanız var. Yeniden yönlendirmeye çalışmak yerine, etrafına bir sütun oluşturabilirsiniz.

Bu şekilde boruyu gizleyebilir ve orada olması gereken yük taşıyıcı bir yapı gibi bir destek kirişi gibi davranabilirsiniz. Kimse sorgulamayacak. Daha sonra onu istediğiniz gibi dekore edebilirsiniz, hatta etrafına raflar ekleyerek, altına depolamalı bir oturma bankı inşa ederek vb. Borunun konumuna bağlı olarak olasılıklar sonsuzdur.

Exit mobile version