Site icon Ev Dekorasyonları

Dondurma Çubuklarından Raf Yapımı Nedir? Nasıl Yapılır?

Dondurma çubuklarından raf yapımı, kadınların en çok ilgisini çeken duvar süsleri arasında yer almaktadır. Yaz aylarının gelmesi ile birlikte tüketmeye başladığımız dondurmaların çubuklarını atmak yerine biriktirerek evinizin duvarlarını süsleyebilir evinizin ruhuna canlılık getirebilirsiniz. Dilerseniz mobilyalarınıza uygun dilerseniz eskitme şeklinde renk vererek Vintage bir görüntüyü yakalayabilirsiniz.

Dondurma Çubuklarından Raf Yapımı

Evinizin duvarları gibi ofisinizi, iş yerlerinizi ya da balkon duvarlarınızı da süslemeniz söz konusu olabilir. Yeter ki siz kendi tasarımınızı yapmak isteyin kullanmak isteyeceğiniz bir sürü alanın olabileceğini fark edeceksiniz. Bugün sizler için dondurma çubukları ile yapabileceğiniz raf tariflerini vereceğiz.

İlginizi Çekebilir: Lastikten salon masası yapımı

Dondurma Çubuğundan Duvar Süsü Nasıl Yapılır?

Dondurma çubuklarından raf önerileri artık hazır olan standart görüntülere sahip mobilyalardan sıkılmış insanlara farklılık yaratan ve el becerilerini kullanmak isteyen insanlar için moda olan bir süs eşyası haline geldi. Üstelik yapımı hem çok basit hem de çok uygun fiyata denk gelmektedir. İster yediğiniz dondurma çubuklarını biriktirin isterseniz gidip satın alın.

İstediğiniz her boyutta dondurma çubuğu bulabilmeniz mümkündür. Yaklaşık olarak 10-12 TL arasında paketler şeklinde satılmaktadır. Bunun yanında edinmeniz gereken malzemelerden diğerleri ise istediğiniz renk tonun da bir vernik ve ahşap yapıştırıcıdır. Yapmak istediğiniz modele göre ister çıktı alıp üzerinde yapabilir isterseniz bakarak yapabilirsiniz.

Dondurma çubuklarından raf yapımı genellikle altıgen şeklinde hazırlanan rafları siz isterseniz sonsuzluk işareti şeklinde isterseniz kare şeklinde ya da istediğiniz herhangi bir şekilde yapabilirsiniz. Yaklaşık olarak 9-10 sıra şeklinde hazırlayacağınız raflar için toplam 60 adet dondurma çubuğu gerekmektedir. Ama siz istediğiniz derinlikte ayarlayacaksanız sıra sayısını artırabilir ya da azaltabilirsiniz.

Dondurma çubuklarından raf yapımı

Bu raflardan dilerseniz 8-10 adet yapabilir pal peteği görüntüsü elde edebilirsiniz. Duvarlarınız için ayrı bir hava katması için ister süs eşyaları ile isterseniz fotoğraflarınız ile içerisini süsleyebilirsiniz.

Dil Çubuğundan Raf Nasıl Yapılır? Dondurma çubuklarından raf yapımı

Dondurma çubuklarından raf yapımı

Dondurma çubuklarından raf yapımı tarifini size yukarıda anlatmaya çalıştık bu rafları dondurma çubuğu olarak da geçen dil çubukları ile de yapabilmeniz mümkündür. Hatta büyüklük sebebiyle en çok dil çubukları tercih edilmektedir. Yine dondurma çubuğunda gerçekleştirdiğiniz şekillerde dil çubukları ile de istediğiniz görüntüyü elde edebilir ve duvarlarınıza canlılık kazandırırsınız.

Hatta dil çubukları ile yaptığınız süs eşyalarını hediyelik olarak da hazırlayabilir sevdiklerinize verebilirsiniz. Dondurma çubuklarından farkı ise dilerseniz bu çubukların renkli hallerini de satın alabiliyor oluşunuzdur. İsterseniz ahşap renkte alıp zevkinize göre beğendiğiniz renkte boyayabilir üzerine vernik atabilirsiniz ya da sadece vernik ile ahşap görüntü elde edebilirsiniz.

Dediğimiz gibi rafların farkı tamamen sizin zevklerinize bağlı siz neyi nasıl hangi şekilde istiyorsanız o şekilde tasarlayabilir gelen misafirlerinizi yaşam alanınızda şaşırta bilirsiniz. Dondurma çubuklarından raf önerileri  yazımızın sonuna geldik. Umarım sizler de bu rafları dener ve memnun olursunuz.

Exit mobile version