Site icon Ev Dekorasyonları

4 Farklı Duvar Temizliği Nasıl Yapılır? (Videolu)

young housewife is wearing yellow gloves while cleaning with product clean white wall

young housewife is wearing yellow gloves while cleaning with product clean white wall

Sık sık kirlenen duvarlarda duvar temizliği nasıl yapılır? Temizlik birçok alanda gerçekleşen olaydır. Hijyenik ortamı sağlamak adına duvar temizliğine dikkat edilmesi gerekir. İster en iyi duvar boyasını tercih edin ister çok dikkatli kullanım sağlayın sonuç olarak duvarlar kirleniyor. Kirlenme olasılığı evcil hayvan ve küçük çocuk bulunan evlerde daha sık oluyor.

Bu Yazıda Okuyacaklarınız

Mopla Duvar Silme Doğru mu?

İlginizi Çekebilir: Soda, Sirke ve Karbonat ile Buzdolabı Temizliği

Mop son zamanlarda temizliği kolaylaştıran bir parçadır. Mop ile sadece yer silmek zorunda değilsiniz. Camlar, banyo duvarları veya genel duvarlar temizliğinde kullanabilirsiniz. Temizliği yaparken dikkat etmeniz gereken ise mop ile silerken kullanacağınız kimyasal olmalıdır. Aksi durumda mopların duvara zararı yoktur.

Duvar Hangi Deterjanla Silinir?

Eğer duvar temizliği nasıl yapılır merak ediyorsanız öncelikle karar vermeniz gereken ilk adım deterjan olmalı. Birinci olarak deterjanın ağır kimyasal içermemesi gerekiyor. Kimyasal ağırlıkta olan bir deterjan kesinlikle duvar boyanıza zarar verecektir. Aynı zamanda koyu boya rengine sahip bir duvarı da cif gibi beyazlatıcı malzemelerle temizlememelisiniz.

1- Sirke ile Duvar Silme

Beyaz sirkeyi daha önce duydunuz mu? Sirkelerin bir türü olarak bulunan beyaz sirkeler, temizlik için kullanılabilir. Hatta temizlik konusunda çok kolaylık sağlar. Sirke ile duvar temizliği yapacaksanız döktüğünüz sirkenin 3-4 katı kadar su eklemelisiniz. Yani beyaz sirkeyi direkt olarak duvara uygulamak boyaya yine zarar veriyor. Su ile açmak, sonrasında duvara uygulamak daha doğrudur.

2- Domestos ile Duvar Silme

Domestos ile duvar temizliği nasıl yapılır? Duvar boyasına zarar verir mi? Domestos en bilinen çamaşır suyu markasıdır. Çoğu temizlik alamnda rahatlıkla tercih edilebileceği firma tarafından söyleniyor. Ancak astım gibi nefes almada zorluk yaşanlara domestos ile temizlik önerilmez. Çünkü duvardan direkt olarak kokusu gitmeyeceğinden nefesi kesebilir.

3- Cifle Duvar Silme Nasıl Yapılır? Cifle Duvar Temizliği Nasıl Yapılır?

İlginizi Çekebilir: Beyaz Banyo Tasarımı ile Fark Yaratın

Cif kullanmak konusunda kararlıysanız açık duvar renklerinde kullanmalısınız. Çünkü cifin beyazlatma özelliğinden dolayı koyu renkteki duvar renginde değişiklik olabilir. Bununla birlikte eğer temizlemeye uygun duvar kağıtları kullanıyorsanız buralarda cif kullanabilirsiniz. Cifi direkt uygulamayın bir beze koyun ve ıslatın daha sonra silin. Son olarak durulayın.

4- Bulaşık Tabletiyle Duvar Silme

Duvar Temizliği Nasıl Yapılır| Bulaşık Tabletiyle Duvar Silme

Bulaşık tableti yine son dönemde özellikle kadın sitelerinde öneriliyor. Ancak bizlerin size önerisi bulaşık tabletini mutfak dolapları, banyo dolapları için kullanmalısınız. Bulaşık tabletini sıcak suda erittikten sonra dolaplarınızı sildiğinizde durulamaya bile gerek kalmaz.

Kararan Duvar Nasıl Temizlenir? Duvar Nasıl Silinir Kadınlar Kulübü

Kadınlar Kulübü sitesi üzerinde duvar temizliği nasıl yapılır konusu ele alınıyor. Kararan duvarlar özellikle rutubetten dolayı oluşur. Rutubetin kesin çözümü öncelikle duvarın onarılması, sıvı almasını engellemektir. Bunun yanı sıra bu alana beyaz sirke ve su karışımı, domestos ile silebilirsiniz. Uzun bir süre temizliği için tekrara ihtiyaç duyulmaz. Ancak kesin çözümün alanın onarılmasından geçtiğini unutmamalısınız yoksa rutubet tekrarlayacaktır.

 

 

 

 

Exit mobile version