Site icon Ev Dekorasyonları

Duvarlarınızı Beyaza Boyamadan Önce Bilmeniz Gerekenler

Yeni taşınacağınız ya da hali hazırda oturduğunuz bir evin içini direkt beyaza boyamaktan daha iyi bir başlangıç ​​yapmanın birkaç yolu vardır. Bu temiz sayfa stratejisi genellikle yeni bir ev satın alır almaz kullanılır. Taşınma gününde kutular dahi gelmeden önce duvarları beyaza boyayan pek çok insan eminiz ki vardır.

Duvarlarınızı Beyaza Boyamadan Önce Bilmeniz Gerekenler

Bir odaya büyülü bir atmosfer katan aynı beyaz boya, başka bir odayı korkutucu derecede soğuk gösterebilir. Tüm renklerde olduğu gibi beyazın, bakım gereksinimleri ve geçmişi ile ilişkili bir sıcaklık, ruh hali, ışık yansıtıcılığı ve tarzı vardır. Bu unsurları görmezden gelirseniz görünüşte ferah ve temiz beyaz boyanız uygulandıktan sonra alanınızı tamamen kapalı hissettirebilir. Çoğu zaman, bir şeyleri ısıtmak veya tonunu yumuşatmak için gereken tek şey başka bir rengin biraz eklenmesidir. İşte duvarlarınızı beyaza boyamadan önce ev dekorasyonu için göz önünde bulundurmanız gerekenler

Doğal Işık Kaynağını Düşünün|Duvarlarınızı Beyaza Boyamadan Önce Bilmeniz Gerekenler

Bir odayı beyaza boyamadan önce ışığın yönünü belirleyin. Öğlen güneşine bakan odalar gri-mavi ışık alır. Bu da yazlık yatak odası, spor salonu veya istikrar istediğiniz bir stüdyo için harika bir seçimdir. Yine de aynı beyaz renk güneş ışığını almayan bir aile odasında işe yaramazdı. Bunun yerine, beyazınızı kırmızı, sarı veya turuncu ile renklendirmeyi veya yemek yemeyi, sosyalleşmeyi ve oyalanmayı planladığınız odalar için beyaz rengi ve tonlarını seçmeyi deneyin.

Beyaz boya için her gün güneş ışığından yararlanmayan odalar iyi bir seçenektir. Sıcak renk pigmentleri, güneş ışığının ısı yönünü taklit eder ve kan basıncını, aktivite seviyesini ve şirkette istediğiniz pozitif titreşimi artırır. Gri, beyazın yansıtma kalitesini yumuşatır ve oturma odasını güçlü ışıkla dolduran büyük pencereler varsa alanı nötrler. Tek renk seçeneği tüm günlük veya mevsimsel ışık durumlarını kontrol edemeyebilir.

Duvarlarınızı Beyaza Boyamadan Önce Bilmeniz Gerekenler

Duvarlarınızı beyaza boyamaya karar verdiyseniz ve evinizin nefes kesici bir manzarası varsa, döşemenin rengini de buna uygun şekilde seçmelisiniz. Beyaz boya ile duvarlar ve ahşap işçiliği arasındaki sınırlamayı ortadan kaldırmak, manzaranın çerçevesiz kalmasını sağlayacak ve manzaranın evinizdeki varlığını artıracaktır. Manzarayı engelleyen mimariyi ortadan kaldırmak için kullanılan bu strateji (her iki duvarı boyamak) her renkle kullanılabilir, ancak yansıtıcılığı nedeniyle beyazda en etkili yöntemdir.

Sanat Galerisi Görünümü|Duvarlarınızı Beyaza Boyamadan Önce Bilmeniz Gerekenler

Galerilerin duvarlarını beyaza boyamanın ve aynı parlak, beyaz boya renginin kullanılmasının bir nedeni vardır. Beyaz renk mimari detayları ortaya çıkarır ve dikkati sanat eserine odaklar. Aynı yöntem evler için de geçerlidir. Evinizde kayda değer bir sanat koleksiyonu veya nefes kesici bir manzara yoksa, beyaz, ailenin çok aşırı sade ve rahatsız edici olabilir. Beyaz, kusurları, izleri ve düzensizlikleri gösterme eğilimindedir. Dolayısıyla bu gibi durumlarda beyazın tonlarını kırmayı tercih etmeniz sizin için daha kullanışlı olacaktır.

Duvarlarınızı Beyaza Boyamadan Önce Bilmeniz Gerekenler

Ev dekorasyonu uygulamalarında en çok kullanılan beyaz renk ile ilgili bilgiler vermeye çalıştığımız yazımızı beğendiğinizi umarız. Dekorasyonda Renk Seçimi ve Odalara Göre Renk Analizi içeriğimizde yer alan bilgiler ile de yaşam alanlarınız için güncel dekorasyon renk trendlerini öğrenebilirsiniz. Renkli ve sağlıklı günler dileriz.

Exit mobile version