Site icon Ev Dekorasyonları

Gezi Temalı Oda Dekorasyonu

Gezi temalı  oda dekorasyonu son zamanların popüler dekorasyon fikirleri arasında yer alıyor. Gezgin olmak, seyahat etmek öyle bir duygudur ki insan bir kez bunu deneyimlediğinde hayatının geri kalan sürecinde bulduğu her fırsatta yeni renkler ve yeni yerler keşfetmek hayaller kurar. Yeni kültürler, yeni yerler ve her zaman karşılaşması zor renkli insanlarla tanıştıkça da geçen zamanın ardından, bunun bir yaşam tarzına dönüştüğünü hissedersin. Bu noktada insanı derinleştiren ve dönüştüren bu heyecanı yaşam alanlarınızda da yansıtan gezi temalı oda dekorasyonu oluşturmak kim istemez ki?

Seyahatlerinizden Faydalanın

Seyahat edip gezdiğiniz ettiğiniz ülkelerden mutlaka dekoratif objeler satın alın ve bu benzersiz aksesuarları yaşam alanınızı dekore ederken faydalanın. Çok sık karşılaşılmayan bu tip aksesuarları satın almak için turistik hediyelik eşya dükkanlarının yerine tuhaf gelebilecek yerleri, bit pazarlarını ve arka sokaklarda yer alan dükkanları hatta antikacıları gezin.

Duvarınız Haritanız Olsun

Gezi temalı  oda dekorasyonu yaparken akla gelen ilk  fikir, odanın bir duvarına kocaman bir dünya haritası ile donatmaktır. Fakat basılı formatındaki basit bir dünya haritası yerine, haritanın minimal ve modern bir şekilde yorumlanıp tasarlanmış metal ya da ahşap ürünler tercih ederek yaşam alanınızı hem daha tarz sahibi hem de daha estetik bir görünüme yardımcı olabilir.

Gallery wall Yapın

Günümüzde sıkça karşılaştığımız ve çok tercih edilen dekorasyon fikirleri arasında gallery wall uygulamaları, hem İskandinav stili dekorasyona çok yakışıyor hem de odanıza zengin bir estetik görünüm sağlıyor.

Yaşam alanlarınıza oluşturulduğu an samimiyet ve sıcaklık duygusu katan gallery wall uygulaması ile gezi fotoğraflarınızı sergilemek için kullanabileceğiniz gibi içine, çektiğiniz fotoğrafları yerleştirdiğiniz çerçeveleri daha büyük bir gezi temalı duvar dekorunu odak noktası yaparak da yerleştirebilirsiniz.

Kolaj Yapmayı Unutmayın

Gezi fotoğrafları çekerek albüm oluşturmuşsanız ve yaratıcılığınıza inanıyorsanız bu dekorasyon fikri size göre diyebiliriz. Gezi fotoğraflarınızı büyük boyutlarda kolaj yaparak duvarda çerçeve haline getirirseniz tüm duvarlarınızı donatabilirsiniz. Öyle ki bu çerçeveleri rastgele sınıflandırırsanız oluşacak sonuç daha da güzel olacaktır.

Yerküreleri Değerlendirin

Biraz geçmişe gidersek, okul yıllarımızda, coğrafya derslerinde kullandığımız çevrilebilen yerküreleri hepimiz hatırlarız. Bu yerküreleri yaratıcı fikirler ile son derece estetik dekoratif objelere dönüştürmek mümkün gözüküyor. Özellikle yerkürelerin içlerine led lambalar yerleştirerek ve dilerseniz canlı renklere boyayarak şık bir avizeye dönüşebilen bu küreler, gezi temalı oda dekorasyonu için mükemmel olabilir.

Anılarınıza Yer Açın

Genellikle seyahat eden birinin yaşam alanında en çok bulunan aksesuarlardan biri de gezi esnasında seyahat ettiğiniz ülke ve şehirlere ait yapışkan buzdolabı magnetleridir. Fakat bu magnetleri çogu kişinin yaptığı şekilde buzdolabının üzerinde göstermek yerine yaşam alanlarınzın duvarına monte edeceğiniz metal bir plaka üzerine koyarak, gezi anılarınız ile dolu kendi tasarımınız olan  bir duvar panosu sahip olabilirsiniz.

Seyahat temalı oda dekorasyonu galeri| Gezi temalı  oda dekorasyonu galeri

Exit mobile version