Çatı Katı Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

Çatı katı dekorasyonu keyfine düşkün olanların çokça ilgilendiği konular arasında yer alıyor. Çoğu insan çatı katını depo olarak kullanır. Yani uzun süredir kullanılmayan eşyaları muhafaza edip, yer kapladıklarını düşündükleri eşyaları bir süre çatı katı için başka odalara koyuyorlar. Ve bu tavan arası her zaman dağınık görünüyor ve yıllardır kimse böyle değildi. Ancak çatı katı, tripleks evlerin en güzel kısmı veya genel bir daire olarak. Tavan arasını doğru dekorasyon ile harika bir oturma odasına dönüştürebilir, güzel vakit geçirebilir ve dinlenme alanı olarak kullanabilirsiniz. Çoğu insan çatı katını depo olarak kullanır.

Yani uzun süredir kullanılmayan eşyaları muhafaza edip, yer kapladıklarını düşündükleri eşyaları bir süre çatı katı için başka odalara koyuyorlar. Ve bu tavan arası her zaman dağınık görünüyor ve yıllardır kimse böyle değildi. Ancak çatı katı, tripleks evlerin en güzel kısmı veya genel bir daire olarak. Tavan arasını doğru dekorasyon ile harika bir oturma odasına dönüştürebilir, güzel vakit geçirebilir ve dinlenme alanı olarak kullanabilirsiniz.

Daha otantik bir atmosfere sahip olduğu için tavan arasını dilediğiniz tarzda bir yaşam alanına dönüştürebilirsiniz. Ya da çocuklarınız için bir genç odası olarak dekore edebilir ve özel alanlarınızı genişletebilirsiniz.

Buradaki soru; Tüm hayatını çatı katına mı koyacaksın? Yoksa ekstra alan olarak mı dekore edeceksiniz? Çünkü bu iki konu dekorasyonda farklı boyutlara sahip olacaktır. Daha sonra bir yaşam alanı olarak dekore etmeniz gerekiyorsa, mekan dar ve çatı eğimli olduğu için işlevselliği ön planda tutmak esastır.

Tavan arası havalandırma sistemi için havalandırmayı duvarın üst tarafına yerleştirmek, pencereleri geniş tutmak, yüksek duvarları çok fazla dekoratif ürün veya dolapla doldurmamak, aydınlatma ürünlerinin seçimi ve doğru yerleştirilmesi diyebilirim. doğru Tavan arasını dekore ederken alanı daha geniş ve aydınlık hale getirmenin püf noktalarıdır.

Önerilen İçerik :   sandalyedeposu.com ile Bar Sandalyesi
Çatı Katı Dekorasyonu
Çatı Katı Dekorasyonu

Çatı Katı Dekorasyonu İçin Renk Uyumuna Dikkat

Çatı katlarında öncelikle çatı ve zemin yükseklikleri yatırıldığı için alan otomatik olarak küçülür. Zemin renginin ışığını korursanız, mekanın daha büyük görünmesini sağlayabilirsiniz. Ancak seçeceğiniz mobilyalar rahat, fonksiyonel, renkleri uyumlu ve çok büyük olmamalıdır. Pencereler normal apartmanlardaki kadar büyük olmadığı için perdelerimizi çok uzun ve kalın seçmemeli, kasvetli bir hava yaratmamalıyız. Buna karşılık, küçük ve açık renkli tül rengi seçimi o kadar ince ki cam çerçevenin boyutu otantik bir atmosfer yaratacak ve güneşin kolayca içeri girmesine yardımcı olacaktır. Duvarları, zemini ve mobilyaları hedef lehinde kullanabilirsiniz. Evet beyaz genel olarak temizliği zor bir renk gibi görünse de tavan arasında diğer katlara göre daha az yorar, ayrıca tavan arasını ferah ve aydınlık gösterir. Çatı katı dekorasyonu 

Odanızın çatısının bir kısmını camlı bir çatıya dönüştürebilir ve gökyüzündeki yıldızları izlemenin keyfini çıkarabileceğiniz bir fırsat yaratabilirsiniz. Fonksiyonellik ön planda olsun, kutulu seçeceğiniz koltuklar size depolama alanı için büyük bir fırsat sunuyor. Otonom köşe kanepeler, zaten büyük mobilya kullanmamanız gereken çatı katı için en uygun koltuk takımları arasında yer alıyor. Çatı katı dekorasyonu

Belki birkaç pufla tamamlanacak olan çatı katı, oturma ve dinlenme konforu açısından onu tatmin edecektir. Yer işgal etmemesi için TV’yi duvara monte etmek doğru bir hareket olacaktır. Televizyonun altına yerleştirilecek çoklu çekmece veya çoklu bölmelerle uyumlu, tarz sahibi bir komodin ile hem dekorasyonu zenginleştirecek hem de saklama alanlarını kullanacaktır.

Dilerseniz TV’nin yanında birkaç duvar rafı ile raf oluşturabilirsiniz. Orta sehpa kullanmak istiyorsanız yüksek ama çok geniş olmayan dolaplı veya çekmeceli sehpaları tercih etmenizi öneririm. Yani iki amaç için kullanabilirsiniz. Her ikisi de misafirleri geldiğinde içine bir şeyler koyabilir ve kahve fincanları koyabilir. Bir kabine sahip olabilirsiniz.

Önerilen İçerik :   Duvar Çıtası Nasıl Uygulanır?

YORUMLAR

    Bir yanıt yazın

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir