Koyu Yeşil İle Uyumlu Renkler

Koyu yeşil ile uyumlu en iyi renkleri mi arıyorsunuz? Tüm soğuk tonlu renklerden yeşil, çalışması en kolay ve en çok yönlü olanlardan biridir ve diğer tonlarla eşleştirildiğinde güzel görünür. Aslında, yeşil ile eşleştirdiğiniz şey, onu herhangi bir tarzda herhangi bir alanda gerçekten çalıştırabilir.

Bu Yazıda Okuyacaklarınız

Koyu Yeşille Hangi Renkler Tamamlar?

Yeşil, renk çarkının merkezinde yer alır, böylece onu hem sıcak hem de soğuk tonlarla birleştirebilirsiniz. Mavi tabanlı yeşiller etkilidir, bu nedenle mobilya ve aksesuarlarda kil beyazı ve kireçli grinin yumuşak tonlarını kullanmak sakinleştirici bir his verir. Koyu yeşil, altın veya bronzla birlikte öne çıkar ve sıcaklıklarını artırır.

Esasen, her şey yeşille iyi görünüyor. Ve adaçayı, ıhlamur, eğrelti otu, orman ya da yaban mersini olsun, hangi rengi seviyorsanız onu renk paletlerinin çoğuna getirebilirsiniz. İşte bu canlandırıcı gölge ile dekorasyona başlamanız için ilham almanız için favori kombinasyonlarımız.

Koyu-Yesil-Ile-Uyumlu-Renkler
Koyu-Yesil-Ile-Uyumlu-Renkler

Yeşil ve Sarı

Renk çarkında birbirine bitişik, sarı ve koyu yeşil odalar uyumlu ve birlikte yaşaması kolay. Taze ve canlandırıcı hissettiren bir görünüm. ‘Sarı ve yeşil şemaların doğayla ve baharla bir yakınlığı var. Yaprakları ve çiçekleri anında akla getiren bir kombinasyondur.

Yeşil ve Pembe

Pembe ve koyu yeşil asla görülmemeli değil mi? Yanlış! Bu, birkaç yıl önceki yükselişinden sonra tekrar popülerlik kazandığını gördüğümüz bir renk kombinasyonudur.

Koyu yeşil ve pembe birbirini tamamlayan renklerdir ve direksiyonda karşılıklı otururlar. Bu, planın yüksek etkiye sahip olduğu anlamına gelir. Gerçekten canlandırıcı bir alan için oranlarınızı doğru ayarlayın – pembe dokunuşlara karşı bol miktarda yeşil muhteşemdir. Çiçek veya botanik gibi doğadan ilham alan desenler, bu kombinasyonla dekorasyon yaparken özellikle etkilidir.

Önerilen İçerik :   IKEA TV Ünitesi ile Salonlara Gelen Şıklık

Yeşil ve Beyaz

Beyaz, yeşilin yanına en çok yakışan renktir. Derin orman yeşillerinden canlı limonlara kadar beyaz, şemaya anında kontrast ve tazelik katacak.  Şimdi bileceğiniz gibi, ‘beyaz’ bir boya satın alma gibi görünüşte basit bir görevle karşı karşıya kaldıysanız, beyaz birçok biçimde gelir ve belirli tonlar belirli yeşillerle daha iyi çalışır.

Yeşil ve Turuncu

Evinizde daha sıcak tonları seviyorsanız, ancak yine de taze ve ilginç hissettiren bir renk kombinasyonu istiyorsanız, koyu bir orman yeşili veya koyu zeytin tonunu yumuşak bir portakalla eşleştirmeyi deneyin. Burada net bir kontrast var, bu yüzden hala cüretkar geliyor ve bir etkisi var ama çok da zorlayıcı değil.

Yeşil ve Gri

Sadece bir parça renk enjekte etmek isteyen nötr aşıklar, bu sizin için kombinasyon. Gri, birçok farklı yeşil tonuyla çalışır (sadece daha soğuk bir gri alt tonu olan tonlara dikkat edin) ancak çok trend olan bir şema gri ve adaçayı yeşilidir. Adaçayı yeşili şu anda en uygun renk seçimidir. Yeşilin doğasında bulunan sakinleştirici enerjiden yararlanır, ancak daha canlı tonlarda olmayan bir topraksılık ve derinlikle onu sabitler.

Yeşil ve Kırmızı

Koyu yeşil ile gitmek için şaşırtıcı bir renk, ancak doğru miktarda kullanıldığında kırmızı işe yarayabilir. Ayrıca, kırmızı biraz rönesans yaşıyor gibi görünüyor ve geçen yıl kesinlikle evlerimize daha cesur, daha sıcak renkler getirmeye yönelik bir trend oldu, bu yüzden kırmızı tonlarda cüret etmeye başlamaktan korkmayın.

Yeşil ve Mor

Mor ve yeşil kulağa cesur bir görünüm gibi gelebilir ama çok çekici olabilir, özellikle bir etki yaratmak ve rahatlığı kucaklamak istediğiniz daha küçük bir odada. Botanik yeşillikler ve mücevher tonlu zümrütler erik ile harika görünüyor – bu renkler birbirleri için harika bir görünüm kazandırır.

Önerilen İçerik :   Oturma Odası Nasıl Güzelleştirilir?

YORUMLAR

    Bir yanıt yazın

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir