Evinizin Tasarımına Uygun Dresuar Modelleri

Dresuar modelleri, uzun bir süredir hayatımızda yaşam alanlarında yerlerini almaktadır. Bu nedenle, piyasadaki dresuar çeşitlerine klasik modeller de hakimdir. Piyasaya hakim olan bu klasik modeller, ham madde olarak genellikle ahşap ya da MDF kullanılarak tasarlanmaktadır. Üretim aşamasında, üzerinde yapılan uygulamalar ile farklı farklı biçimlere dönüşmektedir.

Mobilya tercihi konusunda daha çok klasik tasarımları benimsemiş kişiler için dresuar oldukça vazgeçilmez bir tercihtir. Dresuarlar oymalı, işlemeli modellerle klasik mekanlar için oldukça uygundur. Elbette modern tasarımları da bulunmaktadır. Varaklı ve aynalı modeller ise yaşam alanlarında gösterişi yaşamak isteyen kullanıcılar için oldukça idealdir. Görsel açıdan da diğer mobilyaların yanında bir bütünlük sağlanma hususunda da yardımcı olmaktadır.

Klasik dresuar modelleri, evine modern bir görünüm kazandırmak isteyen kişileri hüsrana uğratabilir. Hatta birçok yaşam alanında, bu mobilyalar eskisi kadar sık tercih edilmemektedirler. Fakat elbette, kullanışlı yapısı ve görünüşü bakımından, bu mobilyadan hala vazgeçemeyen kişiler de vardır.

Dresuar modelleri

Dresuara Yer Açın

Tasarım olarak ele aldığımızda pek çok modelde, bu modern ve kullanışlı tarzı net olarak görebilmekteyiz. Geçtiğimiz dönemlerde daha fazla kullanılan bu mobilyalar yukarıda belirttiğimiz tereddütler sebebiyle günümüzde eskisi kadar tercih edilmemektedir. Dresuarların klasik havasını modern tasarımlarla birleştirdiğinizde evinizde dresuara yer vermek için yeterince sebebiniz olacaktır.

Son yıllarda küçülen yaşam alanlarında dresuarlara ihtiyaç olmadığını düşünmek gibi bir hataya sıkça düşülmektedir. Fakat dresuar bir evin olması gereken eşyalarından birisidir. Dresuar modelleri, hangi odada kullanılırsa kullanılsınlar ortamı toplayıcı özelliğe sahip oldukları için, aslında metrekare bazında küçük olan yaşam alanlarının da işlevsel bir şekilde kullanılabilmeleri için gerekli olduğunu söyleyebiliriz. Böylece, yaşam alanınız ne kadar büyük ya da ne kadar küçük olursa olsun, hem aranan eşyaların kolay bulunması hem de evinizin tertipli ve düzenli görünmesi açısından faydalıdırlar.

Dresuar modelleri ve tasarımlari
Dresuar modelleri

Geçmişten Günümüze Dresuar Modelleri

Geçmiş olduğumuz dönemlerde mobilya takımlarınızın parçası olarak bildiğimiz dresuar modelleri, günümüzde bu takımlardan biraz dışlanmış gibi gözükmektedir. Evinin dekorasyonuna dikkat edenler, dayatılan moda anlayışının kısıtlamalarına takılmamayı tercih etmişlerdir. Böylece dresuarların yenilenmiş modellerinin kıymetini bilmektedirler. En yaygın kullanılan antrede dresuar için mutlaka şık bir kullanım tasarlamaktadırlar.

Önerilen İçerik :   İkinci El Beyaz Eşya

İçinde bulunduğumuz zamanın modern bakış açısının bir getirisi olarak modern dresuar tasarımları da çağ atlamışlardır ve çağın dekorasyon zevklerine uygun biçimde yeniden doğmuşlardır. Zarif ama bir o kadar da klasik Fransız tasarımlarının dışında canlı renklerde, pastel tonlarda, çok işlevli, oldukça kullanışlı ve modern tasarım anlayışına uygun birçok çeşit dresuar artık üretilmektedir.

ev dekorasyonu dresuar modelleri


Eğer özenle dekore ettiğiniz ve bir kişilik kazandırdığınız evinizin emek harcayarak tamamlamaya çalıştığınız dekorasyonunda bir bütünlük sağlamak istiyorsanız ve mobilya setinizin içinde dresuar bulunmuyorsa, özel olarak mobilyalarınıza uygun bir tasarımla dresuar ürettirebilirsiniz ya da piyasada üretilmiş dresuar modellerinden en uygununu satın alabilirsiniz. Bu arada ev aksesuarları ile ilgili diğer yazımız olan Yatak Odası Başucu Lambaları ile Odanıza Fark Katın içeriğimize de göz atabilirsiniz.

YORUMLAR

    Bir yanıt yazın

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir