5 Farklı Doğalgaz Borusu Gizleme Fikirleri ile Kamuflaj!

Evinizin açık alanlarında bulunan borular kötü görüntü yaratsa da doğalgaz borusu gizleme fikirleri ile bu durumu kapatabilirsiniz. Hatta ve hatta dekorasyon konusunda çığır açabilir, beklentinizin çok üstünde güzel görüntüler yakalayabilirsiniz. Dekorasyon noktasında en büyük dert olarak gözüken doğalgaz boruları, birkaç basit adım ile gizleyebilirsiniz.

Bu Yazıda Okuyacaklarınız

Doğalgaz Borusu Dekorasyon için Neden Önemli?

Doğalgaz Borusu Dekorasyon için Neden Önemli?
Doğalgaz borusu gizleme

İlginizi Çekebilir: Mandaldan Peçetelik Yapımı | Resimli Anlatım 

Borular, ev içerisinde gerçekleştirilmesi hedeflenen işlemler için kullanılan malzemeler arasında yer alır. Ancak özellikle gizlenmemiş bu görüntü dekorasyon konusunda sizleri rahatsız edebilir. Bu durumun incelendiğinde doğalgaz borusu dekorasyon anlamında işlevsellik kazandırılması adına adımlar atıldığı görülüyor. Sizler de dekorasyonunuzu daha bütün hale getirmek için yazıda bahsedilen adımları takip edebilirsiniz.

Doğalgaz Boru Gizleme Dekorasyon Fikirleri

Doğalgaz borusu gizleme fikirleri arasında birden fazla seçenek bulunuyor. Her bir seçenek aslında bu konuda ne kadar zaman harcamak istediğinizle doğru orantılı olacaktır. Eğer el yeteneğiniz varsa daha farklı yöntemlere başvurabileceğiniz gibi kısa sürede çözüm bulmak istiyorsanız da hazır olarak satılan çözüm yollarına başvurabilirsiniz. Peki nedir bu doğalgaz borusu gizleme fikirleri?

1- Doğalgaz Borusu Gizleme Fikirleri: Renklendirmeye Gidin

Doğalgaz Borusu Gizleme Fikirleri: Renklendirmeye Gidin
Doğalgaz Borusu Gizleme Fikirleri: Renklendirmeye Gidin

Borular genellikle plastik yapıya sahip olur, bu yüzden boyama konusunda oldukça avantajlıdır. Sizler de eğer el beceriniz olduğuna inanıyorsanız duvarınız ile bütün bir hale getirmek adına tek renk boyayabilirsiniz. Hatta daha eğlenceli hale getirebilmek için desenler kullanmak da zekice bir çözüm yolu olacaktır.

2- Tezgah Üstü Doğalgaz Borusu Gizleme

Tezgah Üstü Doğalgaz Borusu Gizleme

Özellikle mutfaklarda tezgahların üstünde bulunan borular için işlevsellik kazandırabilirsiniz. Örneğin öncelikle boruları boyayın daha sonra mutfakta kullanacağınız eşyaları asabileceğiniz aparatlar alın. Daha sonra, bu ufak askılara; bardak, sünger ya da büyük kaşıklarınızı asarak hemen elinizin altında olmasını sağlayın. Son olarak dikkat etmeniz gereken ise aşırı ağırlık yapmayacak eşyalar kullanılmasıdır.

Önerilen İçerik :   Retro ile Vintage Farkları Nelerdir?

3- Doğalgaz Borusu Süsleme: Fotoğraf Albümü!

Doğalgaz Borusu Süsleme: Fotoğraf Albümü!

İlginizi Çekebilir: Geniş Ailelere Büyük Salon Dekorasyon Tavsiyeleri 

Doğalgaz borusu gizleme fikirleri arasında fotoğraf albümü ne alaka diye sorabilirsiniz. Ancak yüksek geçişli doğalgaz borularında çok pratik bir fikir olacaktır. Üst tarafta bulunan bu borulara ağırlık yapmayan hafif teller asabilirsiniz. Tellerinizin üstüne fotoğraflarınızı asarak hatta renklendirme yaparak bir anı alanı oluşturabilirsiniz.

dogalgaz-borusu-gizleme-mutfak
Doğalgaz borusu gizleme mutfak

4- Çiçeklerden Yararlanabilirsiniz

Çiçekler çoğu zaman görüntüsü ile dekorasyon anlamında kullanılıyor. Çünkü rengarenk olmaları ve özellikle uzun yapraklı, saplı çiçeklerin alana farklı bir hava kattığı gerçektir. Sizler de uzun kollara, dallara sahip çiçekler sayesinde borularınızı gizleyebilirsiniz. Üzerinden geçirerek ve dolayarak işleminizi sağlıklı bir şekilde gerçekleştirin.

5- Doğalgaz Borusu Gizleme Kanalı

Doğalgaz borusu gizleme fikirleri arasında en baştan çözüm bulmak isteyenler için doğalgaz gizleme kanalı bulunuyor. Bu kanallar içerisine boruyu aldığından dolayı borular dış alandan gözükmüyor. Özellikle yeni ev tadilatında olan kişilerin, ustalarda bu konuda yardım alması gerekiyor. Ancak basit bir el beceriniz varsa hafif tahtalardan çevresine oturacak şekilde dekorasyon havası katarak sizler de yapabilirsiniz.

Doğalgaz Borusu Gizleme Fikirleri: Doğalgaz Borusu Gizleme Trendyol Ürünleri

İnternet üzerinde doğalgaz borusu gizleme için ürünler satılmaktadır. Aslında şekil olarak yine boru görünümüne sahip olsa da özellikle boyamaya elverişli olması ve daha klasik bir görüntüye sahip olmasından dolayı tercih edebilirsiniz. Örnek firmaların sattığı modeller sizlere yol gösterici olacaktır.

Dogalgaz-Borusu-Gizleme-Trendyol-Urunleri
Doğalgaz Borusu Gizleme Trendyol Ürünleri

YORUMLAR

    Bir yanıt yazın

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir