Ev Dekorasyonunda Duvar Kağıdı Fikirleri

Ev Dekorasyonunda Duvar Kağıdı Fikirleri

Yaşam alanlarınızın tamamına ya da belli bir mekana farklı bir hava katmak istiyorsanız duvar kağıdı fikirleri sizlere ilham verebilir. Önceden belirtmek gerekirse duvar kağıtlarını dilerseniz tek duvara, dilerseniz tüm duvarlara rahatlıkla uygulayabilirsiniz.

Modern ev dekorasyonunda tekrardan trend olan duvar kağıtları evlere yeni bir tarz kazandırıyor. Eski trendlerin aksine oda içerisinde sadece 1 duvarı kağıt kaplamak en çok tercih edilen uygulamalar arasında yerini bulunuyor. Farklı desenlerde ve renklerde üretilmelerinin yanı sıra günümüzde 3 boyutlu görsellerde duvar kağıtları üzerinde yerini alıyor. Sıklıkla karşımıza çıkan ve tüketicileri cezbeden bu ürünlerin fiyatları da oldukça uygun durumda, ayrıca çeşit konusunda zenginlik gösteren duvar kağıtları ev dekorasyonunuza uygun olabilecek seçenekleri de sizlere sunuyor. Sizlerde ayırmış olduğunuz düşük bütçeler ile yaşam alanlarınızda değişim yapmayı düşünüyorsanız, sizin için derlediğimiz önerilerimizi fikir edinmek için göz önünde bulundurabilirsiniz.

9 1

Duvar Kağıdı Fikirleri Salonda Ufak Dokunuşlar

Evinizin salonunda ufak dokunuşlar yapmak istiyorsanız ve duvar kağıdı fikirlerini değerlendirmeye aldıysanız, size önerimiz yemek masasının yakınındaki duvarı diğer duvarlardan ayırabilecek siz yemek yerken aile ve ya iş toplantılarınızda sohbet ortamı oluşturabilecek ferah ve samimi görünen duvar kağıdı tasarımlarına başvurabilirsiniz. Yemekli toplanmalarınız böylelikle daha keyifli ve daha sıcak bir ortama dönüştüğünü hissedeceksiniz.

Duvar Kağıdı Fikirleri İle Oturma Odasına Derinlik Katın

Evinizin Oturma odalarında televizyon ünitesinin arkasında bulunan duvara ya da dresuar arkasında bulunan bir alana, hatta evinizde bir duvar üzerinde nişler varsa o nişlerin içine kaplama yapmak en uygun yer olabilir. Burada üç boyutlu görseller tercih etmeniz durumunda, odanın derinliğini artacak ve oturma odanızın daha büyük görünmesine kapı aralayacaktır.

7 1

Yatak Odasında Sade Olun

Evinizin yatak odaları en kritik noktalardır. Yatak odaları sabah gözlerimizi açtığımız anda günümüzü etkileyen, geceleri uyku kalitemizi belirleyen alanlardır. Renk yoğunluğu açısından genellikle açık tonlarda uygulama yapılmalıdır. Aynı şekilde duvar kağıdı uygulaması yapmaya karar verdiyseniz, yatak başlığının dayandığı duvarı değerlendirebilirsiniz. Bahsettiğimiz üzere yine bu duvarda sizi sakin hissettiren, huzur veren, ferahlatan renk tonlarına ve göz yormayan desenlere sahip duvar kağıtlarını seçmeye özellikle dikkat edin!

Önerilen İçerik :   Dekorasyonda Renk Seçimi ve Odalara Göre Renk Analizi

1 1

Çocuk Odasında Daha Kullanışlı

Evinizde çocuğunuzun gelişimi açısından dekorasyonun bir çok etkisi olacaktır. Çocuğunuzun kendine ait bir odası olmasının önemi kadar çocuğunuzun kendi odasında kendini nasıl hissettiği de bir o kadar önem taşımaktadır. Bu yüzden duvar kağıdı seçimini çocuğunuzla yapmaya özen gösterin. Örneğin onun sevmiş olduğu çizgi film karakterleri odasını daha çok sevmesine daha huzurlu ve rahat uyumasına sebep olabilir. Çocuk odalarında diğer odaların aksine bütün duvarları kaplama şansınız da var.

Tüm bunlar yanı sıra çocuk odası duvarlarının kirlenmesi ve yıpranması durumuna karşın,  duvar kağıdı kolay temizlenebilen, silinebilen duvar kağıdı ürünleri yıllarca rahat etmenizi sağlayacaktır.

Duvar Dekorasyon Fikirleri Galeri

YORUMLAR

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir