Su Geçirmez Parke Modelleri ve Fiyatları

Su geçirmez parke seçeneklerini düşünüyorsanız, muhtemelen banyo ve mutfaklarda su geçirmez döşemenin olmazsa olmaz olduğunu biliyorsunuzdur. Sıvılar ve nem, zeminleri tahmin edebileceğinizden daha hızlı mahvedebilir. Su geçirmez bir zemin seçmek zor olmak zorunda değildir. Aşağıda mevcut en iyi su geçirmez parke seçeneklerini tartışacağız.

Bu Yazıda Okuyacaklarınız

En İyi Su Geçirmez Parkeler

Yüksek Riskli Alanlar

Bodrumlar, mutfaklar ve hatta giriş yolları, dökülmelerin meydana geldiği yaygın yerler olabilir. Nerede yaşadığınıza bağlı olarak, sel olasılığı da büyük bir endişe kaynağı olabilir. Su geçirmez zeminlerin çocuklarla ve evcil hayvanlarla aynı evi paylaşırken pislikleri temizlemeyi çok daha kolaydır.

Karo Zemin

Karo zeminler, neme ve neme dayanabildikleri için popüler bir banyo, mutfak ve bodrum döşeme seçeneğidir. Örneğin, porselen karonun son derece düşük bir emme oranına sahip olması gerekir, bu nedenle uzun süre su ile kaplanabilir. Seramik karo, porselenin emilim oranı gereksinimlerine tam olarak sahip değildir. Ancak yine de neme meyilli odalar için sağlam bir seçimdir. Hangi tür karo döşeme malzemesini seçerseniz seçin, sırsız karo aramanız önerilir. Sırsız karo, banyolarda ve diğer yoğun trafik alanlarında önemli olan kaymaya karşı daha dayanıklıdır.

Seçebileceğiniz tüm karo renkleri ve tasarımları ile aradığınızı mutlaka bulacaksınız. Fayans döşeme seçimindeki tek endişe, fayanslar arasındaki derzin su geçirmez olmamasıdır. Derz dolgu sorununun çözümü, zeminlerinizi düzgün bir şekilde korumak, harcın iyi durumda olduğundan emin olmak, böylece çatlak derz hatlarından su sızmasıdır.

Su-Gecirmez-Parke-Fiyatlari
Su-Gecirmez-Parke-Fiyatlari

Vinil Tahta / Fayans

Vinil tahta döşeme, harika bir su geçirmez zemin seçeneği sunar. Farklı katmanlardan oluşur ve tamamen sentetiktir, ancak geleneksel döşeme gibi görünür ve kurulur. Özellikle sert vinil tahta, etrafındaki en iyi su geçirmez döşeme seçeneklerinden biridir. Esnek çekirdek yerine sert çekirdekli ürünler, nemde kayma yapmayan boyutsal stabiliteye sahiptir.

Önerilen İçerik :   Tüm İhtişamıyla Avangart Dekorasyon Fikirleri

Vinil zeminlerin bir başka artı noktası da, sıkı ve su geçirmez bir sızdırmazlık sağlayan bir tıkla ve kilitle sistemi ile monte edilmiş olmasıdır. Vinil üst katman, suyun alt zemine sızmasını da önleyecektir. Yeni vinil tahta döşemeniz için profesyonel kurulum öneririz.

Vinil tahta döşeme de çeşitli stillerde mevcuttur, bu nedenle aralarından seçim yapabileceğiniz çok şey vardır. En popüler stiller normalde ahşap döşeme türlerini taklit eder. Bununla birlikte, çok sayıda güzel taş ve kumaştan ilham alan tasarımlar mevcuttur.

Levha Vinil

Levha vinil, su geçirmez olan başka bir döşeme türüdür. Altı veya 12 fitlik rulolar halinde gelir, bu nedenle daha az dikiş vardır. Daha az dikişle, suyun alt zemine sızması için daha az fırsat vardır.

Vinil döşeme, hemen hemen her mutfak ve banyoda bulduğunuz döşeme türüdür. Bir sürü “plastik” nostalji! Ahşap veya taşa benzeyen levha vinil zeminleri kolayca bulabilirken, son zamanlarda retro desenli levha vinilde bir artış oldu. Levha vinil döşeme, birinci sınıf türlerde bile makul fiyatlı olma eğilimindedir. Bütçeniz varsa, levha vinil döşeme çok iyi bir su geçirmez seçenektir.

Laminat

Laminat genellikle su geçirmez olarak kabul edilmezken, su geçirmez ve suya dayanıklı döşeme seçenekleri mevcuttur. Sadece standart olmadığını unutmayın. Ne satın aldığınızı bilmek için bir döşeme uzmanına danıştığınızdan emin olmak isteyeceksiniz.

En iyi üreticilerimizden bazıları, geniş bir su geçirmez laminat parke koleksiyonuna sahiptir. Su geçirmez laminat parke, bir dizi su dökülmesine veya birkaç evcil hayvan kazasına karşı muhtemelen iyi durumda olsa da, bulaşık makinesini su basması durumunda iyi olmayacaktır. Su geçirmez veya suya dayanıklı laminat zeminleri seçmeden önce garantinizi kontrol ettiğinizden emin olun.

Önerilen İçerik :   Trendi Yakalayan Oturma Odası Dekorasyonları[Resimli)

YORUMLAR

    Bir yanıt yazın

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir