4 Farklı Evde Avize Yapımı Önerileri

Evde avize yapımı önerileri kendin yap yani DIY projeleri için başlıca etkinliklerdir. Oldukça pratik projelerle evinizi süslemek istemez misiniz? Emek vererek kısa sürede hazırlayacağınız bu avizeler aynı zamanda çok düşük maliyet ile gerçekleşir. Bir siteden, markadan para vererek alabileceğiniz avizeleri artık evinizde birkaç saat içerisinde hazırlayabilirsiniz.

Bu Yazıda Okuyacaklarınız

4 Farklı Evde Avize Yapımı Önerileri

Avize yapımı için birden fazla yöntem bulunuyor. Temelde her yöntemde çok basit bir şekilde bulabileceğiniz malzemeler rol oynuyor. Yapmanız gereken belirtilen malzemeleri aldıktan sonra yapım aşamasına geçmektir. Üstelik evde avize yapmak için üst düzey bir el becerinize de gerek yoktur. Ancak kimi projelerde hayal dünyanıza göre şekillendirme yapabilirsiniz.

1- Yoğurt Kovasından Avize Yapımı

İlginizi Çekebilir: Elekten Yuvarlak Raf Nasıl Yapılır?

En kolay en pratik evde avize yapımı önerileri arasında yoğurt kovası yer alıyor. Boyutunu tamamen siz belirleyebilirsiniz. Yapmanız gereken ampulunuzun kablo ya da uç kısmının girebileceği kadar kovanın arka kısmından delik açmaktadır. Sonrası mı? Sonrası tamamen sizin hayal ürününüz! İsterseniz kovayı sprey boya ile tamamen boyayın isterseniz delikler ve şekiller açarak tamamlayın.

2- Kendin Yap Avize: Otantik Avize Yapımı (Pipetlerle)

Pipet kullanarak yapabileceğiniz farklı şekillerde avizeler mevcuttur. Kalınlığının çok ince olmamasına dikkat ederseniz birbirine daha iyi yapışır. Rengini dilediğiniz gibi seçebilir ya da spreyle boyayabilirsiniz. Özellikle mat siyah ya da gold renkler çok şık duracaktır. Tutkal, silikon tabancası ile birbirine yapıştırarak oluşturabilirsiniz. Videodan da faydalanabilirsiniz.

3- Tülden Avize Yapımı

Eskimiş, kullanılmayan ya da uygun fiyatlarla alınan tüllerle evde avize yapımı önerileri için değerlendirme yapabilirsiniz. Öncelikle tülünüzü sabitleyeceğiniz bir tabana ihtiyacınız var. Bunu yoğurt kovasından, açık renkli kutulardan ve kartonlardan oluşturabilirsiniz. Tüllerinizi ister bütün ister şerit halinde kesin ve taban olarak belirlediğiniz alana yapıştırın. Eğer plastik bir kutu kullanıyorsanız lambanın girişi için alan belirleyin ve burayı kesin. Dilerseniz ağız kısmı açık olacak şekilde masa üstlerinde dilerseniz tavan için yapabilirsiniz.

Önerilen İçerik :   TV Kablosu Gizleme Teknikleri

4- Evde Avize Yapımı Önerileri: Urgan Avize Yapımı ve Kartondan Avize Yapımı

İlginizi Çekebilir: Fincanlardan Duvar Saati Yapımı Resimli Anlatım

Urgan kalın iplerdir. Bu ipler çoğu zaman dekorasyon işlemlerinde kullanılıyor. Karton bir kutu ile urganı birleştirirseniz ortaya bambaşka bir görüntü çıkacaktır. Urgan ipleri boyama imkanınız da bulunur ancak genelde hazır görüntüsü bile alıcı olmaktadır. Silikon tabancanız varsa iplerin kartona tutunması daha kolaylaşır. Yine ampul yeri oluşturursanız işiniz kolaylaşır. Aynı zamanda iç kartonu farklı şekillerde keserek tamamını değil hedeflediğiniz alanı urgan iple kaplayabilirsiniz.

Evde Avize Yapımı Maliyetli mi?

Evde Avize Yapımı Maliyetli mi?
Evde Avize Yapımı Önerileri

Avize yapımı esnasında kullanılan malzemelerin sayısına ve modeline göre değişiklik gösterir. Örneğin makrome avize yapımı ile kartondan yapabileceğiniz avize değişecektir. Ancak temelde gerçekten çok uygun fiyatlarla avize yapabilirsiniz. Pipet, karton ve urgan ile yapılan modelleri özellikle denemelisiniz. Dışarıda hazır satılan modellere göre gerçekten uygun fiyatlı olduğunu göreceksiniz.

YORUMLAR

    Bir yanıt yazın

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir