Fincanlardan Duvar Saati Yapımı Resimli Anlatım

Fincanlarının birinin kırılıyor olması takımın bozulması nedeniyle moral bozucu olsa da fincanlardan duvar saati yapımı kulağa oldukça hoş gelen fikirler arasında gelmektedir. Bu sayede kullanılmayan ve bir kenarda bekletilen fincanlar birbirinden güzel tasarımlarla muhteşem bir dekorasyon ürününe dönüşebilmektedir. Günümüzde bu tür ürünler oldukça popüler olup dekorasyona verilen önem geçen gün artmaktadır.

image2

Her geçen gün yeni bir dekorasyon fikri ortaya çıkmakta, hünerli eller tarafından yapılan tasarımlar bulunulan ortama ayrı bir hava katmaktadır. Modası geçti diye kullanılmayan ya da takımın biri kırıldı diye bir kenara atılan fincanlardan duvar saati yapımı oldukça eğlenceli ve hoş bir uğraştır.

Fincandan Duvar Saati Yapımı İçin Gereken Malzemeler

Fincanlardan duvar saati yapımı için bir takım malzemelere ihtiyaç duyulmaktadır.

 • 12 adet altında tabağı olan fincan
 • Fincanların üzerine yerleştirileceği tahta levha
 • Saat motoru
 • Akrep
 • Yelkovan
 • Fincanların levhaya sağlam bir şekilde yapıştırılması için yapıştırıcı
 • Duvara asılabilmesi için vida

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Mandaldan Peçetelik Yapımı Nasıl Olur?

Fincandan Duvar Saati Nasıl Yapılır?

image3

Fincanlardan duvar saati yapımı kolay ve bir o kadar zevkli bir iştir.

 • Duvar saatine başlamak için ilk olarak tahta levhanın hazırlanarak uygun hale getirilmesi gerekmektedir. Burada yapılması gereken ilk iş tahta levhanın tam ortasının saat motorunun yerleştirilmesine uygun olarak delinmesidir.
 • Yapıştırma işleminde kaymanın meydana gelmemesi için fincanların yerleştirileceği levha üzerine işaretlemeler yapılmalıdır.
 • İlk olarak fincan tabakları sağlam bir şekilde levhaya yapıştırılmalıdır. Tabakların sıkıca yapıştığından emin olmak için kontrol edildikten sonra fincanlar da tabakların üzerlerine yapıştırılmalıdır.
 • Tabakların yerleştirme işleminin tamamlanmasının ardından saat motorunun yerleştirilmesi için açılan deliğe saat motoru doğru ve sağlam bir şekilde yerleştirilmelidir.
 • Saat motorunun tahta levhaya yerleştirilmesinin ardından akrep ve yelkovan da bağlanmalıdır.
Önerilen İçerik :   Mandaldan Peçetelik Yapımı Resimli Anlatım

Fincanlardan duvar saati yapımı için tasarım istenilen şekilde yapılarak kişiselleştirilebilmektedir. İsteyenler ahşap levhayı fincanları yerleştirmeden önce boyayabilirler ve kendi tasarımlarını zevklerine göre yapabilirler. İsteyenler ise ahşap levhaya farklı aksesuarlar da ekleyerek daha farklı bir tasarım elde edebilirler.

Gerekli malzemeler uygun bir şekilde bir araya getirildikten sonra son kısım saatin duvara asılması bölümüdür. Saat duvara sağlam bir şekilde sabitlendikten sonra bu şık ve farklı tasarım duvara ayrı bir hava ve renk katacaktır. Herkesin dikkatini çekecek olan fincanlardan duvar saat yapımı fikri farklı fikirlerin de ortaya çıkmasına zemin hazırlayacaktır. Böylece kullanılmayan birçok ürün geri dönüşüm yöntemiyle tekrar geri kazandırılarak oldukça kullanışlı yeri ürünlerin meydana gelmesine zemin hazırlayacaktır.

 

 

 

YORUMLAR

  Bir yanıt yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir