Ücretsiz Ev Tasarım ve Dekorasyonu Programları

İç tasarım araçları her yerdedir, ancak yeni başlıyorsanız ve müşterinize düşüncelerinizin bir maketini göstermek istiyorsanız, nereden başlamalısınız? Büyük bir öğrenme eğrisi olmadan hemen alıp hemen kullanabileceğiniz ücretsiz iç tasarım yazılımı ve uygulamasının hızlı bir listesini derledik.

Müşterinin mutfağını yeniden şekillendirmek, tüm kat planını yeniden tasarlamak veya sadece yaşam alanını yeniden tasarlamak istemesi önemli değil. Bu iç tasarım araçları, oda düzeni fikirlerinizi yüksek kaliteli oda tasarımlarıyla yüksek düzeyde hassasiyetle hızlı bir şekilde iletebilir. İç mimarlar için en iyi iç tasarım yazılımı seçimlerimden bazılarına göz atın;

Bu Yazıda Okuyacaklarınız

Cedreo

Cedreo, profesyonel ev inşaatçılar, tadilatçılar ve iç tasarımcılar tarafından hem iç hem de dış görünümler dahil olmak üzere 2D ve 3D kat planları oluşturmak için kullanılan çevrimiçi bir 3D ev tasarım platformudur.

Yazılım sezgisel ve kullanımı kolaydır ve 7.000’den fazla özelleştirilebilir 3D mobilya, malzeme ve dekorasyon parçasından oluşan kitaplığını kullanarak kullanıcıların hızla fotogerçekçi iç tasarımlar oluşturmasına yardımcı olur.  Tasarımcılar, potansiyel müşterilere bitmiş projelerinin tam olarak nasıl görüneceğini hızlı bir şekilde gösterebilir ve sonuç olarak daha fazla tasarım sözleşmesini daha kısa sürede tamamlayabilir.   Cedreo’nun platformu %100 bulut tabanlıdır, böylece müşterilerle buluşabilir ve tasarım ve tekliflerde anında düzenlemeler yapabilirsiniz.

Ucretsiz-Ev-Tasarim-Programlari
Ucretsiz-Ev-Tasarim-Programlari

Floorplanner

Herhangi bir uygulama indirmek zorunda kalmadan iç mekanınızı çevrimiçi olarak tasarlamak istiyorsanız, Floorplanner çekici bir seçimdir. Adından da anlaşılacağı gibi, bu yazılımın temel gücü, bir kat planı yazılımı olarak mükemmel özelliğinde yatmaktadır.

İçiniz rahat olsa da, uygulamanın iç tasarım işlevi de oldukça iyi. Evin kat planını esnek bir şekilde tasarlayabilir, mobilya ve pencere gibi nesneleri yerleştirebilir ve gerçek zamanlı tasarımı hem 2D hem de 3D olarak görüntüleyebilirsiniz. Ücretsiz tasarım yazılımı olarak, uygulamadaki temel özellikler dahildir. Ancak, premium olmayı seçerseniz, tasarımınızı Standart Çözünürlük (SD) yerine Yüksek Çözünürlüklü (HD) görme ve tek bir projeye daha fazla kat planı veya oda tasarımı ekleme olanağına sahip olabilirsiniz.

Önerilen İçerik :   İkinci El Eşya Kendin Yap Projeleri ve İkinci El Eşya Satışı

Planner 5D

Planner 5D, yalnızca iç mekanı tasarlamanıza değil, aynı zamanda sanal evinizi kat planındaymış gibi keşfetmenize olanak tanıyan başka bir sanal oda tasarımcısıdır.

Kullanımı kolay Planner 5D, sürükle ve bırak işlevleriyle de kökleşmiştir. Duvarları kolayca inşa edebilir ve taşıyabilir, yüksek çözünürlüklü öğeler ekleyebilir ve bu öğelerin yapı malzemelerini, renklerini ve boyutlarını seçebilirsiniz. Tasarım sürecinizi kolaylaştırmak için tercihinize bağlı olarak 2D ve 3D modu arasında geçiş yapabilirsiniz. İşiniz bittiğinde, iç mekanınızın render fotoğraflarını kaydedebilir ve paylaşabilirsiniz. Bu uygulamanın güzel yanı, iOS ve Android cihazlarda kullanabilmenizdir. Bu şekilde, fazla zamanınız yoksa, hareket halindeyken iç tasarımınızı planlayabilirsiniz.

Sweet Home 3D

Sweet Home 3D ile evin iç tasarım stilini daha iyi simüle etmenize yardımcı olmak için uygulama kitaplığındaki çok sayıda nesneyi kullanabilirsiniz. Basitçe istediğiniz nesneleri sürükleyip bırakın, artık hazırsınız. Evin kat planını belirlerken de özgürlük var – düzensiz bir duvar şekli bile düzenleyebilirsiniz. Önceden teknik tasarım becerisi veya bilgisi gerekmez. Bu yazılıma kısa sürede kolayca hakim olabilirsiniz.

Başlangıç olarak, kendinize güveninizi artırmak için önce mevcut yerleşim tasarımını seçebilirsiniz—Planner 5D’ye benzer şekilde, ardından duvarları inşa etmeye başlayabilirsiniz. Aksi takdirde, düzeni sıfırdan tasarlamayı da seçebilirsiniz. Daha sonra kapı, mobilya ve pencere gibi nesneleri sürükleyip bırakabilirsiniz. Ek olarak, nesnelerin renklerini ve boyutlarını da düzenleyebilirsiniz.

Sketch Up

Sketch Up, kapsamlı 3B yetenekler sunan en güçlü iç tasarım araçlarından biridir. Yazılımın esnekliği, elle çiziyormuş gibi hissetmenizi sağlar. Sketch Up çevrimiçi bir web uygulamasıdır, dolayısıyla indirmenize gerek yoktur.

Oda düzenlerinize nesneler ekleyebilir ve bunları özelleştirebilirsiniz. Ancak, önce kullanmak istediğiniz nesneleri indirmeniz gerekebilir, bu nedenle uygulamayı sorunsuz bir şekilde çalıştırmak için iyi bir internet bağlantısı gerekir. Ancak genel olarak, oldukça kullanışlı bir uygulama. Sketch Up ücretsiz olarak kullanılabilir. Bununla birlikte, premium bir abonelikle, Artırılmış Gerçeklik (AR) görüntüleme gibi ek araçlara sahip olabilirsiniz.

Önerilen İçerik :   Makrome İpiyle Saksılık Nasıl Yapılır?

YORUMLAR

    Bir yanıt yazın

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir