Banyo Tadilatı Fiyat Hesaplaması Nasıl Yapılır?

İster banyo yenileme maliyeti ister mutfak yenileme maliyeti olsun , nihai fiyatı birden fazla faktör etkileyecektir. Bunlar şunları içerir:

 • Döşeme (hem zemin hem de duvarlar) ve döşeme deseni
 • Sıhhi tesisat
 • Armatürler ve sıhhi tesisat
 • Elektrik
 • Sivil modifikasyonlar ve su yalıtımı
 • Boyama maliyeti
 • Site konumu ve binanın yaşı
 • Diğer temel banyo olmazsa olmazları

Bu Yazıda Okuyacaklarınız

Banyo Döşemesinin Başlangıç ​​Maliyeti

Banyo fayansı iki bileşenden oluşur – duvar karoları ve yer karoları. Banyo fayanslarının maliyeti, malzemelerin yanı sıra kalitesine de bağlı olacaktır. Fiyatlar şehirden şehre farklılık gösterse de, size fikir vermesi ve seçim sürecinizde size yardımcı olması için başlangıç ​​tahminlerini sağladık. Banyo fayansı söz konusu olduğunda mermer veya granit yaygın seçeneklerdir. Banyo yenileme maliyetini hesaplarken, bu malzemeler için metrekare başına 250 TL– 450 TL arasında değişen kurulum ücretlerini de göz önünde bulundurmalısınız.

Banyo-Tadilati-Fiyat-Hesaplamasi-Nasil-Yapilir
Banyo-Tadilati-Fiyat-Hesaplamasi-Nasil-Yapilir

Sıhhi Tesisatın Başlangıç ​​Maliyeti

Tadilat banyo maliyetinizdeki döşeme yönü ile işiniz bittiğinde, sıhhi tesisata geçme zamanı. Kötü tesisat, en muhteşem banyo tasarımlarını mahvedebilir. Bu nedenle, bir banyo sıhhi tesisat maliyetine vardığınızda kaliteyi akılda tutmak önemlidir. Banyonuzun gelecekte size sorun çıkarmamasını sağlamak için her zaman iyi bir sıhhi tesisata yatırım yapmanız önerilir.

Sıhhi tesisat hariç sıhhi tesisat hatlarının başlangıç ​​maliyeti banyo başına 10.500 TL + vergiler. Banyo tesisat maliyetiniz bulunduğunuz yere göre bu tahminden oldukça farklı olabilir. Banyo tadilatı maliyetinizde tesisat dışında su yalıtımı ve diğer gerekli inşaat tadilatlarını da göz önünde bulundurmalısınız.

Banyo Armatürlerinin Başlangıç ​​Maliyeti

Otel banyolarını normal banyolardan ayıran, döşeme ve duvarlardan daha fazlası, armatürlerdir. Lüks bir oteli ziyaret ettiğinizde, çok çeşitli banyo armatürlerinin yanı sıra üstün kalitelerini de fark edeceksiniz. Banyonuzu yenilemeyi planlıyorsanız, banyo yenileme maliyetinizin lüks vitrifiye ve armatürler için cömert bir bütçeye sahip olduğundan emin olun. Banyo armatürlerinin maliyeti, seçtiğiniz marka, kalite ve malzemeye bağlı olacaktır.

Önerilen İçerik :   Küçük Banyolar Nasıl Dekore Edilir?

Elektrik Başlangıç ​​Maliyeti

Banyo tadilat maliyetinizin bir diğer önemli yönü de elektrik işidir. Bu sadece aydınlatmayı değil, şofben, saç kurutma makinesi vb. için diğer tüm prizleri de içerir. Banyo tadilatı maliyetini hesaplarken her bir priz noktasını dikkate almanız gerekir. Genel olarak, fiş noktası başına kablolama ve anahtar kontrolü maliyeti 1,500 TL. Bu, bulunduğunuz yere göre değişebilir.

Boyanın Başlangıç ​​Maliyeti

İhtiyacınız olan tek şey, bir banyoyu falandan vay haline getirmek için boya! Ev sahipleri için banyo rengi olduğunu bilsek de, aralarından seçim yapabileceğiniz çok daha muhteşem seçenekler var! Şimdi asıl soru geliyor – bir banyoyu ne kadar boyamalı? Başlangıç ​​maliyeti metre kare başına 22TL’dir. Emülsiyon dışında, banyo yenileme maliyeti bütçenize ve gereksinimlerinize bağlı olarak seçebileceğiniz birkaç başka boya türü vardır. Ayrıca, kısıtlı bir bütçeniz varsa bir banyoyu ne kadar boyayacağınızı merak ediyorsanız, tüm banyoyu yapmak yerine ilginç bir tasarımda sadece tek bir duvarı boyayabilirsiniz.

Banyo Temelleri

İşlevsel bir banyo ile lüks bir banyo arasındaki fark, banyonun olmazsa olmazları olarak da bilinen bu küçük ekstra şeylerdir. Yatırım yapmaya karar verdiğiniz banyo aksesuarları, banyo tadilat maliyetinizi etkileyecektir. Banyo yenileme maliyetiniz için olmazsa olmaz banyo malzemelerinden bazıları şunlardır:

 • Tuvalet kağıdı tutacağı
 • Bornoz askısı
 • Sabun tepsisi
 • Havlu askısı

Nihai banyo yenileme maliyetiniz, tüm bu faktörlerin bir birleşimi olacaktır. Artık bir banyo tadilatının veya tadilatının size ne kadara mal olacağını biliyorsunuz.

YORUMLAR

  Bir yanıt yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir