Antrasit Renk İle Uyumlu Renkler, Antrasit Renk Dekorasyon Fikirleri

Gri nispeten basit bir renk gibi görünebilir. En yumuşak varyasyonlarında gri, zarif, çok yönlü ve evinizdeki en cesur öğeleri tamamlama yeteneğine sahiptir. Ancak, spektrumun daha karanlık ucuna doğru ilerleyin ve ifadelerin grinin nasıl olabileceğini göreceksiniz. Sunulan en koyu gri tonlarından biri olan antrasit çarpıcı, dramatik, hatta karamsar olabilir. Ve ister büyük ister küçük dozlarda kullanılsın, rengin dikkatleri üzerine çekeceğinden emin olabilirsiniz.

Antrasit, yaygın olarak çevredeki en koyu grilerden biri olarak kabul edilen kömür grisinin derin bir tonudur. Antrasit’in adaşı olan antrasit kömürü, metalik parlaklığa sahip siyah bir kayadır. Ve bu parlaklık taşın rengini yumuşatır, siyah yerine koyu gri görünmesini sağlar. Söylemek yeterli, antrasit sonuna kadar gitmeden siyaha en yakın olanıdır – bu da onu birçok eve hoş bir ek yapar. Antrasit rengiyle nasıl dekore edeceğinizi anlamanıza yardımcı olmak için bulabileceğimiz en iyi antrasit dekor fikirlerinden bazılarını bir araya getirdik.

Bu Yazıda Okuyacaklarınız

Zeminlerinizi Antrasit Halı İle Yumuşatın

Evinizdeki en zarif parkeleri antrasit halıyla kaplayarak yumuşatın. Aksan parçası, alanınıza hoş bir doku dozu eklerken, renk, odadaki en koyu ve en açık parçalar arasındaki boşluğu kapatır.

Antrasit-Renk-Dekorasyon-Fikirleri
Antrasit-Renk-Dekorasyon-Fikirleri

Banyo Zeminlerinizi Antrasit Mermer Fayanslarla Doldurun

Sunulan en koyu mermerlerden bazıları antrasite çok benziyor: neredeyse siyahlar, ancak gri ve beyaz parçalarla yumuşatılıyorlar. Antrasit renk ve dokusunu yakalamanın bir yolunu istiyorsanız, zeminlerinizi koyu renkli mermer karolarla kaplamayı düşünün.

Mutfağınızı Antrasit Dolaplarla Doldurun

Cesur ama canlı olmayan bir mutfak dolabı rengi mi arıyorsunuz? Antrasit düşünün. Renk gerçekten çarpıcı. Ancak nötr olduğu için mutfağınızdaki diğer her şeyle iyi oynamalı.

Antrasit Kanepe İle Ortamı Ayarlayın

Griden daha cesur, siyahtan daha yumuşak ve dekor düzeninize uyacak kadar çok yönlü bir oturma odası kanepesi mi arıyorsunuz? Rahat bir antrasit kanepe tüm kutuları işaretlemelidir.

Önerilen İçerik :   Hasır Sepet Nasıl Yapılır, Hangi Malzemeler Gereklidir?

Duş Duvarlarınızı Antrasit Mermer İle Doldurun

Mermer kaplı bir duş mutlak bir lükstür ve mermer hemen hemen her renkte güzel görünürken, özellikle antrasit renginde zarif görünür.

Antrasit Boya ile Bir Odayı Rahatlatın

Koyu boya renkleri, odaları daha küçük ve daha samimi hissettirme eğilimindedir. Bu nedenle, tuvaletinizi rahatlatmanın bir yolunu arıyorsanız, duvarlarınızı bir kat antrasit boya ile kaplamayı düşünün.

Grinin Her Tonunda Yastıklar

Grinin tek bir tonuyla sınırlı olmadığınızı unutmayın. Bu nedenle, koyu renkli antrasit yastıklarınızı rahat bir kalaylı kanepe ile eşleştirin ve iyi bir ölçüm için mavi-gri bir battaniye atın.

Antrasit Vurgulu Lambaları Stoklayın

Antrasit gösterinin yıldızı olmak zorunda değil. Birkaç antrasit vurgulu lamba takarak, alanınıza koyu renk bulaştırmadan kontrast katabilirsiniz.

Antrasit Karyola

Antrasit harika bir karyola seçeneğidir. Neden? Niye? Var olduğunu hissedecek kadar cesur, ancak yine de en göz alıcı battaniye ve yastıklarınızı barındıracak kadar çok yönlü.

Antrasit Vurgulu Duvarda Risk Alın

Bir antrasit oda fikrinden korktunuz mu? Bunun yerine antrasit vurgulu bir duvar denemeyi düşünün.

Işık Dolu Bir Mutfağa Kontrast Katın

Karanlık tezgahlar, hafif mutfak dolapları için fazla cesur görünebilir. Ancak siyah yerine antrasit tercih edin ve kontrastı keskin değil, yumuşak hissettiren bir şekilde ekleyebilirsiniz.

En Sevdiğiniz Dolaplara Uygulayın

Vurgulu dolapları boyarken, cesur olmak cazip gelebilir. Ancak, incelikli bir açıklama yapmayı tercih ediyorsanız, çarpıcı ama yumuşak, antrasit gibi bir renk tercih edin.

Alanınızı Koyu Boya Çizgisiyle Bölümlere Ayırın

Boya işinizin tavandan zemine koşması gerekmez. Duvarlarınızın alt üçte birini antrasit boyayarak, alanınızı koyu boya ile doldurmadan mobilyanızın etrafındaki alanı rahatlatabilirsiniz.

YORUMLAR

    Bir yanıt yazın

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir