En İyi Dar Banyo Dekorasyonu Fikirleri 2021

Dar Banyolar İçin Eşsiz Öneriler

En şık banyo dekorasyonu içerisinde dar banyo dekorasyonu için yapılan dekorasyon fikirleri öne çıkıyor. Dar banyolar neredeyse tüm insanlığın büyük kâbuslarından biridir. Özellikle banyosunun geniş olmasını dileyen kişilerin en büyük isteği dar olmayan, geniş hareket alanı sağlayabilen banyoya sahip olabilmektir. Ama gel gelelim ki ülkemizde her banyo geniş olmuyor. Bu dar banyoları yapanlar da bir suçluluk duygusu olmadığı gibi bir de plan ve projenin ancak bu şekilde olduğu söyleniyor. Ama işin kötü tarafı sadece bu değil. İnsanlar geniş banyolarda sadece “At koşturmak” değil bir küçük halı, kilim ya da benzeri ürünlerini sermek istiyor. İş bu taraftan bakınca durum çok vahim ama çözüm ne olacak? Mutfak dolabı nereye sığacak? Hadi gelin bu sorunu beraber çözelim…

9
En İyi Dar Banyo Dekorasyonu Fikirleri 2021 16

Dar Banyo Ürün Sığdırma Teknikleri

Dar banyolara ürün sığdırabilmek için öncelikle geniş bir banyoya sahip olmalısınız. Eğer banyonuz dar ve imkânınız yoksa tüm tasarımın yeniden yapılanması daha mantıklı olabilir. Ama bu da oldukça pahalı ve zaman harcayan bir durum olduğu için bu iki durumu da şimdilik eleyelim. En mantıklı davranış burada banyo eşyalarının boyut değişikliği olacaktır. Zira banyoda kullanacağınız herhangi bir eşyanın boyutu 70 cm olacağına 40 cm olsa arada 30 cm gibi bir pay kalmış olacak. Bu da dar banyoya sığabilmek için olağanüstü bir fırsat. Dar banyolar sadece eşyaları küçülterek büyümez. Nasıl yapılacağını merak ediyorsanız hadi devam edelim…

Dar Banyoları Yeniden Yapılandırma Teknikleri| Dar banyo dekorasyonu

Dar banyonuza sığabilmek için eşyaların boyutlarının değişmesi gerektiğini konuştuk. Ama aslında en önemlisini bu kısma sakladık. Örneğin lavabo boyutu, küvet boyutu ya da duşa kabin boyutu ve klozet boyutu ile ilgili birkaç şey aklınıza geldi mi? Muhtemelen hemen bu ürünlerin de boyutunun değişikliği aklınıza gelmiştir. Ama hayır, boyut değişikliğinden ziyade bu ürünlerin gömme konusu önemlidir.

Önerilen İçerik :   Yemek Odası Tasarımı Fikirleri|Resimli

Ayrıca daha narin boylarda yeniden yapılanması konusuna değinelim. Yani iç mimarınızın yapacağı tüm sığdırma çalışmalarından sonra tıpkı geniş banyonuz varmış gibi hissedebileceksiniz. Pek çok çalışma sonrasında dar banyoların tıpkı eskiden büyükmüş ama eşyalar banyoyu daraltıyormuş gibi görünmesine olanak sağlıyor.

Hem Yapılanma Hem Ürün Sığdırma

Eğer bir iç mimar ile çalışacak bütçeye sahip değilseniz bu konuda üzülmenizi istemeyiz. Bu durum için de birkaç şey düşünmedik değil. Eğer bütçeniz yoksa gömme ürünlerin uygun fiyatlarla satıldığı bazı mağazalar var. Bulunduğunuz il/ilçe içerisinde yapı marketlerden gömme klozet, küvet, lavabo ya da diğer ürünleri araştırabilir, en uygun fiyatlı olanları satın alabilirsiniz. Yapmanız gereken sadece montaj için ya kendiniz çalışmak ya da bir usta tutmak olacak. İşte aslında maliyetlerinizi bu denli kolay işlemlerle düşürebilirsiniz. Unutmayın, evin içindeki en ufak değişiklik hemen hayat enerjinizdeki yükselişi fark ettiren bir durumdur. O nedenle ev içi yenilenme sıklığınızı daha yakın plana çekmeyi ihmal etmeyin.

Sizin için aklınızda dekor fikri oluşması açısında Beyaz Banyo Dekorasyonu Nasıl Yapılmalıdır? yazımıza göz atabilirsiniz.

Banyo Dekoru Önerileri yazımızı inceleyerek daha detaylı harika bilgilere ulaşabilirsiniz.

Eğer banyo dekorunuzu nasıl yapacağınıza karar veremiyorsanız Banyo Dekorasyonunda Önemli Noktalar Nelerdir? yazımız tam size göre..

Banyo Dekorasyon Modelleri\ dar banyo dekorasyonu

Dar banyo dekorasyonu modelleri çoğu kişi tarafından tercih ediliyor. Sizlere fikir olması açısında en iyi banyo dekorasyon modelleri örneklerini aktaralım.

YORUMLAR

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak.