Cam Ocak Nasıl Temizlenir?

Cam Ocak Nasıl Temizlenir? Çelik, indüksiyonlu, inox, emaye, cam ocak temizliği, ocak demiri temizliği, ocak gözleri temizliği en kolay nasıl yapılır?

Cam ocaklar, elektrikli ocakları veya indüksiyonlu pişirme cihazlarını tercih eden herkes için tercih edilen stildir ve kusursuz görünümleri ve şık stilleri için hiçbir şey onları yenemezken, yağ, film, yanmış tortularla kaplandığında mutfağınızda gerçek bir göz kamaştırıcı olabilir. ve yiyecek döküntüleri.

 test mutfakları ve Mutfak Aletleri Laboratuvarımızın içindeki ve dışındaki aralıkların sürekli akışı ile , cam set üstü ocak payımızı gördük, pişirdik ve temizledik.  İster hafif, ister ağır veya yanmış tortularınız olsun, cam ocağınızı birkaç kolay adımda nasıl parlatacağınızı öğrenmek için okumaya devam edin.

Bu Yazıda Okuyacaklarınız

Cam ocaktan günlük pislikler nasıl temizlenir

Bu yüzeyi temiz tutmanın ve kendinize daha fazla zaman, stres ve dirsek yağından tasarruf etmenin püf noktası, karmaşanın önünde kalmak ve ilk etapta pişme şansı vermemektir. Zorlukla görebileceğiniz hafif sıçramalar bile zamanla birikir ve çıkarılması daha zor hale gelir. Bu nedenle, temiz göründüğünü düşünseniz bile her kullanımdan sonra silmeniz önemlidir. Bulanıklığı önlemek ve ocağınızın ışıl ışıl parlamasını sağlamak için yapmanız gerekenler: Cam Ocak Nasıl Temizlenir?

 1. Nemli bir sünger veya bezle meydana gelen dökülmeleri ve sıçrayanları hemen silin . Yüzey temiz görünse bile, görünmez yağ tabakaları biriktiğinde ve üzerinizde yandığında, elinizde daha da büyük bir iş kalır. Cam Ocak Nasıl Temizlenir?
 2. Bir yağ-kesme sprey kullanarak ya da spesifik olarak, bu gibi bir serin ocak üzerinde cam için yapılan mendil. Normal çok amaçlı ve amonyak kutulu cam temizleyiciler gibi arkalarında puslu çizgiler bırakmazlar ve mendillerin kullanımı çok uygundur. Kullanışlı bir ocak temizleyiciniz yoksa, tam güçlü beyaz sirke spreyi kullanın . Yağı keser ve iz bırakmadan temizler.
 3. Durulama ve bu cam ff bir ile kuru yumuşak bir bez ya da kağıt havlu .
Önerilen İçerik :   Eviniz İçin Muhteşem Merdiven Duvar Dekoru Fikirleri

Cam ocaktaki ağır tortular nasıl temizlenir?

Yoğun bir hafta olduysa ve ocak üstü döküntüler önünüze geldiyse, ocak kremi veya macununa geçin . Bu formüllerdeki nazik aşındırıcılar, biraz dürtme gerektiren ancak tamamen camınıza kaynaklanmayan inatçı kalıntıları gevşetmeye yardımcı olur:

 1. Serin bir yüzeye ocak üstü krem veya macun sürün dairesel bir hareketle çalışan aşındırıcı olmayan bir ovma pedi ile .
 2. Yüzeyi iyice durulayın ve kurulayın . Herhangi bir temizlik ürünü kalıntısını tamamen çıkarmak çok önemlidir, aksi takdirde o da pişebilir ve yanabilir ve daha da kötüsü, özellikle indüksiyon olmak üzere ocağınızın performansını etkileyebilir.
 3. Bir tutam kabartma tozu veya aşındırıcı olmayan bir temizleyici serpin ve yapışan maddeleri çıkarmak için nemli bir bezle ovalayın, ardından durulayın ve kurulayın.

Cam ocaktan yanmış lekeler nasıl çıkar? Cam Ocak Nasıl Temizlenir?

Cam ocağınız daha iyi günler görmüşse ve zaten yanmış kirle kaplanmışsa ve renk bozulmasını gidermek için biraz  ihtiyaç duyuyorsa, ağır iş aletlerini çıkarmanın zamanı gelmiştir:

 1. Kalıntıyı yumuşatmak için camın üzerine sıcak, nemli bir havlu koyun.
 2. 45 ° açıyla tutulan bir tıraş bıçağı veya ocak temizleme setinde gelen kazıyıcı kullanın , yanmış parçaları dikkatlice kazıyın. Endişelenmeyin, bu ocaklardaki cam dayanıklıdır ve bu işlemin üstesinden gelebilir. Kalıntıların ne kadar piştiğine bağlı olarak, sıcak havlu/tıraş bıçağı adımını birkaç kez tekrarlamanız gerekebilir. Ankastre siyah cam ocak nasıl temizlenir
 3. Tüm üst kısmı temizleyicinizle temizleyin ; sonra iyice durulayın ve kurulayın.

YORUMLAR

  Bir yanıt yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir