Cilt Beyazlatıcı Serum Nasıl Kullanılır?

Herkes doğal nemli bir ışıltıya sahip parlak bir cilde sahip olmak ister ve gerçek şu ki, bu tamamen elde edilebilir. Hedefe yönelik aktifler içeren hafif, yüksek konsantrasyonlu cilt beyazlatıcı serum işe yarayabilir.

batch_cilt-beyazlatici-serum_f4eb96da-fcc9-4cc1-9a2e-1bb5d6ede58c
batch_cilt-beyazlatici-serum_f4eb96da-fcc9-4cc1-9a2e-1bb5d6ede58c

Bu Yazıda Okuyacaklarınız

Cilt Beyazlatıcı Serum Kullanmak

Cilt beyazlatıcı serum etkileyici sonuçlarını üç farklı yolla elde ederler:

Eksfoliasyon

Cildiniz ışığı yansıtacak kadar pürüzsüz olduğunda ışıltılı görünür. Ancak, cildinizin yüzeyi ölü cilt hücrelerinin birikmesi nedeniyle pürüzlü ve düzensizse, ışık dağılır ve cildiniz donuk ve cansız görünür. Laktik asit veya glikolik asit gibi alfa hidroksi asitler içeren serumlar çok ihtiyaç duyulan peeling etkisini sağlar.

Melanin Üretiminin Engellenmesi

Daha parlak bir cilt istiyorsanız, melanin sentezini yavaşlatmak kesinlikle çok önemlidir. Melanin cilde rengini veren pigmenttir. Bu, aşağıdakiler de dahil olmak üzere temel aktifler içeren serumlarla yapılabilir:

  • Arbutin – tirozin aktivitesini güçlü bir şekilde engeller (cildin pigmentasyon sürecini hızlandıran kendi anahtar enzimi)
  • Glutatyon – doğrudan melanin ve melanosit aktivitesini hedef alan yüksek derecede antioksidan etki sunar.
  • Askorbik Asit ve Askorbil Palmitat (C Vitamininin farklı formları) – melanin üretimini tetikleyen serbest radikallerin oluşumunu engelleyerek ve zararlı etkileri tersine çevirerek antioksidan koruma sağlar.

UV Koruması

Birçok parlatıcı serum, gelecekteki pigmentasyonu önlemek için SPF’li bileşenler içerir. Bununla birlikte, maksimum etki için serumun üzerine SPF’li bir krem ​​sürmeniz de tavsiye edilir.

Uygulama İpuçları

Cilt beyazlatıcı serum en iyi sonuçları almak istiyorsanız, onu aydınlatıcı cilt bakım rejiminin bir parçası olarak kullanmalısınız. Bir temizleyici , toner , yüz kremi ,  göz kremi ve maske ile eşleştirildiğinde , cildiniz parlak görünecektir. Bir sonrakini uygulamadan önce her ürüne cilt tarafından emilmesi için yeterli zaman verdiğinizden emin olun. Aydınlatıcı cilt bakım rutininize neden https://layahaircare.com/collections/sac-ve-ci%CC%87lt-bakim/products/aydinlatici-ci%CC%87lt-beyazlatici-serum linkteki ürünü satın almıyorsunuz. Arbutin, Glutatyon ve çeşitli C Vitamini formları dahil olmak üzere en iyi, en güçlü bileşenlerle dolu, güzel ve parlak bir cilt bekleyebilirsiniz. Layahaircare sitesinden doğru cilt aydınlatıcı serumu bulun.

Önerilen İçerik :   Eşimin WhatsApp Mesajlarını Nasıl Takip Edebilirim? (Ücretsiz)

YORUMLAR

    Bir yanıt yazın

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir