Vintage Stil Mobilyalar ile Eskitilmiş Şıklığı Yakalayın

Vintage ve modern dekor öğelerini karıştırmak bunu yapmanın en iyi yolu olabilir. Evinizde eklektik veya yaşanmış bir görünüm yaratmak istiyorsanız, vintage ve modern parçaları bir odada karıştırmak en basit yollardan biridir.

Neden eski ve yeni ev dekorunu harmanlayalım? Sevdiklerimizden miras kalan parçaları iyi bir şekilde kullanmak için. Eviniz için daha uygun fiyatlı eşyalar arıyorsanız, bot fuarlarını ve antika pazarlarını gezmek faydalı olacaktır. Vintage ile moderni birleştirmek, bir mekanın uzun yıllar boyunca evrim geçirmiş gibi görünmesini sağlayabilir. Bu aynı zamanda manevi değer katacak ve nostalji duygusunu canlandırarak herhangi bir evi benzersiz kılacaktır. Ancak, modern trendleri miras, vintage veya antika tasarımlarla birleştiren bir alan istiyorsanız, dağınıklıktan ziyade zarif görünmesini sağlamak için bir denge oluşturulmalıdır.

Ev stiliniz ne olursa olsun – minimalistten maksimaliste, en sevdiğiniz vintage ev dekorunu gerçek düzeninizle karıştırmanın birçok yolu vardır. Bunu en iyi şekilde nasıl yapacağınızı öğrenmek için bu makaleyi okumaya devam edin.

Bu Yazıda Okuyacaklarınız

Genel Hissi ve Renk Paletini Belirleyin

Eski ve yeni dekoru harmanlayan harika bir iç tasarım için ilk adım, istediğiniz genel hissi belirlemektir. Birçok seçenek vardır: zarif, taze, yaşanmış, rahat, klasik veya alışılmışın dışında. Bunun için referansları araştırmak ve favorilerinizi kaydetmek iyi bir yöntemdir – bunu yapmanın iyi bir yolu Pinterest’i kullanmak ve ilham kaynaklarınızla bir pano oluşturmaktır; en çok neyi sevdiğinize karar vermek çok daha kolay olacaktır.

Ardından, bir renk paletine karar verin. Bu konuda, mekanı boğmadan mobilya ve aksesuarlarınızı vurgulamaya yardımcı olacak bir renk seçmek önemlidir. Çok sayıda ilginç bireysel unsurunuz varsa nötr bir palet iyi bir seçenektir. Vintage ve moderni karıştırırken, duvarlarınıza dramatik renkler eklemeye gerek yoktur.

Vintage-Stil-Mobilyalar
Vintage-Stil-Mobilyalar

Tasarımınız için Mükemmel Bir Zemin Oluşturun

Yüksek tavanlar, muhteşem pencereler ve orijinal özellikler genellikle herhangi bir tasarım için mükemmel bir zemin sağlar. Ancak bu, mimari açıdan daha az ilgi çekici alanlarda da elde edilebilir. Açık tuğlalar, yıpranmış dokulu duvar kaplamaları ve klasik tarzda şömineler gibi ham unsurlar eklemek, istediğiniz görünümü elde etmenize yardımcı olacaktır.

Önerilen İçerik :   DEKORASYON DÜNYASININ YENİ TRENDİ: “YIKANABİLİR HALILAR”

Vintage parçaları ve büyük çağdaş sanat eserlerini entegre etmek daha küçük odaları etkileyecektir. Alan hissini en üst düzeye çıkarmak için, tasarımı aşırı karmaşıklaştırmamaya ve pencere uygulamalarını minimumda tutmaya dikkat edin.

Vintage ve Moderni Başarıyla Karıştırın

Vintage ve modern eşyaları karıştırırken, odanın uyumlu hissetmesini istersiniz. Odalarınızın şık olmasını ve kaotik olmamasını sağlamak için, kullanılan her bir öğenin kaliteli olması gerekir. Her birinin takdir edilmesini sağlamak için parçaları birleştirin ve gruplayın.

Her bir parçanın oranlarını doğru ayarlamak, mobilyaların birbirleriyle olan ilişkisi açısından önemlidir. Büyük boyutlu tasarımlar genellikle küçük boyutlu olanlardan daha iyidir. Örneğin sarkıt aydınlatma – en etkileyici tasarımlardan bazıları vintage avizeleri ve klasik aynaları çağdaş koltuklarla birleştirir.

Eşyalar kadar önemli olan bir şey daha var: onları mekânda nasıl kullandığınız. Etkili bir eklektik düzen, teatral bir tarzda olmalıdır. Bunu başarmak için en sevdiğiniz eşyalardan bazılarını yeniden kullanabilirsiniz: eski bir merdiven arkası sandalyeyi komodine veya eski bir bavulu sehpaya dönüştürebilirsiniz.

Dengeyi Bul

Mobilyalar konusunda yaratıcı olun ve vintage parçaları dönüştürerek benzersiz bir görünüm yaratın. Stiller arasında köprü kuran bir parça elde etmek için çağdaş kumaşlar ve renkler kullanın. Farklı stilleri aynı alanda karıştırırken, kullanılan parça sayısı arasında bir denge bulmalısınız. Tasarımları dağıtmak iyi olur, böylece dönemlerine veya tarzlarına göre gruplanmazlar. Vintage bir mobilyayı miras olarak aldıysanız, aynı döneme ait birkaç aksesuar bulmayı deneyin.

YORUMLAR

    Bir yanıt yazın

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir