Evinizin Dış Cephe Boyası İçin Renk Kombinasyonu

Bir evin iç tasarım yolculuğu yüzeyinden başlar. Bu, evinizin dış kısmını ifade eder. Bir evin dış alanını tasarlarken, üç ana bileşen dış cephe boyası, çatı tasarımı ve ön sundurmadır. Bugün eviniz için bazı harika ön sundurma tasarım fikirlerini paylaşmak isterken, evin dış boyası için renk kombinasyonunda bazı muhteşem önerilerle size yardımcı olalım.

Bir evin aurası ya da havası, ilk bakışta nasıl algılandığına bağlıdır. Dolayısıyla, evinizin ilk bakışta nasıl algılandığı büyük ölçüde sahip olduğunuz renk düzenine bağlıdır. Evin dış cephe boyası için renk kombinasyonu seçimleri, evin konumuna ve çevresindeki ortama bağlı olacaktır. Bu nedenle, hayalinizdeki ev için sarsıcı ilk izlenimler oluşturmanıza yardımcı olacak bazı önerilerimizi burada bulabilirsiniz.

Bu Yazıda Okuyacaklarınız

Mavi ve Griye Bürünmüş Bu Bembeyazı Deneyin

Evin dış cephe boyası için renk kombinasyonunda ilk önerimiz, hem minimal hem de çarpıcı olan bu modern beyaz ev. Evin mimarisine ve çevresindeki yeşilliğe bağlı olarak, bu ev kalıcı bir izlenim yaratmak için beyazın bozulmamış etkisini kullanıyor. Bu tür bir beyaz dış cephe boyası evinizin temiz görünmesini sağlayacak ve tropikal bölgeler için harika olabilecek serin bir etki verecektir. Ayrıca beyaz dediğimizde beyazın farklı tonlarını tercih edebilirsiniz. Beyaz güvercin, sıcak gri bir ipucu ile çok yumuşak bir beyazdır; daha sonra, sarı, parlak beyaz vb. bir alt ton ile sıcak bir beyaz vardır. Dış cephe boyası için beyaz renk kombinasyonu açısından kahverengi, mavi ve gri renkleri seçebilirsiniz. Resimde beyaz ile koyu mavi ve kahverenginin bir arada kullanıldığını görebilirsiniz. Pencere panjurlarındaki ve pencere camındaki mavi, düz beyaz dış cephe boyasına rahatlatıcı bir açı katıyor. Kahverengi, mermer tuğla kaplama olarak beyaz renkle birleştirilerek eve doğal bir açı katıyor. Bunun gibi yeni bir eviniz varsa bunu deneyebilirsiniz.

Evinizin-Dis-Cephe-Boyasi-İcin-Renk-Kombinasyonu
Evinizin-Dis-Cephe-Boyasi-İcin-Renk-Kombinasyonu

Bu Turkuaz Mavisi Cennet ile Rüya Gibi Bir Ev Yaratın

Dış cephe boyası için renk kombinasyonları düşündüğümüzde, sizi başka bir dünyaya götürecek bu mutluluk verici mavi ev rengini dahil etmemiz gerektiğini biliyorduk. Mavi, aynı zamanda spektrumdaki en rahatlatıcı renk olan soğuk bir renktir. Stresi azalttığı ve ev boyaları için her zaman hoş karşılanan bir huzur duygusuna ilham verdiği bilinmektedir. Gördüğünüz gibi, evin dış cephe kaplamasında mavinin ana renk olduğu, pencere ve kapılarda ise beyazın kullanıldığı bir tasarım var. Bu turkuaz mavisi ve beyaz renk kombinasyonu, evinizin görünümünü kesinlikle yükseltecek dingin ve güzel bir manzara yaratıyor. Bu tür bir ev dış cephe rengi, bungalov tarzı veya yazlık tarzı evler için mükemmeldir. Mavi ve beyaz, evinize şimdiye kadarki en mutlu renk kombinasyonunu verecektir!

Önerilen İçerik :   Mobilya Nasıl Boyanır?

Ev Dış Cephe Boyamasında Sarı ve Gri Renk Kombinasyonları ile Evinizi Yumuşatın

Sarı, anında pozitif hisler veren parlak ve neşeli bir renktir. Bu nedenle, evin dış cephe boyası için sarı veya tonlarından birini seçebilirsiniz. Burada kullandığımız hardal sarısı ev boyası, gri çatı kiremitleri ve beyaz pencere ve kapılarla kombine edilmiştir. Tüm renk kombinasyonu, gününüzü aydınlatacak iyi hissettiren bir hava yayar. Hardal sarısı kullanmanın faydaları, ince ve zarif olması için düz sarıdan daha tonlu olmasıdır. Sarı her zaman griler ve beyazlarla yoğun bir şekilde çalışır; ancak, özellikle parlak güneşli yerler için çok gürültülü olabileceğinden çatıda beyaz kullanmaktan kaçınabilirsiniz.

Evinizin Dış Cephe Boyası İçin Bu Zeytin Yeşili Ve Kahverengi Renk Kombinasyonu İle Evinizi Doğayla Sarın

Bu ev, zeytin yeşili rengiyle doğaya uyum sağlayan ve eviniz için hayranlık uyandıran bir manzara yaratan gerçek bir zanaatkar tarzı evdir. Zeytin yeşili eve bir sakinlik katıyor ve tüm mekana dinlendirici bir hava veriyor. Yeşil doğanın rengi olduğundan, ev aynı zamanda yoğun sokaklar arasında bir sığınak olarak mükemmel bir uyum sağlıyor. Bu tür bir ev ve renk düzeni, yeşil bir çevreye sahip olmanızı sağlayan banliyö alanları için tercih edilir. Evin kahverengi çatı kiremitleri de bungalovun ahşap görünümünü tamamlıyor. Kapı ve pencere çerçevelerinde kullanılan beyaz renk, bu doğal ve zarif konuta bir miktar parlaklık katıyor.

YORUMLAR

    Bir yanıt yazın

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir