Ev Hanımlarının Dikkatine! Modern Salon Dekorasyonları Fikirleri

Ev hanımlarının gözdesi Modern Salon Dekorasyonları Fikirleri çok ilginizi çekecek. Salon dekorasyonu söz konusu olduğunda modern, belirli bir stili tanımlarken çok fazla stili ifade eden bir kelimedir. Modern ve çarpıcı salon dekoruna tarzınızdan ödün vermeden ve alanınızın işlevselliğini azaltmadan sahip olabilirsiniz. Odayı bir araya getirmek ve öne çıkarmak için modern aksesuarlar, mobilyalar ve şık halıları kullanabilirsiniz. Bu yazıda sizin için modern salon dekorasyon fikirlerini listeledik. Bu fikirleri salonunuz küçük de olsa büyük de olsa kendi alanınıza uygulayabilirsiniz.

Bu Yazıda Okuyacaklarınız

Duvar Rengi Salonunuzun Kişiliğini Belirler

Modern salon dekorasyonları fikirleri ile salonunuzu dekore etmek istiyorsanız aklınıza ilk önce duvarların kırık beyaza boyanmış olduğu minimalist bir oda gelebilir. Ancak bu doğru değildir. Modern salonunuzun rengi açıktan koyuya, soluktan canlıya her renk olabilir. Bu kararı verirken dikkat etmeniz gereken esas nokta, salonunuzun genişliğidir. Geniş salonlarda istediğiniz rengi seçebilirken küçük salonlarda koyu renkleri kullanması oldukça güçtür.

Çarpıcı bir odak noktası oluşturmak için eşyalarınızı canlı renklerde tercih edebilirsiniz. Hoş renk patlamalarına sahip mobilya ve dekor mevcutsa odanın etrafına canlı gölgeler dağıtırken duvarları beyaz ve tonlarında tutmak salonunuza modern bir görünüm katar. Ayrıca odanın tamamında yer alan klasik ve nötr bir renk düzenini de tercih edebilirsiniz. Renk skalasında birbirine çok yakın renkler kullanmak da tamamen aykırı renkler kullanmakta modern salon dekorasyonunu sağlayabilir.

Modern Salon Dekorasyonları Fikirleri
Modern Salon Dekorasyonları Fikirleri

Modern Salon Dekorasyonları Fikirleri Tasarımlar

Minimalist bir salon dendiğinde aklınıza ilk gelen tamamen beyaz ve yarı boş bir oda olabilir. Bazı minimalist odalar böyle olsa da bu, tamamen doğru değildir. Bunun nedeni, özünde minimalizmin sadece evinizin içini belirli bir şekilde dekore etmek veya her şeyi şık beyaz kumaşlarla kaplamaktan ibaret olmamasıdır. Aksine, yaşamınızda daha az fiziksel karmaşaya sahip olmak, daha fazla zihinsel alan ve enerjiye yer açmakla ilgilidir.

Önerilen İçerik :   En İyi Laminat Parke Markaları Listesi

Başlangıçta daha basit yaşama geçiş yapmaya başladığınızda, bazı eşyalarınızdan ayrılmak zor olabilir. Her şeyden hemen kurtulmanıza gerek yoktur. Bazı eşyalarınızı geçici olarak dolaba kaldırabilir ve gerçekten kullanışlı olup olmadığına bakabilirsiniz. Unutmayın, minimalizm, basitlikle ilgilidir.

Modern Salon Dekorasyonları Fikirleri
Modern Salon Dekorasyonları Fikirleri

Modern Sanat Dekorasyonuna Sahip Salonlarla Aşırılıklara Yer Açın

Sanat dekorasyonu (Art Deco), 1920’lerde ve 30’larda popüler olan kendine özgü bir tarzdır. Lüksü yansıtan geometrik şekiller ve zengin yüzeyler ile ayırt edilir. Günümüzde modern art deco tarzı, dinamik bir iç mekan yaratmanın etkili bir yoludur.

Art deco, kavisli cepheli mobilya parçaları, krom donanımı, aynalar ve temiz çizgiler dahil olmak üzere aerodinamik, geometrik yüzeylerden yararlanan bir iç tasarım sunar. Art deco stili, cesur renkleri, metal aksesuarları, geometrik desenlerle kaplı mobilya, halı ve duvar kağıtları, kocaman aynaları ve ihtişamlı aplikleriyle gösterişli bir salon ortaya çıkarır. Minimalizmin tam tersi olan art deco da modern salon dekorasyonu için kayda değer bir fikirdir. Modern Salon Dekorasyonları isimli yazımızı beğendiğinizi umut ederiz. Bir önceki makalemizde de banyo dekorasyonu ile ilgili detaylı bilgilere ulaşmak için linki tıklayabilirsiniz.

Modern Salon Dekorasyonları Fikirleri
Modern Salon Dekorasyonları Fikirleri

Evdekorasyonları | Ev Dekorasyonunda Son Moda |Sitemizi takip edebilirsiniz. Her gün popüler içeriklerle sizlerle olacağız. Değerli yorumlarınızı ve içeriklerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz. İçerik Gönder kısmından bizlere hayal ettiğiniz önerileri paylaşabilirsiniz.

YORUMLAR

    Bir yanıt yazın

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir