Mutfak Dekorasyonunda Backsplash

Mutfak Dekorasyonunda Backsplash önerileri arasında bir mutfaktan kirlenen duvarlar yüzünden vazgeçmek üzereyseniz, neden kişisel bir dokunuş katıp backsplash’ı tercih etmiyorsunuz? Backsplash dekorasyon fikirlerinde görünüm ve estetik olarak büyük ölçüde bir rol oynuyor olsa da, duvarlarınızı yemek hazırlamanın neden olduğu sıçramalardan ve dökülmelerden de korumalıdır. Görsel kişisel görsel tercihin yanı sıra temizlenmesi de kolay olmalıdır. Renk ve desenle ilgileniyorsanız, odak noktanızın hangi backsplash modeli olacağına karar verin – farklı türlerde piyasada bulunabilecek modellerle mutfağınızda çağ atlayın.

Bu Yazıda Okuyacaklarınız

Çini Tasarımları Deneyin

İster cam, seramik, porselen veya taş olsun, fayanslar, backsplash modelleri arasında en yaygın malzeme türüdür. Tarzınız ne olursa olsun, tükenmez bir renk ve desen seçenekleri tercih edebilirsiniz..


Geometrik Git

Petek ve geometrik seramikler günümüzde oldukça popülerdir. Modern bir tarz oluşturmanın en kolay ve ince yoludur. Tek bir renk üzerinde odaklanın veya görsel ilgi için tamamlayıcı tonlar getirin. Metro döşemesinden de faydalanabilirsiniz.

Mozaik Yapmaktan Korkma

Mutfak Dekorasyonunda Backsplash
Mutfak Dekorasyonunda Backsplash

Mutfak Dekorasyonunda Backsplash önerileri arasında ister parlak renkler ister tamamlayıcı tonların ince bir karışımı olsun, çok fazla çeşitlilik üretebileceğiniz klasik bir seçimdir diyebiliriz.

Renk Hikayesi

İz bırakmaya hazırsanız, parlak, renkli karolarla oluşturduğunuz backsplash modeli mutfağınızda adeta renk şöleni olabilir. Yapılması beraberinde riskli sonuçlar doğurabileceği gibi doğru renklerin kombini ile çarpıcı unutulmaz bir görünüme de imza atabilir niteliktedir, Ayrıca mutfağınıza hareket katmanın ve enerjik bir his oluşturmanın kolay bir yoludur.

Metal Plakalar

Biraz parlaklıktan hoşlanıyorsanız ve şık, çağdaş bir görünüm istiyorsanız, paslanmaz çelikten yapılmış plakalarla şık modern bir görünüm elde edebilirsiniz. Tek parça yekpare olarak yaptırmanızın dışında birkaç parça şeklinde ya da karo olarak ta dekorasyonunuzu tamamlayabilirsiniz. Temizlenmesi ve aşınması diğer fikirlerden çok daha kolaydır.

Önerilen İçerik :   Davlumbaz Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Metro döşemeleri için en yaygın boyut 3×6 olsa da, artık daha büyük boyutlarda metro karolarını piyasada görüyoruz. Geniş formatlı bir metro karosu backsplash, özellikle büyük karoların alan algısı yarattığı küçük bir mutfak için yararlı olabilir. Ya da karıştırmak için, balıksırtı desenine yerleştirilmiş ince metro döşemesi göze çok hoş geliyor.

Dokuları Karıştır

Mat ve parlak arasında ilginç bir kontrast için, doğal taş ve şık metal bir araya gelerek sofistike, cilalı bir görünüm yaratır.

İşlevsel Bir Tercih

Bütün bir plaka backsplash, metal plakalardan bahsettiğimiz gibi tek parça malzemeden yapılmış bir backsplash’tır. Katı yüzey, daha modüler bir döşemeden farklı bir görsel efekt yaratabilir. Tezgahla eşleştirildiğinde, özellikle sofistike bir görünüm oluşturabilir.Paslanmaz çelik ve ya metaller dışında başka modellerde piyasada bulunabilir.
Çok daha işlevsel, modern bir görünüm için, geleneksel backsplash karoları kullanmak yerine tezgahınızın üstüne tek parça malzeme getirmeyi düşünün.

Biraz Eğlenin

Duvar kağıdı gibi, karo da sanat eseri görevi görebilir. Eşleşen tek tek döşemelerden tekrar eden bir desen oluşturmak yerine, tamamlayıcı geometrik motiflerle rastgele sıralamayı deneyin.Böylelikle ilginç görsellere şahit olabilir, üzerine kendi baskılarınızı yapabileceğiniz duvar kağıtları ile biraz eğlenebilirsiniz.

YORUMLAR

    Bir yanıt yazın

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir