Soda, Sirke, Karbonat ile Buzdolabı Temizliği

Soda, sirke, karbonat ile buzdolabı temizliği artık daha kolay! Buzdolabı temizliğini kolay hale getirme yollarını biliyor musunuz? Kolayca temin edilebileceğiniz birkaç malzemeyi alarak kısa sürede temizlik yapabilirsiniz. Bunun için temelde ihtiyacınız olacak malzemeler: soda, sirke ve karbonat. Hatta beyaz sirke alırsanız sadece buzdolabı temizliğinde değil aynı zamanda farklı alanlarda da temizlik işlemini kısa sürede yapabilirsiniz.

Bu Yazıda Okuyacaklarınız

Buzdolabı Ne ile Silinir? No-Frost Buzdolabı Temizliği Nasıl Yapılır?

Buzdolabı Ne ile Silinir? No-Frost Buzdolabı Temizliği Nasıl Yapılır?
Buzdolabı Ne ile Silinir? No-Frost Buzdolabı Temizliği Nasıl Yapılır?

Soda ile buzdolabı temizliği yapmadan önce hangi malzemeler ile buzdolabı sileceğinize doğru şekilde karar vermeniz gerekiyor. Mutfakta kullandığınız teller özellikle buzdolabının dışı için büyük tehlikedir. Buzdolabınızın çizilmesine, renginin değişmesine neden olabilir. Bu yüzden soda, sirke ya da karbonat ile buzdolabı temizliği yaparken daha yumuşak yüzeylere sahip olan mikrofiber bezleri, süngerleri tercih etmelisiniz.

Buzdolabı Cifle Silinir mi?

Cif, mutfaklarda en sık kullanılan ve bulundurulan malzemedir. Cifi buzdolabınız beyaz renkte ise dış kısımlarını temizlerken kullanabilirsiniz. Ancak, kullanacağınız cifin içerisinde ufakta olsa parçacıklar varsa buzdolabınızı çizme ihtimali bulunmaktadır bu yüzden daha çok iç buzdolabı temizliğinde kullanmanızı öneriyoruz. Buzdolabı raflarında, iç düğme alanlarında ve sebzeliklerin temizliğinde yer verebilirsiniz.

Buzdolabı Cifle Silinir mi? 
buzdolabı temizliği

İlginizi Çekebilir: Davlumbaz Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler 

Buzdolabı Nasıl Temizlenir Kadınlar Kulübü Önerileri

Kadınlar Kulübü sitesi aracılığı ile kadınların en çok merak ettiği buzdolabı temizliği konusunda cevaplar aranıyor. Cevaplar arasında en öne çıkan malzemeler arasında soda, karbonat ve sirke bulunuyor. Bu üç temel malzemeyi isterseniz bir arada isterseniz tek birini elde ederek kullanabilirsiniz. Üstelik saatler harcamanıza gerek kalmadan birçok inatçı kirden kurtulabilirsiniz.

1- Buzdolabı Temizleme Spreyi Artık Gereksiz: Soda ile Buzdolabı Temizliği!

Soda içeriği neticesinde bazı asitleri içermektedir bu yüzden temizlik esnasında lekelerin çıkmasına yardımcı olur. Sodayı kullanırken şu yolları izlemelisiniz:

  • Buzdolabı raflarını, sebzeliği dışarıya çıkarın.
  • Sodayı çıkardığınız bu parçaların içine dökün.
Buzdolabı Temizleme Spreyi Artık Gereksiz: Soda ile Buzdolabı Temizliği!
buzdolabı temizliği
  • Biraz su ekleyebilirsiniz ya da su olmadan da kullanabilirsiniz.
  • 10-15 dakika kadar beklettikten sonra bez ile silin.
  • Silme işleminden sonra su ile durulayın ve kurulayıp geri takın.
Önerilen İçerik :   Dar ve Küçük Mutfaklar Dekorasyon Önerileri

2- Karbonat ile Bosch Buzdolabı Temizliği

Karbonat geçmişten günümüze temizlik, sağlık için kullanılan malzemedir.Karbonat ile buzdolabı temizliği için küçük bir kabın yarısına kadar su ekledikten sonra 2 yemek kaşığı karbonatı ekleyin. Suyu iyice karıştırdıktan sonra bir sünger yardımı ile buzdolabı içini ve dilerseniz dışını silin. Temiz ve hafif nemli bir bezle daha sonra üzerinden geçerek durulayın. Eğer tam bir kuruma isterseniz tekrar kurutmak için bez ile kurulayabilirsiniz. Hem buzdolabı içi hem de buzdolabı dışı için kullanabilirsiniz.

Karbonat ile Bosch Buzdolabı Temizliği 

İlginizi Çekebilir: İçimizi Ferahlatan Mutfak Dekorasyonları 

3- Sirke ile Gri Buzdolabı Dışı Nasıl Temizlenir?

Sirke ile Gri Buzdolabı Dışı Nasıl Temizlenir? 
buzdolabı temizliği

Sirke hatta direkt beyaz sirke gerek gri buzdolabı gerek beyaz buzdolabı için temizliğinizde size yardımcı olur. Beyaz sirkeleri marketten rahatlıkla alabilirsiniz. Beyaz sirke ile buzdolabı temizlemek için herhangi bir şeye gerek yoktur. Buzdolabı içine direkt beyaz sirke uygulayabilirsiniz ancak gri buzdolabına sahipseniz beyaz sirkeyi yarı yarıya su ile açarak kullanmanızı öneriyoruz. Böylece buzdolabının dış renginin durumdan olumsuz etkilenme gibi bir ihtimali de ortadan kalkmış oluyor.

YORUMLAR

    Bir yanıt yazın

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir