Şans Bambusunun Anlamı Nedir, Şans Getirir Mi?

Vastu Shastra’ya ve Feng Shui’ye göre bambu bitkileri çok uğurlu ve şanslı kabul edilir. Bambu bitkilerini ofiste ve evde tutmanın iyi şans, servet ve zenginlik getirdiğine inanılmaktadır. Bir süre boyunca, bambu bitkileri, bir ev bitkisi olarak kapalı tutmak için değiştirildi. Bugün, bambu kütüklerinin birbirine istiflenip kırmızı bir kurdele ile bağlandığı ve çakıl, taş ve su ile dolu cam vazoya yerleştirildiği küçük boyutlu ‘dostluk bitkilerinden’ daha büyük olanlara kadar farklı çeşit ve boyutlarda bambu bitkileri bulunmaktadır. Hediyelik eşya dükkanlarında ve fidanlıklarda çeşitli şanslı bambu bitkileri bulunmaktadır. Burada, bambu bitkileri ve onu evde nereye yerleştireceğiniz hakkında bilmeniz gereken her şeye bakıyoruz.

Bu Yazıda Okuyacaklarınız

Bambu Bitkisinin Faydaları

Güneydoğu Asya’da ortaya çıkan bambu bitkisi, bakımı kolay ev bitkilerinden bir tanesidir. Faydaları nedeni ile insanlar tarafından yaygın olarak tercih edilen tropikal nilüfer türü bitkisidir.

İyi Şans Getirir

Bambu, yeni eve taşınma partisi gibi durumlarda aileye ve arkadaşlara hediye olarak sunulabilmektedir. Birkaç bambu sapı koyun ve iyi şans sembolü olarak kırmızı kurdele ile bağlayın. İyi şans çekerken bu bitkiyi ofiste ya da evde bir dekor öğesi olarak kullanın. Dört rakamı uğursuz kabul edilmektedir. Bambuları dörtlü gruplar halinde düzenlemekten kaçının.

Sans-Bambusunun-Anlami-Nedir
Sans-Bambusunun-Anlami-Nedir

Ev Dekorunu ve Estetik Değeri Geliştirir

Bambu ağacı ev için kullanışlıdır, mobilya dahil dekoratif amaçlı kullanılabilir. Bambu ağacının uzun sapları ayrıca evlerin, çatıların, yer döşemelerinin, çitlerin, sütunların, köprülerin vb.

Besleyici Özellikler İçerir

Bambu filizi, bambu bitkisinin önemli faydaları arasında yer alan besin değerine sahiptir. Amino asitler, lif, fosfor, magnezyum, demir ve diğer besinler açısından zengindir. Ayrıca Bambu bitkisinin iltihap önleyici özelliği de bulunmaktadır. İnsanlar, silis açısından zengin ve sağlıklı kabul edilen çay yapmak için taze bambu yaprakları kullanırlar. Sindirim problemleriyle savaşmaya, şişkinliği azaltmaya, kan akışını temizlemeye ve kolesterol seviyelerini korumaya yardımcı olur.

Önerilen İçerik :   5 Adımda Modern Balkon Dizaynı

İyi Sağlık Sembolü

Şanslı bambu bitkisi, doğu yönüne yerleştirildiğinde tüm aile için sağlık çeker. Şanslı bambu bitkisi, doğu yönüne yerleştirildiğinde tüm aile için sağlık çeker. Bambu bitkileri ayrıca sağlık sağlar. Vastu’ya göre bu faydayı elde etmek için ev için bambu ağacı. Beş bambu sapını bir kapta düzenleyin. Ayrıca sağlığı temsil eden yedi bambu sapı da yetiştirebilirsiniz.

Şanslı bir bambu bitkisi size pek çok açıdan fayda sağlarken, bitkiye yeterli bakımın verilmesi çok önemlidir. Uğurlu bambunun doğru yerleştirilmesi ve düzenli bakımı bitkinin iyi şanslar getirmesini sağlayacaktır.  

Bambu Bitkileri Neden Bu Kadar Şanslı Kabul Edilir?

Bambu bitkileri, Feng Shui’ye göre şanslı bitkiler olarak kabul edilir. Feng Shui’ye göre bitkinin içi boş yapısı Chi enerjisinin hareketine yardımcı olur. Bambu bitkisinin pozitif enerjinin hareketine yardımcı olduğuna ve bunun sonucunda daha fazla bolluk ve refah ürettiğine inanılıyor. Bunun dışında bitkinin borumsu yapısı, enerjinin içeriden dışarıya akmasına izin vererek zihninizi ve ruhunuzu sakinleştirmenin hikmetini de ifade eder.

YORUMLAR

    Bir yanıt yazın

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir