Teras Kapatma Modelleri

Ev sahipleri genellikle terası bir depo olarak kullanmaktan, saksı bitkilerinin dizildiği mini bir bahçeden veya düzenli olarak kullanmadan yalnız bırakıldığından suçludur. Özel bir açık alan, güneşli bir günde açık havada bir çim sandalye veya hamaktan daha fazlasıdır. Bir iç mimar veya dekoratörün yardımıyla uygun şekilde planlanırsa, her türlü hava koşulunda ideal bir inziva yeri olabilir. Doğanın güçleri her zaman çok nazik olmasa da, teras her türlü hava koşuluna dayanabilmesi için doğru mobilya, döşeme ve dekorun yanı sıra kaplama ile donatılması çok önemlidir.

Bu Yazıda Okuyacaklarınız

Metalik

Doğru koruyucu giysilerle açık havada bir oturma odası oluşturmak kesinlikle mümkündür. Bu teras, beyaz ve kırmızı mobilyalara gölge düşüren çiçek motifli metalik bir kılıfa sahiptir. Ahşap döşeme, yukarıdaki ahşap pergolaya paralel uzanarak yapıyı mükemmel bir şekilde tamamlıyor.

Cam Kasa

Teras için bir cam muhafaza, doğanın güzelliğini izlemek için ön sıra koltuklar sağlamanın yanı sıra, hava koşullarına karşı koruma sağladığı için her türlü hava için idealdir. Eşit aralıklarla yerleştirilmiş saksı bitkileri balkonu kaplarken, sarkıt lambalar alana benzersiz bir dokunuş katıyor. Gri karo döşeme, tuğla duvarı tamamlayarak rahat bir alan yaratıyor.

Teras-Kapatma
Teras-Kapatma

Ahşap Kepenkler

Rustik dokunuşlara sahip modern bir balkon, farklı mevsimleri karşılamanın mükemmel bir yoludur. Işık ve ısının düzenlenmesini sağlayan ahşap panjurlar, ahşap yemek takımı ile birleştiğinde açık havada kafe benzeri bir deneyim yaratıyor. Güzel peyzajlı bitkiler ortamın güzelliğini arttırır.

Sabit Tente

Sabit bir tente sağlam ve uzun ömürlüdür, hava koşullarına karşı koruma sağlar ve balkon için idealdir. Su geçirmez ahşap döşeme, gölgelik çerçevesini tamamlarken, oturma odasına bağlanan kapıların ahşap çerçeveleri mükemmel bir dokunuş katıyor.

Yüksek Korkuluklar

Yüksek korkuluklar, özellikle kubbe şeklinde veya uzun bir tente ile eşleştirildiğinde, balkonun güvenliğini sağlamaya ve mahremiyet sağlamaya yardımcı olur. Mermer döşeme, korkuluklarla mükemmel bir kontrast oluştururken, etraflarına sarılmış saksı bitkileri ve sürüngenler bir dekor aracı görevi görür. Bir duvar çıkartmasıyla oluşturulan bir yaprak ağı, duvara güzellik katar ve oturma alanı için rahat bir görünüm oluşturur.

Önerilen İçerik :   Balkon Tasarımları İçin Dekoratif Fikirler

Duvara Monte Tente

Duvara monte edilen sabit tente, balkon için kalıcı bir barınak sağlar ve zemine sabitleyen ek destek direkleri sağlamlığını ve dayanıklılığını arttırır. Bu balkonda olduğu gibi bir zen bahçesi ile kurulduğunda balkonu sadece işlevsel bir mekana değil aynı zamanda estetik bir mekana dönüştürüyor.

Fiberglas Pergola

Fiberglas pergola çatılar dayanıklıdır ve tam ışık maruziyetine izin verir. Aynı zamanda, yağmurun ve zararlı UV ışınlarının bölgeye sızmasını engellemek için harika bir iş çıkarırlar. Teras, güverte veya terasta iyi çalışırlar ve geniş açık alanların kullanımını optimize etmek için denenmelidirler.

Cam Kapı Panelleri

Çelik-mavi bir yapı üzerine oturan cam paneller, yağmur, fırtına ve rüzgardan korunmaya yardımcı oluyor. Çağdaş renkler ve rustik mobilyalarla birleştiğinde, doğaya en iyi şekilde tanıklık etmek için mükemmel bir kapı oluşturabilirler.

Temperli Cam Veranda

Buzlu veya renkli temperli cam panel, yağmurdan korurken biraz güneş ışığı almak isteyen herkes için idealdir. Yapısı oldukça dayanıklıdır ve muhtemelen yıllarca dayanabilir. Alanı saksı bitkileri ile süsleyerek tasarıma canlılık katın.

YORUMLAR

    Bir yanıt yazın

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir