Bench Nedir Ve Nasıl Kullanılır?

Bench Ne Demektir?

Bench nedir? Sorusuna kısaca cevap verecek olursak; Sırt yaslanma yeri bulunmayan, genelde dikdörtgen formunda olan oturma yerlerine denir. Türkçesi sıklıkla duyduğumuz banktır. Dikdörtgen şeklinde olduğu için özelliklerine ayrıca dikkat etmek gerekiyor. Mesela, dikkat edilmesi gereken bu özelliklerden biri oturulan alanıdır. Dikdörtgen formun kısa kenarının uzunluğu, oturma alanınıza eşit olacaktır. Bu yüzden dar bir bench tercih etmeniz konfor açısından anlamlı olmayacaktır. Rahatsız bir bench üzerinde, misafirlerinizle ya da ailenizle geçireceğiniz zamanın kalitesi düşer ve birileri her an masadan kalkmak için fırsat kollayabilir. Bunu önlemek için bu alanı göz önünde bulundurarak,  konfordan taviz verilmeden hazırlanan bench modellerine göz atabilirsiniz.

Bahsettiğimiz oturma alanının çok geniş olması da tercih edilmez. Yemek odasında dekorasyonunda bench kullanmak isteyen bir kişi, büyük olasılıkla masadan ayrılırken ya da masaya otururken sağladığı kullanım kolaylığını bilen birisidir. Dekorasyon tercihleriniz sizin hakkınızda çok şey söyler. Eğer bu dikdörtgenin kısa kenarı çok geniş olarak yapılmışsa, muhtemelen üzerinden zıplayarak oturmak isteyen misafirleriniz ya da aile üyeleriniz zorlanacaklardır. Bu nedenden dolayı masadan kalkıp bir şeyler almak ya da yiyecekleri değiştirmek benchin kenarında oturan insanlara kalacaktır. Eğer iş yükü paylaşımına önem veriyorsanız bu detayı kaçırmamanızı özellikle tavsiye ediyoruz. Bunun dışında, dar benchler yerden kazanmak için çok tercih ediliyor. Ya da oturma alanı çok geniş olan benchler de konfor için tercih edilebilir bir seçenek olarak görünebilir. Fakat hem konfor açısından hem de fonksiyonel açıdan doğru tasarım fikirleri oluşturmaya özen gösterin.

Bench’i Nerelerde Nasıl Kullanabiliriz?

Bench nedir ve nasıl kullanılır?
Bench nedir ve nasıl kullanılır?

Bench nedir, ne değildir artık fikir sahibiyiz. Fakat benchlerinizi seçerken ve yaşam alanlarımızda dekorasyonunun bir parçası olarak kullanmaya karar verdiğinizde, seçimlerinizle uyumluluk yakaladığınızdan emin olmalısınız. Çünkü dekorasyonda bütünlük çok önemli bir unsurdur.

Önerilen İçerik :   Çalışma Masası Aydınlatması Nasıl Olmalı?

Muhtemelen bu yüzden ayakların tasarımı ile bench tabyasının oturma alanı arasındaki uyum sizi cezp edecektir.  Bench “nedir?” sorusuna yeni bir cevap alınabilir. Eğer sizin dekorasyon seçimlerinizde bu bench size daha yakın geliyorsa ve kesinlikle evinizdeki dekorasyonu tamamladığını düşünürseniz, evinize dinamik bir hava getirmek için en uygun tercih olacaktır. Oturma alanı daha geniş olan benchler daha şık ve konforuna düşkün kullanıcılarımız için en uygun seçenek olacaktır. Çünkü bench ne demek dediğimizde aklımıza gelen konfor ve işlevselliği aynı zamanda bir de estetikle buluşturuyor.

Tamamı masif, oturma yeri ise deri olan benchler, ahşap masalarınız için güzel tercih olabilir. Oturma alanı deri olması ise, apayrı bir ayrıcalık taşır. Kalitenin sadece sağlamlıkla ulaşılabilir olduğunu düşünenleri yanıltacak kadar konforlu tasarıma imza atan benchler, sizin için işlevsel bir araç haline de gelir. Modern ve işlevsel tasarımlara kendini ispatlamayı başarmış benchleri evlerinizde tamamlayıcı mobilya olarak kullanabileceğinizi hatırlatmak isteriz.

YORUMLAR

    Bir yanıt yazın

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir