Kanepe Seçiminde Püf Noktaları

Bu Yazıda Okuyacaklarınız

Yaşam alanlarının vazgeçilmez bir parçası olan oturma grupları birçok farklı formda karşınıza çıkar. Çeşitli materyal ve dokular ile üretilmiş oturma grupları bulunduğu ortamın odak noktası haline gelir. Kahve sohbetleri, arkadaşlarınızla düzenlediğiniz film geceleri ya da tepside getirilen bir kase hasta çorbası eşliğinde size yatağınızdan önce eşlik eder. Birçok evin dekorasyonu “şuraya bir kanepe” sözü ile başlar. Kanepenizi aldıktan sonra ürünün rengine, desenine göre sandalyeler, halılar kafanızda şekillenerek dekorasyon tamamlanır. Her evin farklı bir kanepesi vardır. Bazıları için bu ürün, üzerini rengarenk yastıklarla süsleyeceği konfor ve rahatlığı bir arada sunan özellikte olurken bazılarına göre de sırtınızı rahatlıkla yaslayacağınız dirseklerinizi koymanıza imkan veren bir tasarıma sahip olmalıdır.

Kanepe mi Koltuk mu? Tercih Size Kalmış!

Oturma grupları temelde aynı işlevsellikte olsa da kanepelerin aynı zamanda açıldığında yatak olarak da kullanılabilen modelleri vardır. Çocukluğunuzda büyüdüğünüz evde ya da aile büyüklerinizin evinde arkası küçük dolaplı, altı açılabilen hem sandık hem de yatak olarak kullanılabilen çekyatlarla tanışmışsınızdır. Geçmişte çoğu evde bulunan çekyatlar günümüz teknolojisinde hem daha konforlu hem de daha şık çekyat modelleri ile karşınıza çıkar. Koltuk takımları standart üretilmez. Koltuk takımlarının ikili ya da üçlü büyük koltuğu ile genellikle berjer de denilen tekli koltukları vardır. Çok fazla kişinin bir arada oturmasını sağlayacak şekilde tasarlanmıştır. İstenilen renk, ölçü ve modelde üretimi yapılır. Koltuk fiyatları takım halinde satıldığı için fiyatı daha yüksektir. Koltuk takımlarının oturma alanı oldukça geniştir. Kanepelerin pek çoğunda yatak olabilme özelliği ve depolama alanı vardır. Çekyat fiyatları size koltuk çeşitlerine göre daha ekonomik seçimler sunar.

Kanepe-1
Kanepe-1

Fark Yaratan Evler için Bir Kanepe Yeter

Oturma odanızda yeni bir koltuk satın alarak dekorasyonunuzu yenilemek mi istiyorsunuz? Mobilya tasarımcıları birbirinden farklı çeşit ve dizaynda yapılan kanepe modelleri ile size geniş bir ürün yelpazesi sunar. Modern, klasik ya da country tarzda kanepeler ile odanızda istediğiniz dekorasyonu yapmanıza imkan tanır. Country tarz kanepeler ise kırsal hayat ve doğa vurguları içeren, konfor odaklı kanepelerdir. Ekoseli ya da çiçekli kumaşlarla döşenen kanepelerin size sağladığı huzur ile şehir hayatından biraz da olsa uzaklaşmanız mümkün olur.

Önerilen İçerik :   THE BEAUTY STORE KAVİTASYON CİHAZLARI İLE BÖLGESEL İNCELME ÇOK KOLAY

Modern modeller; daha sade çizgiler içeren tasarımlardır. Minderleri almadan açılabilen ya da ayaklarınızı uzatabileceğiniz kısımları ile size ekstra konfor sunarlar. Bunların, köşeli olan L şeklinde modelleri de mevcuttur. Klasik tarzdaki kanepeler daha fazla ahşap detayı olan ve döşemesinde kullanılan kumaşlarda daha özenli seçimler yapılan modellerdir. Bu kanepelerde döşemeye dikilen düğmelerle daha zengin bir görüntü elde edilerek evinize klasik bir şıklık katar. Farklı zevk ve ihtiyaçlara cevap verebilen bu modeller ile evinizde istediğiniz ortam rahatlıkla size ulaşır.

Eviniz için En Uygun Ürün Doğru Seçimle Mümkün

Ortak yaşam alanı olarak kullanılan ve birlikte en çok vakit geçirdiğiniz salon veya oturma odaları için alacağınız çekyat veya koltuk takımının hem model hem tarz hem de ergonomi olarak size istediğiniz konforu vermesi gerekir. Dinlenmek ya da keyifli sohbetlere eşlik etmesi için seçtiğiniz modelin o alanın büyüklüğüne uygun olması en çok dikkat etmeniz gereken husustur. Bu nedenle herhangi bir eşya almadan önce kullanacağınız yerin ölçüsünü alarak alışverişe başlamanız önemlidir. Ürünün kaplamasında kullanılan kumaşın kanserojen içeren kumaşlar olmaması, silinebilme özelliğinin bulunması da önemli bir unsurdur. İhtiyacınız her ne olursa olsun, evinize konfor getirecek ve zevkinizi yansıtacak kanepe ve koltuk modellerini Koçtaş’a bakmadan almayın!

YORUMLAR

    Bir yanıt yazın

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir