Dekoratif Ev Aksesuarları Seçimi

Ev dekorasyondaki en kararsız kalınan konulardan birisi ev aksesuarları seçimi ve düzenlenmesidir. Ev aksesuarları ve dekoratif ürünler, dekorasyon beklentilerinizden daha büyük etki yaratırlar. Başarılı bir ev dekorasyonu, şuradan buradan rastgele eşyaları satın almaktan çok daha fazlasıdır. Gerçek bir tasarımcı, dekoratif aksesuarları nerede nasıl kullanacağını önceden hesaplayarak planlı olarak seçim yapmalıdır

Aksesuarlar bir odayı yenilemenin en kolay yoludur. Plansızca yapılan alışveriş, gereksiz harcamalar ile sonuçlanabilir. Bu yüzden, ihtiyaçlarınızı iyi bilmelisiniz ve alışverişe çıkmadan önce almak istediğiniz şeylere karar vermelisiniz.
Bu yazımızda, eviniz için doğru aksesuarları seçmenize yardımcı olması için fikirler paylaşmak istedik.

ev aksesuarları seçimi

Önceden Liste Hazırlayın| ev aksesuarları seçimi

Ev aksesuarı alışverişine çıkmadan önce, neye ihtiyacınızın olduğunu bilmek işinizi kolaylaştıracaktır. Ev aksesuarları için ne aradığınıza karar vermek biraz zor olabilir. Bu yüzden dersinizi önceden çalışmanızı ve bir liste oluşturmanızı tavsiye ederiz. Aksesuar tercihleriniz,  alanınıza şıklık katacak ve sizi mutlu edecek ürünlerden oluşmalıdır. 

Hangi Aksesuar Odak Noktası Olacak

Her yaşam alanı odak noktası olabilecek, ana aksesuara ihtiyaç duyar. Bu, göze çarpacak tek bir obje olmalıdır. Diğer aksesuarlar sadece ana aksesuarı tamamlayıcı olmalıdır

Örnek olarak göz hizasında yer alan büyük bir tablo, dekoratif bir çerçeve ya da ayna gibi duvar aksesuarı kullanmak iyi bir seçim olabilir. Burada önemli olan, odanın genişliği ile doğru orantılı bir aksesuar tercih etmektir.

ev aksesuarları ayna seçimi
ev aksesuarları seçimi

Renkleri Göz Ardı Etmeyin

Dekoratif ev aksesuarlarının renk seçiminde, ana aksesuarınızı da göz önünde bulundurmalısınız. Koyu renkler sizin için uygun değilse, daha uyumlu bir oda tasarımı için aynı rengin üç farklı tonunu seçebilirsiniz. Veya açık tonlardaki mobilya takımınıza hareket katmak için renkli aksesuarlar kullanabilirsiniz. Her iki durumda da renkleri seçerken tonlamalara dikkat ederseniz, profesyonelce tasarlanmış bir oda elde edersiniz. Ayrıca dekorasyonda sadece bir veya iki tane aynı renkte cesur parça kullanmanız, çok daha ilgi çekici olabilir.

ev aksesuarlari fikirleri
ev aksesuarları seçimi

Boyutlara ve Şekillere Takılmayın

Evde dekoratif aksesuarları yerleştirirken şekilleri ya da boyutları değiştirerek büyük bir etki yaratabilirsiniz. Bu tavsiye tüm eşyalar için geçerlidir. Örnek olarak, farklı boyutlardaki objeler bir arada kullanılabilir. Bu yüzden, eviniz için aksesuar alışverişi yaparken tekil parçalar satın almak yerine bir arada kullanabileceğiniz takım aksesuarlar satın almaya çalışın. Bunlar bir arada yerleştirildiğinde, tek başlarına olduklarından çok daha etkili ve özgün bir görünüme sahip olabilirler.

ev aksesuarları seçimi
ev aksesuarları seçimi

Dekoratif aksesuarları bir araya getirirken farklı dokuları, desenleri, boyutları, hacimleri ve renkleri karıştırmayı unutmayın. Vurgu açısından, zıtlık oluşturmak için, klasik parçaları modern parçalarla bir arada kullanabilirsiniz. Ev aksesuarları dekorasyona tarzınızı yansıttığınız ürünlerdir. Evinize bitki yetiştirerek doğaya olan özleminizi veya çerçevelenmiş bir müzik grubunun afişi ile müziğe olan tutkunuzu yansıtabilirsiniz. Böylelikle kullandığınız aksesuarlar sayesinde içinizdeki sanatçıyı ortaya çıkararak tüm yaratıcılığınızı ve zevkinizi sergileyebilirsiniz. Ev aksesuarları seçimi için elimizden geldiğince faydalı bilgiler sunmaya çalıştık, Evinizin Tasarımına Uygun Dresuar Seçimi makalemize de göz atabilirsiniz.

Önerilen İçerik :   Dresuar Modelleri 2021 ve Dresuar Dekorasyonu

YORUMLAR

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak.