İçimizi Ferahlatan Mutfak Dekorasyonları

Dünyanın her yerinde insanlar dekoratif mutfağa sahip olabilmek için elinden geleni yapıyor. Ama mutfak dekorasyonları örnekleri izlenerek bu iş yapılamaz. Özellikle mutfak boyutları, biçimleri tutmayan insanların görsellerde gördüğü mutfak tasarımlarından istiyor olması çok üzücü bir durum. Bir düşünelim; küçük bir mutfağınız var ve görselde gördüğünüz mutfağın boyutu sizin mutfağınızdan tamına tamına 10 metrekare daha büyük. Görselde gördüğünüz dolapların her biri geniş ve büyük. Ama sizin mutfağınıza yapılabilecek bir tasarım yok mu? Tabii ki var, her mutfağa özel olarak dekorasyon yapılabilir. Ama bunu daha profesyonel ve nizami çalışma sonucu elde edebilirsiniz. Olması mümkün olmayan mutfak dekorasyon tasarımlarını tercih etmekten ziyade sizin için en uygun mutfak dekorasyonunu tercih etmelisiniz.

L ada mutfak tasarimi

Bu Yazıda Okuyacaklarınız

Geniş ve Ferah Mutfak Dekorasyonu Nasıl Seçilir?

Geniş ve ferah mutfak dekorasyonu tasarımları için öncelikle mutfağınızın çıplak ölçümlerinin yapılması gerekir. Tabii ki her mutfağı yeniden inşa etmek mümkündür ama mevcut tasarımın sökülüp yerine yenisini takabilmek için çıplak ölçülerin alınması gerekir. Örnek vermek gerekirse 10 metrekare mutfağınız var. Bunun bir kısmı eşyalarla doldurulacak. Hali ile size kullanım boşluğunun yaratılması gerekecek. İşte bu ölçülerin net alınabilmesi için önce çıplak ölçüm gerekir. Çıplak ölçümler genellikle katalog sonrası yapılabilir. Katalogdan beğendiğiniz mutfak dolapları için yeniden üretim yapılabilecekse tadilat başlatılabilir. 

Mutfak Dekorasyonları
Mutfak Dekorasyonları

Tadilat Aşaması Nasıl Yönetilir?

Tadilat aşamasında kullanım boşluğunun daha yüksek olabilmesi için öncelikle mimarın ya da ustanın bu konuda oldukça yüksek kalitede deneyiminin olması gerekir. Eğer bu konuda bir uzmanlık yok ise kullanım boşluğu hesaplanamayacak ve mutfak sahibi büyük açıdan mağdur olacak. Mutfak sahibinin mağdur olmaması adına ustaların ya da mimarın uyarılması çok önemli bir konudur. Usta kullanım boşluğunu hesap edecek olsa da ne yazık ki sizin istediğiniz kadar kullanım boşluğu sunamayabilir. Ferah bir mutfak dekorasyon tasarımı için mutlaka dolap güzelliğinden sonra kullanım boşluğunuzun fazla olmasına özen gösterin. Mutfak içerisinde bulunacak masa ya da sandalyelerin de kullanıma katılacağını hesaplayacak olursak kullanım boşluğu çok fazla öneme sahip oluyor.

Mutfak Dekorasyonları

Çıplak Ölçüm Öncesi/Sonrası Mutfak Dolabı Seçimi

Çıplak ölçümün öncesinde ya da sonrasında mutfak dolabı seçimi yapabilirsiniz. Mutfak dolabı tasarımını belirlerken yeni trendlere de ayak uydurmak çok önemlidir. Özellikle 2021 yılı mutfak dekorasyon trendleri açısından en önemli renk beyaz olarak görülüyor. Beyaz renkli mutfak dolapları bu yıl önümüze daha fazla çıkacak. Siz de bu ekole katılabilmek ve gerçekten göze hitap eden bir mutfağa sahip olabilmek için mutlaka beyaz renkli mutfak dolabı tasarımı seçmelisiniz. İnsanların mutfak dolaplarınızı fazlası ile beğeneceğine emin olabilirsiniz. Mutfağın içinde belirleyeceğiniz diğer eşyaların renkleri de zıt renkler olabilir. Bu konuda tamamı ile özgür çalışabilirsiniz.

Mutfak Dekorasyonları
Mutfak Dekorasyonları

Mutfak dekorasyonları için elimizden geldiğince sizlere faydalı olabilecek içerikler sunmayı hedefliyoruz. Bir önceki yazılarımızdan Dar Mutfaklar İçin Yemek Masası Modelleri içeriğimiz ise mutfak alanı dar olan takipçilerimiz için pratik sunmakta.

Önerilen İçerik :   Çaycı ile Sabah Akşam Demeden Mis Gibi Çay Keyfi

YORUMLAR

    Bir yanıt yazın

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir