Duvar Dekorasyon Fikirleri ile Evinizi Baştan Yaratın!

Bugün duvar dekorasyon fikirleri konusunda bilgiler paylaşacağız.Evinizin görünümünü değiştirmenin birçok yolu vardır. Uzun süre evde aynı görüntüye sahip olmak, sizi sıkabilir ve yeni arayışlara itebilir. Aslında bunun pek çok şey yapabilirsiniz, örneğin evinizi yenilemiş hissetmek için yapabileceğiniz en kolay, en hızlı ve en ucuz şey, mobilyalarınızın yerleşimini değiştirmektir. Bu kadar kolay bir şey, iç mekanınızın nasıl göründüğünü çok değiştirebilir. Ama ya bu yeterli değilse? Bu durumda, bütün bir iç mekanı yeni gibi hissettirecek ve bütçenizi limitli tutarak bulabileceğiniz çözümler de mevcuttur. Duvar dekorasyon fikirleri, bütçe dostudur ve değişim gözle görülürdür.

Bu Yazıda Okuyacaklarınız

Duvarları Boyayarak Dekore Edebilirsiniz

Duvarlarınızı boya ile dekore etmek için birçok neden vardır. Penceresiz bir odayı aydınlatmak için açık tonları kullanmaktan benzersiz bir tasarım öğesi eklemeye kadar boya, evinizdeki herhangi bir alanı tamamen değiştirme gücüne sahiptir ve tam bir oda tadilatından çok daha uygun fiyatlıdır.
Tek bir duvarı koyu renkli boyayla veya duvar kağıdıyla zenginleştirebilirsiniz. Ayrıca Ombré efekti ile odaya derinlik katabilirsiniz. Duvarları boyayarak uygulayabileceğiniz oldukça eğlenceli duvar dekorasyon fikirleri mevcuttur. Bunlardan biri de bir sanat eserinin doğrudan duvar üzerine çizilmesidir. Ayrıca kendi kendinize küçük şekiller çizmeniz de mümkündür. Boya ile kendinize bir takvim çizmeniz de mümkündür. Böylece tüm aile programlarını duvar üzerine işaretleyebilir ve bu, eğlenceli bir aktiviteye dönüşebilir. Tercihiniz ne olursa olsun duvarlarınızda kullanabileceğiniz çeşitli kolay ve muhteşem boya teknikleri mevcuttur.

duvar-dekorasyon-fikirleri
duvar dekorasyon fikirleri

Resimlerle Duvarınızı Süsleyin

Resimlerle duvarınızı süslemenin iki yöntemi vardır. Bu yöntemler, bir büyük tablo yerleştirmek ya da küçük küçük pek çok eseri veya fotoğrafı asmaktır. Hiçbir aksesuar odaya bir galeri duvarı kadar kişilik ve renk katmaz. Bir sanat veya fotoğraf koleksiyonu sergileyerek odaya sıcak bir hava katabilirsiniz. Basit, uyumlu çerçeveleri tercih edebilir veya işleri karıştırmak için bir dizi süslü varyasyon getirebilirsiniz. Odaya daha geniş bir alan illüzyonu yaratmak için galeri duvarını tavana doğru genişletebilirsiniz.
Resimlerle duvar dekorasyon fikirlerinin ikincisi büyük boyutlu bir resim veya fotoğraf asmaktır. Minimalist bir alanda siyah beyaz bir fotoğraf güzel dururken daha canlı bir resim arıyorsanız soyut bir eser tercih edebilirsiniz.

Duvar Dekorasyon Fikirleri

Duvarlarınızda Sevdiğiniz Aksesuarları Sergileyebilirsiniz

Duvarlarda tabak ve kilim sergilemek son zamanlarda trend haline gelmiştir. Duvara tabak asmanın farklı stilleri mevcuttur. Bir duvarı tamamen tabaklara ayırabileceğiniz gibi ayna gibi başka nesnelerin etrafına da yerleştirebilirsiniz. Tabakların renk ve boyut yönünden her zaman uyumlu olmasına gerek yoktur.

objelerle duvar dekorasyonu

Listemizdeki son duvar dekorasyon fikri, kilim asmaktır. Kilim, bir alana renk ve desen ile yumuşaklık hissi katabilir. Eski eşarpları veya diğer güzel kumaşları çerçevelemeyi de düşünebilirsiniz. Bir sonraki evinize gitme zamanı geldiğinde bunları taşımak çerçeveli resimlerden çok daha kolaydır. Kilim, odaya ruh katan bir seçenektir. Dekorasyon için en uygun alanlardan biri olan salonlar için Dekoratif Salon Mobilyaları ve Eşyaları makalemiz ilginizi çekebilir.

İçeriğime Yorumlarınızla Katkıda Bulunun, Yorumlarınızı Okumaktan Keyif Alıyorum

YORUMLAR

    Bir yanıt yazın

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir