Nişan Tepsisi Modelleri 2021

Nişan tepsisi modelleri oldukça önemli detaylar arasında yer alıyor. Genç kızların evlilik hayallerinin ilk aşaması nişandır. Hem katılan davetliler için hem de nişanlanan çift için nişanın unutulmaz bir hatıra olması istenir. Kıyafetler, yüzükler ve yüzükleri daha da muhteşem gösterecek olan nişan tepsisi…

Nişan kız tarafına aittir. Yörelere göre değişiklik göstermekle birlikte genelde yüzükler aile büyüklerinin katılımı ile takılır. Osmanlı Devleti’nde nişan törenleri özellikle Perşembe akşamları yapılırdı. Yüzük için günümüzde kızlarımız tek taş pırlanta tercih etmektedirler.

Bu Yazıda Okuyacaklarınız

Söz Nişan Tepsisi Modelleri 2021

Nişan tepsisi için çeşitli modeller mevcuttur. Özellikle çiçekli nişan tepsisi modelleri genç kızlarımız tarafından beğenilmektedir. Bu modeller ana olarak iki gruba ayrılırlar:

  • Ahşap nişan tepsileri
  • Cam/ayna nişan tepsileri

Ahşap nişan tepsileri de iki türlü olmaktadır: Birincisi, ahşap boyama tekniği ile renklendirilmiş dikdörtgen veya kare biçimli tepsilerdir. Bu tür tepsilerde kabartma çiçek modelleri tepsi üzerinde tepsiyle bütünleşik olarak bulunur. İkincisi ise doğal ağaç renginde oval tepsilerdir. Oval tepsilere hasır iplerle yapma çiçekler silikonla yapıştırılmaktadır. Bu tepsilerin maliyeti 50TL ile 100 TL arası değişmektedir. Hazırlanma süreleri de 1 ile 3 gün arası değişmektedir.

Nişan tepsisi modelleri

Cam/ayna nişan tepsileri ise özellikle son zamanlarda nikâh şekeri dükkânlarının vitrinini süslemektedir. Bu tepsiler ayna bir tabana ve metal kenarlara sahiptir. Değişik geometrik şekillerde olabilmektedirler. Tepsinin içinde bir ya da iki tane her tarafı camdan küp veya dikdörtgenler prizması şeklinde kutu bulunur. Bu kutuların içinde üzerine yüzük konulmak üzere Hollanda’dan gelen şoklanmış renkli güller bulunmaktadır.

Bu güller 3 sene kadar hiç su vs. gerektirmeden canlı kalabilmektedirler. Tek yüzük kutusu varsa içinde iki adet şoklanmış gül bulunur. İki adet yüzük kutusu var ise her kutuda tekbir şoklanmış gül bulunur. Şoklanmış güller beyaz, kırmızı, sarı, mor, pembe, altın sarısı, siyah ve rengârenk olabilmedirler. Bu tepsiler ise daha pahalıdır. Bu tepsiler sipariş verdiğiniz günün akşamı hazır hale gelebilir. Örneğin şoklanmış güllü nişan tepsileri 450 TL’ye satılmaktadır.

Önerilen İçerik :   Dekor Plaka Tasarla 2021

Kuyumcuların verdiği nişan tepsisi

kuyumcularin-verdigi-nisan-tepsisi
Kuyumcuların verdiği nişan tepsisi

YORUMLAR

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir