Herkesin Zevkine Hitap Edecek Dekoratif Salon Mobilyaları

Dekoratif salon mobilyaları için salon; evlerde en çok dikkat edilen ve dekorasyonuna en çok önem verilen yerlerden biridir. Bu nedenle eşyalar ve dekorlar konusunda da pek çok seçenek bulunuyor. Salonun genişliği ve şekli dekorasyonda en önemli faktörlerden biridir. Salon hem ferah hem de kullanışlı olacak şekilde dekore edilmeli aynı zamanda da şık bir görüme sahip olmalıdır. Salon dekorasyonunda dikkat edilmesi gereken bazı noktalar vardır.

Bu Yazıda Okuyacaklarınız

Salon Dekorasyonunda Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar Nelerdir?

Salon dekorasyonu yapılırken en önemli nokta ferah ve aydınlık bir görünüme sahip olmasıdır. Günün çok büyük bir bölümünün geçirildiği salon; kalabalık ve bunaltıcı olmamalıdır. Bu nedenle açık renk perde seçimleri, duvar boyalarında açık tonlar ve mobilyaların sade ve az olması çok önemlidir.
Salon dekorasyonu sırasında en az sayıda eşya bulunacak şekilde ayarlama yapılmalıdır. Bu sayede kullanılabilir alan artacak ve salon çok daha geniş ve ferah gözükecektir. Ayrıca mobilya rengi seçimi sırasında da açık renkler tercihiniz olmalıdır. Koyu renk tercihleri ortamı daha karanlık bir görünüme kavuşturacağı için uzak durulması gereken renklerdir. Aynı zamanda mobilyaların, duvarların ve zeminin de birbirleri ile uyumlu renklerde olması salonun şık bir görünüme sahip olması için çok önemlidir.

Salon dekorasyonu

Salon Dekorasyonunda Kullanabileceğiniz Mobilya ve Eşya Önerileri

Salonların canlı ve şık görünmesini isteyen kişiler için salonlarda duvar kağıdı kullanımını öneriyoruz. İstenilen desen ve tonlarda duvar kağıdı tercihi yaparak salonunuzu istediğiniz şekilde dekore edebilirsiniz. Aynı zamanda şık biblolar ve tablolar ile de salona şıklık ve hareketlilik katabilirsiniz. Büyük aynalar ve tablolar salonların dekorasyonunda en fazla tercih edilen dekor ürünlerinden biridir. Seçtiğiniz objelerin renklerinin birbirleri ile zıt olmaları dikkat çekici ve güzel görünmelerini sağlar. Bu nedenle renk dengelerine dikkat edilerek çok şık bir dekorasyon yapılabilir.
Salonların vazgeçilmez eşyalarından bir tanesi olan halı; tamamlayıcı bir eşyadır. Bu nedenle halı seçimi yaparken de odanın büyüklüğüne ve şekline göre kalabalık bir görünüm sağlamayacak, aynı zamanda da renk olarak da uyumlu olacak bir halı etmelisiniz.

Önerilen İçerik :   Eviniz İçin Pratik TV Ünitesi Dekor Fikirleri

Salon Dekorasyonu Yapılırken Hangi Renkler Tercih Edilmelidir?

Salon günlük hayatta en fazla kullanılan alanların başında gelmesi nedeniyle ferah ve enerjik bir görünüme sahip olmalıdır. Evin her bölümünde kullanılabilecek renkler farklı olduğu için salonda en çok tercih edilen renklerin başında koyu mavi tonları yer alıyor. Mavi tonları sohbetin ve iletişimin güçlenmesini sağlayan bir renk olarak değerlendirildiği için salonda genellikle bu tonlar tercih ediliyor.

Salonda kullanılmaması gereken renklerin başında ise kırmızı ve tonları yer alıyor. Karanlık bir görünüm oluşturması nedeniyle enerjinin düşmesine ve strese neden oluyor. Son zamanlarda bazı evlerde tercih ediliyor olmasına rağmen gerginliği artırıcı bir özelliği bulunan rengin; salonlarınızın dekorasyonunda tercih edilmemesini öneriyoruz. Salon Dekorasyon Fikirleri ile Fark Yaratın yazımıza da göz atabilirsiniz.

YORUMLAR

    Bir yanıt yazın

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir