2021 En Çok Tercih Edilen Duşakabin Modelleri

Banyoların şık görünüme kavuşması için mutlaka 2021 en çok tercih edilen duşakabin modelleri arasından seçim yapmalısınız. Duşakabin, banyonun en çok göze çarpan unsurları arasında bulunmaktadır. Hijyen ve kişisel temizlik açısından sıklıkla kullanılan banyo ortamında tercih edeceğiniz duşakabin modelleri bu yüzden önem kazanır. Banyonuzda değişiklik ve tadilat yaptırmak istediğinizde kullanabileceğiniz duşakabin modellerini sizler için sunuyor olacağız.

Bu Yazıda Okuyacaklarınız

Teknesiz Duşakabin Kullanisli mi?

Duşakabin modelleri şekil ve zemin açısından birbirinden ayrılmaktadır. Dış şekil çeşidi daha fazla olmakla birlikte zeminindeki görüntüden dolayı tekneli ve teknesiz modellere denk geleceksiniz. Tekneli modeller; fayans üstü yapılan, akan suyun bir alanda toplanmasını sağlayan modeller olurken, tekneksiz modeller ise  direkt alanla temas etmektedir. Tekneli modeller daha çok geniş ve orta alana sahip banyolarda tercih edilir.

Teknesiz Duşakabin Kullanisli mi?

Küçük bir banyo alanına sahipseniz teknesiz modeller sizler için daha kullanışlı olabilir. Ancak buradaki kullanış mantığı kişiden kişiye göre de değişebilir. Teknesiz modellerde suyun banyo içerisine gitmemesi için bir bariyer oluşturulmalıdır. Böylece banyonuzu koruyabilirsiniz. Aynı zamanda tekneli model tercih edecekseniz dahi kimi modellerde suyun taşma, alttan akma durumları olduğundan en çok tercih edilen duşakabin modelleri seçerken dikkatli olmalısınız.

En Çok Tercih Edilen Duşakabin Modelleri 2021

En kullanışlı duşakabin yorumları incelendiğinde kişilerin kullanma alanı ve dekorasyon bilgisine göre farklı yorumlara denk gelmek mümkündür. Birden fazla modelin sunulacağı yazımızda banyonuza uygun olabilecek bir modeli gözünüze kestirerek karar verebilirsiniz.

1- Fayans Üstü Duşakabin Yorumları ve Modelleri

Fayans Üstü Duşakabin Yorumları ve Modelleri

İlginizi Çekebilir: Lüks Banyo Tasarım Fikirleri 2021

Tekneli modeller fayans üstüne kurularak elde edilir. Fayans ile direkt temas etmeyen bu modeller farklı şekillerde karşısınıza çıkabilir. Dilerseniz kare yapıya sahip siyah renkte bir duşa kabin, dilerseniz buğulu görüntüye sahip bir oval duşa kabin tercih edebilirsiniz. Eğer duvarınızın tam köşesini değerlendirmek isterseniz oval yapılar daha uygun olabilir ve alandan tasarruf sağlayabilir.

Önerilen İçerik :   Banyo Tasarımı Dekoratif Fikirleri

2- En Kullanışlı Duşakabin Yorumları ve Modelleri

En Kullanışlı Duşakabin Yorumları ve Modelleri

Dekorasyon konusunda özellikle karar verici olan kadınlar tarafından oval duşakabinlerden ziyade kare ve dikdörtgen modellerin tercih edildiği görülüyor. Bu durumun temel iki sebebi bulunmaktadır: İlki, oval yapıya göre daha kolay temizlik sağlaması, ikinci durum ise en çok tercih edilen duşakabin modelleri arasında yer alarak dekorasyona zemin hazırlamasıdır.

3- Yerden Duşakabin Modelleri: Tek Kapaklılar

Yerden Duşakabin Modelleri: Tek Kapaklılar

Duşakabinler genelde dikdörtgen ve kare formatınde seçildiğinde iki kapaklı olabilmektedir. Ancak dilerseniz tek kapağa sahip oldukça şık modeller vardır. Siyah 2021 yılının en çok tercih edilen modelleri arasında bulunsa da altın renkliler de mevcuttur.

4- Yeni Model Duşakabin: Leke Tutmayan Duşakabin Modelleri

Yeni Model Duşakabin: Leke Tutmayan Duşakabin Modelleri

 

İlginizi Çekebilir: Düşük Bütçeli Banyo Dekorasyon Önerileri

Lekeler banyonun duşakabin camlarında sık sık rastlanılan bir durumdur. Suyun tam olarak kurumaması ve kireçli sular bunun en büyük sebebidir. Duşakabin modelleri kullanılan malzemeye göre suyu yüzünde tutmayarak direkt akıtabilir. En çok tercih edilen duşakabin modelleri arasında yer alma sebebi de bu malzemeden kaynaklı olarak leke yapmamasıdır. Modelleri değişik şekillerde olabilmektedir.

5- En Çok Tercih Edilen Duşakabin Modelleri| Küçük Banyolar için Duşakabin Modelleri

En Çok Tercih Edilen Duşakabin Modelleri| Küçük Banyolar için Duşakabin Modelleri
En Çok Tercih Edilen Duşakabin Modelleri| Küçük Banyolar için Duşakabin Modelleri

Küçük bir banyo alanına sahipseniz yapabileceğiniz birden fazla seçenek, çözüm yolu bulunmaktadır. İlki duşakabininizi direkt orta bir alana değil, duvarların birleşimine yani kesişim noktasına koymaktır. Kesişim alanları için en çok oval duşakabin modelleri uygundur. Beşgen duşakabinler de elbette mevcuttur. İkinci olarak ise genişlik olarak dar ancak duvardan duvara uzunlukta bir duşakabin tercih etmektir. Dikdörtgen duşakabinler bu ihtiyacınızı kolaylıkla sağlayabilir.

 

 

YORUMLAR

  1. Duşa kabinleri seviyorum kendi evime de almak istiyordum özelliklerini inceleyince daha da alma isteğim arttı teşekkürler.

  2. Banyom için duşakabin modeli arayışım vardı ve tekneli mi teknesiz mi alsam konusunda çok kararsızdım. Yazınızı okuduktan sonra karar verdim 🙂 çok teşekkür ederim.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir