Düşük Bütçeli Banyo Dekorasyon Önerileri

Düşük Bütçeli Banyo Dekorasyon Önerileri

Banyonuzu yenilemek için düşük bütçeli banyo dekorasyon önerileri!

Yaşam alanlarında banyonuzda değişiklikler yapmak istiyorsunuz fakat bunun için yeterli bir bütçeye sahip olmayabilirsiniz. Banyonuzda temelli değişiklikler yapmadan, uzman ekip tarafından kırıp dökme işlemlerine maruz kalmadan, kendinizin yapabileceği başarılı dekorasyon fikirlerine ihtiyaç duyuyorsanız, işte tam da sizin için banyonuzu yepyeni ve şık bir ortama dönüştürecek dekorasyon fikirlerini paylaşıyoruz.

8 2
Düşük Bütçeli Banyo Dekorasyon Önerileri 28

Bu Yazıda Okuyacaklarınız

Seramik Arası Derzlerden Başlayalım

Yaşam alanlarınızdaki banyolarınızda görünüm açısından göze hoş gözükmeyen ilk neden kirli ya da aşınmış derzler olacaktır. Banyolarınızdaki bu sorun ilerleyen süreç boyunca banyo dekorasyonunuzu olumsuz etkileyecektir. Başarılı bir banyo dekorasyonu için öncelikle kirli ve aşınmış derzlerinizi değiştirmek olacaktır.

Seramik aralarında derz seçiminde duvar seramiklerinin renklerini de dikkate alın. Duvar seramiklerine ters bir renk olabilecek derz tercihleri, şık bir seçim olacaktır. Siyah ya da gri duvar seramikleriniz varsa beyaz renkte bir derz tercih edebilirsiniz. Bu şekilde seçim yapmak hem yapmış olduğunuz temizliklerin daha pratik olmasını sağlayacak hem de yaratmış olduğunuz renklerde terslik nedeniyle kontrast oluşturmanızı sağlayacaktır.

10 2
Düşük Bütçeli Banyo Dekorasyon Önerileri 29

Yeni Armatür Musluklar Kullanın

Dikkat çekici ve estetik bir banyo dekorasyonu çalışması için bir ilk adım eskimiş ve aşınmış duş başlıklarının ve musluk başlarının değişimi işinizi görebilir. Parça değişiminden pek hoşlanmıyorsanız, banyonuzda eski duş bataryasını ve lavabo musluklarını yenileriyle değiştirin. Bakır veya pirinç modeller kullanarak banyonuzda göze çarpan bir görünüm elde edebilirsiniz.

Her zaman bütçeniz muslukları ve bataryaları değiştirmede yetersiz kalıyorsa banyonuzda yer alan duş bataryalarını ve lavabo musluklarını etkili bir kireç sökücüyle temizlemeniz de tatmin edici bir görünüme sahip olmasını sağlayacaktır.

2 11
Düşük Bütçeli Banyo Dekorasyon Önerileri 30

Banyonuza Ayna Ekleyin

Yaşam alanlarımızda ayna kullanımı, oldukça önemlidir. Ayna kullanımını doğru bir şekilde yaparsanız yaşam alanlarınızda gözle görülür büyük farklılıklar oluşturabilirsiniz. Banyonuz küçük olsa bile doğru ayna kullanımı ile bu olumsuz durumu ortadan kaldırabilir. Banyonuza uygun boyutlarda bir ayna tercihinde bulunarak banyonuzu olduğundan daha büyükmüş gibi gösterebilirsiniz. Ayrıca aynayı doğru konumlandırarak içeride bulunan doğal ışıkları yansımalarla arttırabilirsiniz.

Önerilen İçerik :   Banyo Tasarımı Dekoratif Fikirleri

Düşük Bütçeli Banyo Dekorasyon Önerileri

Kullanacağınız ayna için en doğru konum pencerenin tam karşısına aynayı yerleştirmeniz olacaktır. Her banyoda doğrudan ışık alacak pencereler olmayabilir, bu tür durumlarda ise aynanızı banyo genelini görebilecek şekilde konumlandırdığınızda banyonuza derinlik katacak ve içerde bulunan ışık şiddetini arttıracaktır. Bunlardan ayrı olarak tarzınızı da kendi banyonuza yansıtmak için farklı özgün aksesuarlar kullanabilirsiniz.

Bitkilerle Kucaklaşın

Bitkilerle yaşam alanlarımıza hareket katabiliriz. Dekorasyonunuzu çok düşük maliyetlerle değiştirebilmek ve banyonuzu doğal gösterebilmek için bir yöntemimiz de banyonuzda yetiştireceğiniz bitkiler kullanmaktır. Bitkiler aynı zamanda havada bulunan zararlı bakterileri de temizler ve banyodaki nem oranını düzenleyebilir. Bitki tercihinde bakım gerektirmeyenler seçenekler daha doğru olacaktır. Ayrıca dilerseniz yapay bitki tercihlerini de seçenek olarak değerlendirebilirsiniz. Böylelikle çok düşük bütçelerle banyonuza yeni bir görünüm kazandırabilirsiniz.

Banyo Dekorasyon Önerileri Resim Galerisi

YORUMLAR

  1. Düşük bir bütçe ile banyonun nasıl dekoratif hale getirilebileceği ancak bu kadar kısa ve öz anlatılabilirdi. Sonuçta banyolar her insanın mecburen kullanmak zorunda olduğu bir yer, dolayısıyla önerileri başarılı buldum. Teşekkür ederim. Buharlaşmanın etkisiyle dolaplarda oluşan dezenformasyonu azaltmaya yönelik de tavsiyeler gelirse iyi olur.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir