Evde Geri Dönüşüm Fikirleri

Evde geri dönüşüm, düşündüğünüzden daha kolaydır – muhtemelen evinizin çevresinde yeniden kullanılabilecek birçok eşyanız vardır. Esasen, mevcut bir öğeyi alıp başka bir şey için kullanırsınız. Örneğin, eski cam şişeleri bir vazoya ya da masa lambasına peri ışıkları ekleyerek dönüştürebilirsiniz. İşte evde geri dönüşüm fikirleri;

Geri Dönüşüm Fikirleri

1. Kavanoz Fenerleri

Evin çevresinde artık kullanmadığınız bir şeyi geri dönüştürmek istiyorsanız, bu ideal bir başlangıç ​​projesidir. Bu kavanoz fenerleri en sevdiğimiz projelerden biri – sadece yapmak kolay değil, aynı zamanda partilere, açık hava etkinliklerine ve düğünlere şık ve kişisel bir son dokunuş katıyorlar.

Geri-Donusum-Fikirleri
Geri-Donusum-Fikirleri

2. Çay Fincanı Mumları

Karantina sırasında kendi mumlarınızı yapmayı denemiş veya eski çay fincanlarını sevmiş olabilirsiniz. İster mevcut çay setinizi başka bir amaçla kullanmak, ister bir hayır kurumu dükkanından sevmediğiniz birini kurtarmak istiyorsanız, bu, sevimli bir mumluk oluşturmanıza yardımcı olacak başka bir basit ileri dönüşüm projesidir.

3. Şişe Mantar Bardakları

Bu, eski şarap veya şişe mantarlarını yeniden kullanmanın yaratıcı bir yolu ve iç tasarımınıza kişiselleştirme dokunuşu katan eğlenceli bir Kendin Yap projesidir.

4. Yün Altlıkları

Eşsiz bardak altlıkları oluşturmak için kullanabileceğiniz bir diğer malzeme ise yündür. Eski, küçülmüş kazaklar veya güveler tarafından kemirilmiş kazaklar ile dolu bir gardırobunuz varsa, onları yeniden kullanmak için ideal çözüm budur.

5. Beş Dakikada Kendin Yap Saklama Kutuları

Tüm aile, sanat ve el sanatları, oyuncaklar, hazineler ve kırtasiye malzemeleri için kendi benzersiz saklama kutularını oluşturmak için bu projeye katılabilir.

6. Limon Kabuklu Sabunlar

Limon kabuklarını genellikle ne yaparsın? Onları süper sevimli sabunlara dönüştürmeyi düşündünüz mü? Bu ev yapımı sabunlar, çöp kutunuzda yerden tasarruf etmenin yanı sıra yorgun elleri yatıştırır, yumuşatır ve şımartır.

Önerilen İçerik :   Makrome İpiyle Saksılık Nasıl Yapılır?

7. Kupa Koleksiyonunuzu Asmak İçin Eski Kaşıkları Geri Dönüştürün

Artık kullanmadığınız eski çay kaşıklarınız varsa veya duygusal nedenlerle farklı aile üyelerinden bir kaşık biriktirmek istiyorsanız, kendin yap kupa veya bardaklık yapmayı düşündünüz mü?

8. Eski Pencerelerden Bir Galeri Duvarı Oluşturun

Çerçeveleri boş bırakın veya aile fotoğraflarınız, benzersiz tasarımlar veya duygusal hatıralar ekleyerek herhangi bir duvarı kişiselleştirilmiş ve canlı bir alana dönüştürebilirsiniz.

9. DIY Balıksırtı Tuval Sanatı

Sevilmeyen eski bir tuvali, tarzınıza anında uyan benzersiz bir şeye nasıl daha ucuza dönüştüreceğinizi öğrenin. Bu kılavuz, iddialı bir sanat eseri yaratmak için balıksırtı baskının nasıl benimseneceğini açıklar.

10. DIY Mantar Pano Projeleri

Bu Kendin Yap Mantar Pano Projesi önerileri, duvarlarınızı dönüştürmek ve tüm önemli duyurularınızı veya duygusal kartpostallarınızı ve mektuplarınızı iğnelemek için pratik bir alan yaratmak istiyorsanız idealdir.

11. Geri dönüştürülmüş şarap şişeleri

Belki de şu anda en popüler ileri dönüşüm projelerinden biri! Bu basit ama etkili fikir, yemek alanınızı veya ev dekorunuzu anında değiştirebilir. Herhangi bir cam şişeyi bir renk patlaması veya farklı ampuller için kullanabilirsiniz – özel günler için ışıltı eklemek için peri ışıkları bile ekleyebilirsiniz.

12. Geri Dönüşümlü Kutular

Fasulye, mısır veya domates konservenizi bitirdiniz ve tenekeyi geri dönüşüme atmak üzeresiniz, ancak yapabileceğiniz şey, dışarıda veya mutfakta asmak için mini asılı sepetler ve saksılar oluşturmaktır. İleri Dönüşüm Kutuları, deneyebileceğiniz en basit ileri dönüşüm fikirlerinden biridir.

13. Elbise Yenileme Tekniği

Çok büyük, modası geçmiş veya potansiyel olarak bir aile üyesinden miras kalan eski elbiselerden oluşan bir koleksiyonunuz varsa, bunları size ve tarzınıza mükemmel şekilde uyan bir şeyle yeniden şekillendirebilirsiniz.

YORUMLAR

    Bir yanıt yazın

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir