En İyi Koltuk Renkleri

Bir oturma odası kanepesine karar vermek zaman alıcı bir iş olabilir. Durumunuz için en iyi hangi malzemelerin işe yarayacağının yanı sıra boyut ve şekil hakkında da düşünmeniz gerekir. Bütün bunları çözdükten sonra, aynı derecede önemli bir soru geliyor: Hangi renk koltuk almalıyım?

İkincil gibi görünse de, doğru koltuk rengini seçmek, odanızın genel estetiği üzerinde büyük bir etkiye sahip olabilir. Ayrıca, kanepenizi temizleme konusunda ve evcil hayvan kılı, parmak izi veya aşınma ve yıpranma gösterip göstermediği konusunda da fark yaratır. Doğru rengi seçerken mekanınızın boyutu da devreye giriyor. Oturma odasındaki ve ona katılan diğer odalarda diğer renkleri tamamlamasını istiyorsunuz. Son olarak, yeni bir kanepe için pazardaysanız, güncel kalmak ve mekanınızın yıllarca şık görünmesini sağlamak için hangi renklerin trend olduğunu bilmek isteyebilirsiniz.

Bu Yazıda Okuyacaklarınız

2022 İçin En İyi Kanepe Renkleri

Şimdi trendde oturma odanızı canlandıracak bazı eğlenceli koltuk renkleri var. Krem ve gri asla modası geçmeyecek olsa da, orta pembe, mavi, kırmızı ve koyu yeşil tonlarında kendini ifade eden daha cesur renkler var. Tüvit ve dokulu yün pembe ve yeşil ile göz alıcı görünürken, popüler olan chalkier blues artık pamuk/poli karışımı bir malzemeyle iyi görünüyor.

Yeni koltuğunuzun rengini ve malzemesini beğenmek, aynı zamanda yaşam tarzınıza uygun olmasını sağlamak önemlidir. Tabii ki krem, bej, gri ve beyaz bu yıl ve gelecekte parlayacak, ancak bir renk patlaması arıyorsanız, yukarıda belirtilen renklere kırlentler, alan kilimleri ve rahat battaniyelerle ekleyin.

Koltuk-Renkleri
Koltuk-Renkleri

Küçük Bir Oturma Odası İçin Kanepe Renkleri

Alanınız kısıtlıysa, kanepeniz için seçtiğiniz rengin odanın algılanan boyutu üzerinde büyük etkisi olabilir. Kanepenizin çok fazla dışarı çıkmasını istemezsiniz çünkü gözler hemen üzerine çekilecektir. Bunun yerine, kanepenizi açık gri, fildişi veya ten rengi tonlarıyla nötr tutun ve perdeler, duvar dekoru ve aydınlatma gibi şeylerle gözü yukarı ve dışarı çekmek için renkleri kullanın. Anahtar, küçük bir odada aşırıya kaçmamaktır, böylece kanepenin etrafında dolaşmak için bolca alan olur.

Önerilen İçerik :   Kanepenin Kadifesinden, Chesterfield İhtişamına

Bazı tasarımcılar, arka plana uyum sağlaması ve odayı daha büyük hissettirmesi için duvar renginize uygun bir kanepe seçmeniz gerektiğini düşünüyor. Bu yola girerseniz duvar rengini sevdiğinizden emin olun!

Bir Kanepe Rengine Nasıl Karar Verilir?

Bir kanepe rengine inmeden önce akılda tutulması gereken birkaç şey var.

Kanepeyi Kimin Kullanacağını Bilin

Kanepede oturmasına izin verdiğiniz küçük çocuklarınız veya evcil hayvanlarınız varsa, lekeleri veya evcil hayvan tüylerini kolayca göstermeyen daha koyu bir renk (ve temizlenmesi kolay bir malzeme) seçmek mantıklı olabilir. Kanepenizi kedinizle eşleştirmek istemezsiniz, ancak kabarık (ve tüy döken) bir beyaz kediniz varsa siyah pamuklu bir kanepeden kaçınmak isteyebilirsiniz. Sonra tekrar, yıkanabilir slipcovers ve evcil hayvan tüyü çıkarıcılar bunun için yapıldı, değil mi? Koyu renkli kanepeler de açık renkli kanepeler kadar yıpranma ve yıpranma göstermez.

Dekorun Geri Kalanını Düşünün

Odadaki diğer unsurları da göz önünde bulundurmalısınız. Dekor, döşeme, kilim veya diğer mobilya parçalarından çok fazla renk geliyorsa, daha nötr bir koltuk rengi tercih etmek isteyebilirsiniz. Tersine, daha nötr bir paletiniz varsa, yeni bir kanepe, bir renk patlaması eklemek için mükemmel bir fırsat olabilir.

Araştırmanı Yap

Ödevini yap ve farklı kanepe renkleri ve malzemeleri araştır. Sadece bakım talimatlarını okuduğunuzdan ve kanepenizde hangi ürünleri kullanacağınızı bildiğinizden emin olun, böylece temizlerken renginin solması veya solması olmaz.

Yeni bir kanepe satın almak bir yatırımdır, bu yüzden rengi ne olursa olsun onu sevdiğinizden emin olmak istersiniz. Bu bir açıklama parçası olduğu için, diğer oturma odası mobilyalarını da seçiyorsanız, önce kanepenizi satın almanız mantıklıdır. Ardından, onu tamamlayan diğer parçaları ve duvar dekorunu karıştırıp eşleştirebilirsiniz. İyi haber şu ki, kanepe, alanınızın karakterini ve ilgisini eklemek için renkleri, tekstilleri ve dokuyu vurgulu yastıklar ve battaniyelerle birleştirmenin mükemmel bir yolu.

Önerilen İçerik :   Klasik Amerikan Salon Dekorasyonu

YORUMLAR

    Bir yanıt yazın

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir