İskandinav Dekorasyon Fikirleriyle Evinize Ferahlık Katın

Modern İskandinav iç tasarım stili, işlevselliğe ve doğayla bağlantıya odaklanan sıcak, hafif ve sade alanlarıyla bilinen bir stildir. Bu, dekorda görülen temiz çizgiler ve yumuşak tonların yardımıyla, refah ve dengeli bir yaşam elde etmeye odaklanmanın önemli olduğu sakinleştirici, davetkar ve rahat modern iç mekanlar yaratır.

Kaliteli deri ve ahşap gibi doğal malzemelere yatırım yapmak yaygındır ve hemen hemen her evde görülebilir. Nicelikten ziyade niteliğe odaklanıldığı görülmektedir. Bununla birlikte, İskandinav tasarım şirketlerinin sürdürülebilirlik gibi konuları gündeme getirdiğini de göreceksiniz.

Aslında, birçok İskandinav için evinizde güzel bir iç ortam sağlamak, genel olarak mutlu bir yaşam için önemli bir unsurdur. Ne de olsa, soğuk aylarda iç mekanlarda çok fazla zaman geçirilir ve ayrıca insanları düzenli ve rahat bir şekilde eve davet etmek kültürün bir parçasıdır. Şimdi bu İskandinav dekorunu ve yaşam tarzını evinize nasıl dahil edebileceğinizi öğrenmeye başlayalım.

Bu Yazıda Okuyacaklarınız

Basit ve Temiz Çizgiler Tutun

İskandinav evlerinde genellikle mekan boyunca temiz çizgiler bulacaksınız. Bu, nesneler, tasarımın diğer unsurlarla birlikte düzenlenme şekli ile gösterilecektir. Hepsi basit hissi güçlendirmek içindir.

 • Temiz hatlara ve cephelere sahip bir mutfak tercih edin
 • Mobilya inşa edin veya basit temizlenmiş astarlı depolama kullanın
 • Döşemeyi sade tutun

Rahat Tekstiller Ekleyin

Mekânınızın etrafına rahat ve sıcak tekstiller eklemek, İskandinavların bir mekâna sıcaklık hissi getirmeyi sevme şeklidir. Bu sadece kış aylarıyla sınırlı değildir, tüm yıl boyunca yaygındır, ancak sıcak aylarda daha sınırlı bir şekilde uygulanır.

 • Dokuları karıştırın ve eşleştirin
 • Koyun derisi, keten ve yün gibi doğal görünümlü tekstil ürünlerini tercih edin
 • Deseni minimumda tutun
İskandinav-Dekorasyon-Fikirleri
İskandinav-Dekorasyon-Fikirleri

Bol Yeşillik

Bu ülkelerde orman ve doğa ile çevrili olmak yaygındır. Bununla birlikte bu alanlarda bitki ve çiçeklere de sıkça rastlarsınız.

Önerilen İçerik :   İkea Saklama Ünitesi Kullananlar 2021

Bitkilere ve çiçeklere ulaşmak çok kolaydır. Evlerde yaşayan insanlar genellikle kendi bahçelerinden taze çiçekler toplarlar, diğerleri için ise yaz ve bahar aylarında ormanlarda bol miktarda çiçek bulunur. Eğer bu görünümü tercih edecekseniz, bitki ve çiçeklerin bakımı konusunda biraz bilgi sahibi olmanız faydalı olabilir.

 • Kır çiçekleri ya da doğallığa sahip çiçekler kullanın
 • Birçok İsveçlinin hafta sonunu iyi bir ruh haliyle karşılamak için savurganlık yaptığı gibi taze buketi çiçek seçin veya alın
 • Mümkün olduğunca plastik çiçek ve bitkilerden kaçının

Doğal Işık – Işığın İçeri Girmesine İzin Verin

Uzun ve karanlık kış aylarında, İskandinavların aydınlık ve ışık dolu alanlar istemesi şaşırtıcı değildir.

 • Pencereleri kapatmaktan ve ağır perdelerle ışığı kesmekten kaçının
 • Basit panjurlar veya ışık perdeleri kullanın

Sadelik ve Kalite

Bugünlerde gördüğünüz İskandinav iç dekorları genellikle bu sade görünümle bilinir. Önemli olan, burada sadelikten bahsederken, süper minimal veya kalitesiz olması gerektiğini kastetmiyoruz. Buradaki kilit nokta, az sayıda parçanın evinizin hikayesini anlatmasına izin vermektir. Önemsediğiniz birkaç parça, kaliteli ve sizin için anlamı olan birkaç parça. Fazla karmaşıklaştırmayın.

 • Bazı duvarların çıplak kalmasına izin verin
 • Bazı kaliteli parçalara yatırım yapın (kalite derken marka satın almanız gerektiği anlamına gelmiyor. Malzeme, işçilik vb. açısından kaliteden bahsediyorum)
 • Nesneleriniz arasında beyaz boşluk (boş alan) olmasına izin verin. Nefes almalarına izin verin. Sizin için çok daha güzel bir resim çizecekler ve etrafı temizlemek daha kolay olacaktır.

Fonksiyonel Dekorasyon

Scandis, işlevsel ve kullanışlı nesnelerle nasıl dekorasyon ve stil yapılacağını biliyor. Güzel görünmenin ötesinde bir amaca hizmet eden nesneler. Alanınızın bir envanterini çıkarın ve elinizin altında bulunan ve size ilham veren işlevsel nesneleri öne çıkarın. Onların etrafında bir odak duvarı oluşturun.

 • Alanınızı sizin için önemli olan işlevsel unsurlarla dekore edin
 • Bir faaliyeti veya hedefi motive eden ve teşvik eden işlevsel dekorasyona odaklanın
 • Her alanda bir ya da iki şeyi vurgulayın, bunaltıcı ve odaktan yoksun olmayın
Önerilen İçerik :   Bellona Oturma Grupları ve Fiyatları 2021

YORUMLAR

  Bir yanıt yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir