Evleriniz İçin İlham Veren Antre Dekorasyon Fikirleri

Evleriniz İçin İlham Veren Antre Dekorasyon Fikirleri

Hepimizin evinde yaşam alanına açılan bir ön kapısı vardır. Bunlar arasında antre dekorasyon fikirleri yer alıyor.

Mimari açıdan incelendiğinde bütün evler bizlere düzgün bir giriş için ayrıca bir antre alanı vermeyebilir. O halde, doğru yapılan ev dekorasyonu ile antresi olmayan yapılarda giriş bölümünü nasıl yaratabilirsiniz?

Antre Dekorasyon Fikirleri Mobilya Yerleşimi

Bu durumda, kanepenin arkası etkili bir şekilde bir antre hissi yaratır. Bir çift berjer ile de aynı etkiyi elde edebilirsiniz.Alanınız varsa, mobilyanın arkasına bir sehpa ekleyin. Anahtarlar, dergiler ve hatta daha düşük bir raf varsa ayakkabılar için depolama alanı bile elde edebilirsiniz.

Antre Dekorasyon Fikirleri
Antre Dekorasyon Fikirleri

Bu sehpanın yanına küçük bir bank eklemek fazladan yer gerektirmez. Ayakkabılarınızı giyerken ve çıkarırken oturmak isteyebilirsiniz. Bu yöntem size kolaylıkla oturma imkanı da sağlayacaktır. Ayrıca misafirlerinize samimi görünümlü bir karşılama alanı da hazırlamış olursunuz. Böylece küçük dairelerinizde kullanabileceğiniz giriş bölümü için en kolay dekorasyon fikirleri arasında mobilyalarının yerini değiştirmek ilk sırada yerimizi alıyor

Antre Dekorasyon Fikirleri Yarım Duvar Yapın

Ön kapınız yaşam alanınızın ortasına açılıp kapanmasından ziyade sonunda yer alıyorsa, yarım bir duvar antre görüntüsü oluşturmak için mükemmel bir seçenek olabilir.

Oluşturduğunuz giriş alanına uyan bir kilim, halı veya yer paspası eklemek, gerçekten bir girişiniz olduğu algısını artıracaktır. Zemin kaplaması ayrıca ön kapıdan girecek kaçınılmaz kir ve çamurun bir kısmını engellemede yardımcı olacaktır. Ayrıca bu alana dahil edebileceğiniz düşük voltajlı ampulün sürekli yanıyor olması da bu alana antre hissi katabilir.

Önerilen İçerik :   En Çok Tutulan Duvar Boya Renkleri 2021

Kapınızın Kanat Boyundan Yararlanın

Antre Dekorasyon Fikirleri
Antre Dekorasyon Fikirleri

Sırtı oturma grubuna gelecek şekilde açılan bir kapı, ikisi arasında hafif bir bariyer oluşturacak ve görüş alanındaki ana hatların kapanmasına yardımcı olacaktır. Böylelikle sanki giriş bölümünün kendine ait bir alanı varmış gibi antre hissi oluşturacaktır. Bir antreye sahip olamasak da önemli olan mekanları hislerimize göre biçim ve değerlendirme katmamızdır. Bu detay ihtiyaç duyulan her alanda gerçekleştirilebilir. Fakat bu şekilde bir dekorasyon yapmadan önce planlamasın yapmanızda fayda vardır. kapılarınızın kanat ölçülerini bilmek faydalı olabilir. Standart giriş kapıları 1 m genişliğindedir ve yaklaşık 120 cm giriş hissi yaratmak için idealdir.

Alana Özel Zemin

Kapınızın kanat boyunun eriştiği alan boyunca su geçirmez zemin döşeyin. Yaşam alanınızı temiz tutmanıza yardımcı olacak ve görsel olarak bir giriş oluşturacaktır. Seçtiğiniz malzemeyi odanın geri kalan zemin kaplamalarıyla aynı seviyede tuttuğunuzdan, kot farkı bulunmadığından emin olun.

Bir Kitaplık ile Girişinizi Tanımlayın

Bu özel giriş, bahsettiğimiz çoğu giriş bölümü fikrinden çok daha büyük bir alan gerektirse de, fikir yine de mükemmel denilebilir. Dar bir kitaplık, çok az bir yer işgal ederken, giriş alanını keskin çizgilerle tanımlayabilir. Aynı zamanda da bu alana dekorasyon anlamında bir tarz ve çok yönlü kullanılabilir olacağından işlevsellik eklemiş olursunuz.

Antre Dekorasyon Fikirleri Galeri

YORUMLAR

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak.