Maviyle Uyumlu Renkler Listesi

Mavi ile uyumlu en iyi renkleri mi arıyorsunuz? Mutlak bir klasik renk olan mavi, evlerimizi dekore etmeye gelince en popüler tonlardan biri olmaya devam ediyor. Yumuşak ve sakinleştiriciden karanlığa ve karamsarlığa geçiş yapabilen çok yönlü bir renk tonu çağdaş evlerde, geleneksel evlerde, rustik country tarzı veya modern minimalist görünümlerle çalışabilir. Temel olarak, bir şekilde mavinin çalışmadığı bir ev yoktur.

Bu Yazıda Okuyacaklarınız

Mavi Hangi Renklerle Gider?

Bu renk bukalemun çok çeşitli olduğu için, onu renk tekerleğindeki diğer tonlarla kolayca eşleştirebileceğiniz anlamına gelir. Bununla birlikte, eşleştirmelerin diğerlerinden daha iyi çalıştığı bazı şeyler var ve belirli alt tonların birlikte nasıl çalışacağı konusunda biraz dikkatli olmak istiyorsunuz, bu hangi renklerin en iyi sonucu verdiğini araştırdık.

Mavi ve Beyaz

Mavi ve beyazı sahil evinden ilham alan iç mekanlarla ilişkilendirebilirsiniz, ancak kombinasyonun aslında birçok yönü vardır ve rahatlatıcı olduğu kadar sofistike de olabilir. Bu, aynı anda hem taze hem de sofistike olmayı başaran güvenilir bir kombinasyon.

Mavi ve beyaz, herhangi bir odada işe yarayabilecek bir eşleşmedir, ancak dingin ve sakinleştirici nitelikler, özellikle yatak odalarına çok yakışır. Bu gölgeler bir araya getirildiğinde, nihai dingin ve sakin alanı elde edersiniz. Bununla birlikte, daha öne çıkan bir şey istiyorsanız, paletin sadeliği desen konusunda kendinize daha fazla güvenmenizi sağlıyor.

Maviyle-Uyumlu-Renkler
Maviyle-Uyumlu-Renkler

Mavi ve Yeşil

Mavi ve yeşil asla görülmemeli, hepimizin içselleştirdiği bir şey ama yine de bu doğru değil. Mavi ve yeşil renk çarkının aynı tarafından gelir, bu nedenle bu daha soğuk tonların aslında birbirini tamamlaması mantıklıdır.  Mavi ve yeşil, birlikte harika görünen ve her zaman ferahlatıcı bir kombinasyon oluşturan soğuk renklerdir. Cesur bir tasarım için duvarlarda ve mobilyalarda benzer dediğimiz bu renklerin canlı tonlarını seçin.

Önerilen İçerik :   Elekten Yuvarlak Raf Nasıl Yapılır?

Mavi ve yeşil ile dekorasyon yapmanın duygusal etkisi her zaman pozitiftir. Yeşil, dengenin, sakinliğin ve şefkatin rengiyken mavi, huzurlu, düzenli ve yatıştırıcıdır. Mavi ve yeşil ile iyi bir vurgu rengi pembedir.

Mavi ve Gri

Çok soğuk tonlu bir kombinasyon olan mavi ve gri, sadece bir renk dokunuşu tanıtmak isteyen nötr bir aşıksanız mükemmel olan çok sevilen bir eşleştirmedir. Doğru gri ile eşleştirilen, sıcak olan mavi, bu yatak odasında da görülebileceği gibi, kot mavisi nevresim ile de neredeyse nötr hale geliyor. Genel bir kural olarak, neredeyse bir ton görünümü için daha sıcak, daha yumuşak mavileri daha sıcak grilerle eşleştirin. Ve daha cesur veya daha fazla birincil mavi için, kontrast eklemek için daha soğuk, açık grileri tercih edin.

Mavi ve Turuncu

Bunlar tamamlayıcı renkler, bu da esasen tekerlek üzerinde karşılıklı oturdukları anlamına geliyor. Göze hoş gelseler de, bunlar yüksek bir kontrast oluşturur, bu yüzden öne çıkan bir şey istediğinizde bunları kullanın. İdeal olarak, bir zemin oluşturmak için bir rengi kurşun olarak kullanın ve ardından diğerini aksan olarak tanıtın.

Mavi ve Kırmızı

Kırmızı, şu anda iç mekan dünyasında biraz rönesans yaşıyor ve süslemek için cesur bir gölge olsa da, sakinleştirici bir mavi ile eşleştirildiğinde dengelenebilir. Bu renk düzenini oynamanın iki yolu vardır. Birincisi, gök mavisi ve kırmızı. Bu, şu anda özellikle popüler görünen eski tekstillerde sıklıkla bulunan bir kombinasyon.’Ayrıca derin donanmayı kırmızı bir sütun kutusuyla karıştırarak daha haşhaş bir şema seçebilirsiniz. Canlı olmasına rağmen, bu hala oldukça zamansız bir kombinasyon. Mobilya veya kumaşlarda vurgu rengi olarak kırmızının, kurşun renginiz olarak lacivertin kullanıldığını önerme eğilimindeyiz.’

Önerilen İçerik :   İkinci El Eşya Kendin Yap Projeleri ve İkinci El Eşya Satışı

YORUMLAR

    Bir yanıt yazın

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir