Evinize Yenilik Katacak Dekorasyon Fikirleri

Yaşam alanlarımızın dekorasyonları herkes için çok önemlidir. Eğer siz de ev dekorasyonuna önem veriyorsanız, bu makalemizde yeni dekorasyon trendleri ve dekorasyon fikirlerinden ipuçları bulabilirsiniz. Ev dekorasyonunda değişiklikler yapmak istiyor, ama değişiklik yapayım derken masraf yapmaktan kaçınıyor musunuz? Öyle ise, sizin için evin birçok alanında uygulayabileceğiniz, birbirinden şık ve ekonomik dekorasyon fikirlerini derledik.

Bu Yazıda Okuyacaklarınız

Yatak Odasına Yenilik Getir

Yatak odası dekorasyonunda değişikliğin en kolay fark edilebilir yolu yatak başını değiştirmektir. Kullanmakta olduğun yatak başını yatak bazasından ayırıp, baza ile uyumlu farklı bir yatak başınını var olanın yeriyle değiştirebilirsiniz. Başka bir fikir vermek gerekir ise yatak başının bulunduğu duvarı, dekoratif duvar panelleri ile kaplayabilir; farklı bir duvar kağıdı veya boya uygulaması ile yatak başının görüntüsünü en ekonomik ve pratik bir şekilde değiştirebilirsiniz.

Yatak Odası Dekorasyon Fikirleri

Salondaki Boşlukları Verimli Kullan

Salon dekorasyonunda değişiklik yapmak için öncelikli olarak mevcut mobilya yerleşimi değiştirmeyi deneyebilirsiniz. Böylelikle salon içerisinde yeni alanlar oluşturup bu boş alanları verimli bir şekilde değerlendirmenin yollarını arayabilirsiniz. Mesela, yeni açılan köşelerde kitap okuma köşesi oluşturulabilirsiniz. Pencere önlerini ikinci el antika berjerler ve fiskos sehpaları ile dekore edebilirsiniz. Sandıklarınızda bekleyen dantel çeyizlerinizi bu köşede kullanarak vintage bir alan oluşturabilirsiniz.

Salon Dekorasyon Fikirleri

Oturma Odasında Değişiklik Zamanı

Oturma odası dekorasyonunu hem daha estetik hem de daha kullanışlı bir hale getirmek için çeşitli yaratıcı duvar dekorasyonlarından fayda sağlayabilirsiniz. Dekoratif raflarla kitaplık ya da açık depolama alanı olarak kullanabilir, renkli çerçevelere koyabileceğiniz eski resimlerle, ev içinde ailece en çok vakit geçirilen alan olarak kullanabileceğiniz bu mekanı neşe dolu anılarınıza ait fotoğraflarla donatabilirsiniz.

Salon Dekorasyonu

Konforlu Köşe Oluşturun

Alan olarak dar diye adlandırabileceğimiz yerler genelde olumsuz olarak algılansa da bir balkon için dar kelimesi o alanı olumsuz etkilemektense sevimli bir havaya sokabilir. Bu tür balkonlarda samimi ve sıcak bir hava yaratmak daha kolaydır. Dar bir balkon, masa sandalye takımı üstüne yerleştireceğiniz dekoratif aydınlatmalar, balkon korkuluklarına asacağınız saksılardaki begonviller, ortancalar ve tavandan sarkan düş kapanları ile yaz akşamlarının tadını çıkartabileceğiniz hoş bir balkon dekorasyonu yapabilirsiniz. İsterseniz, ahşap paletleri alanınıza uygun ölçülerde keserek üzerine koyacağınız minderlerle balkonunuzda minik bir konfor köşesi oluşturabilirsiniz, böylelikle arkadaşlarınızla, ailenizle veya tek başınıza balkon keyfini doyasıya yaşayabilirsiniz.

renkli balkon tasarimlari

Mutfakta Mutlu Eden Dekorasyon Fikirleri

Yaşam alanınızdaki zamanınızın büyük kısmını mutfakta geçirenler için bu öneriler altın değerinde olabilir. Duvarlara mutfak içerisindeki kuralların yazılı olduğu sevimli bir çerçeve asmakla işe başlayabilirsiniz. Kendinize özel duvar dekorlarından faydalanarak size daha çok gülümsemeyi, sevmeyi ve mutlu hissetmenizi hatırlatacak duvar ekipmanları ile mutfak duvarlarını süsleyebilirsiniz. Eski tip mutfak dekorasyonları hoşunuza gidiyorsa nostaljik terekleri petrol mavisi gibi bir renge boyayıp mutfak duvarına asabilir bu sayede mutfağınıza ufak bir dokunuşla yepyeni bir renk de katabilirsiniz.

mutfak duvar rengi

Farklı alanlar için Dekorasyon Fikirleri önerilerimizi beğendiğinizi umarız. 10 Adımda Doğru Mobilya Düzeni isimli makalemiz içeriğinde de rehber niteliğinde bilgiler bulunmakta, okumanızı tavsiye ederiz.

Önerilen İçerik :   Evinizi Düşük Bütçeyle Dekore Etmek İçin Harika Fikirler

YORUMLAR

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir