Fonksiyonel TV Üniteleri ve Başarılı Tasarım Örnekleri 2021

Fonksiyonel TV üniteleri sayesinde evinizi daha şık bir görünüme kavuşturabilirsiniz.Televizyonlar son 20 yıldır hepimizin ya da büyük bir çoğunluğumuzun en fazla vakit geçirdiği teknolojik cihazlardır. Ama onu daha önemli kılan ve televizyonu gerçekten dekoratif gösteren sadece kendisi değildir. Televizyonları daha özel ve güzel görebilmek için TV ünitelerine ihtiyacımız var. Tek başına yerleşik duran ya da küçük bir masa üzerinde duran televizyonlardan haz etmiyor ve kesinlikle bir TV ünitesine ihtiyaç duyuyorsanız öncelikle belirlemeniz gereken birkaç kıstas var. Eğer bu kıstasları beraber belirleyebilir ve sizin için en özelini seçebilirsek çok daha dekoratif TV ünitelerine sahip olabilirsiniz. O halde gelin hep beraber tasarımsal açıdan çığır açmış olan tüm TV ünitelerini inceleyelim.

Bu Yazıda Okuyacaklarınız

Mekânın Büyüklüğünü Tespit Edin

TV ünitesi seçmeden önce mekânın ve televizyonunuzun büyüklüğünü tespit edin. Türkiye ortalamasında kullanılan televizyonların boyutu 126 ekran ile 160 ekran aralığındadır. Daha büyük bir televizyona sahipseniz boyuta göre seçim yapmanız gerekir. Ayrıca gereğinden fazla büyük TV üniteleri de şık durmayacaktır. O nedenle mutlaka televizyon boyutunuzla eşit oranda TV ünitesi seçmeye çalışın. Örneğin televizyonunuz 160 ekran ise bu hemen hemen 177 santimetreye denk gelecektir. Burada kullanacağınız TV ünitesi eğer 200 santimetre üzerinde olursa kötü bir görünüme sahip olabilir. İç mimarlar ve genel kullanıcı kitlesi özellikle Türkiye’de 190 santimetre civarında TV ünitesi kullanır. Bu topluluk seçimi olduğu için değil yakıştığı içindir.

Fonksiyonel TV üniteleri
Fonksiyonel TV üniteleri

İhtiyaçlarınızı Önceden Belirleyin

TV ünitesi seçiminden önce mutlaka ihtiyaçlarınızı belirleyin. Örneğin oyun konsolu, blu-ray, kitaplık ve bölmelerle kullanışlı bir TV ünitesi istiyorsanız mutlaka bu tarzda modeller beğenmeniz gerekir. İnsanlar bir anlık heyecan ile tüm ihtiyaçlarını unutabiliyor, seçimlerini aslında olmaması gereken bir TV ünitesinden yana kullanabiliyor. Bunun olması kötü bir durum olabilir. Kitaplarınızı televizyonunuzun yanında istiyor ve buna göre TV ünitesi satın almadıysanız sonradan pişman olmak gibi bir durumunuz var. Bunu yaşamamak adına tüm kişisel ihtiyaçlarınızı önceden belirlemeli ve TV ünitesi seçimlerinizi buna göre yapmalısınız. Ama farz edelim ki TV ünitenizde yer kalmıyorsa ve varsa televizyonunuzu TV ünitesinin arka kısmında kalan kısma monte edebilirsiniz.

Fonksiyonel TV Üniteleri
Fonksiyonel TV üniteleri

Fonksiyonel TV Üniteleri Seçin

Fonksiyonel TV ünitelerinden kasıt televizyonunuzu sıkı tutabilecek, göz yormayacak, tüm kişisel ihtiyaçlarınızı karşılayabilecek ve gerektiğinde sadece televizyonu değil aynı zamanda blu-ray oynatıcınızı ve oyun konsollarınızı da sığdırabilin. Diğer dekoratif ürünlerinizi yerleştirebilmek sizin için bir lüks olmasın. Açık raflara ve kapalı raflara sahip olan TV üniteleri uzun vadede hayat kurtarır. Kompakt TV üniteleri yerine daha kişiliğinizi ve dekorunuzu temsil edecek bir TV ünitesi seçimi ayrıca sizi mutlu edecektir.

Önerilen İçerik :   En İyi Laminat Parke Markaları Listesi

Gereğinden büyük TV üniteleri hem göze hitap etmeyecek hem de çok fazla yer kaplayacak. Tam tersi gereğinden küçük TV ünitesi de hiç kullanışlı olmayacak. O sebeple seçiminizi mutlaka doğru yapmanız gerekiyor. Fonksiyonel TV Üniteleri ve doğru ürün seçimi ile ilgili tavsiyelerde bulunmaya çalıştık. İşinize yarayacak fikirlerin yer aldığı Salon Dekorasyon Fikirleri ile Fark Yaratın isimli makalemize de göz atabilirsiniz.

YORUMLAR

    Bir yanıt yazın

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir