Bohem Ev Dekorasyonu Fikirleri

Modern bohem ev dekorunu seviyor musunuz? Oturma odanızı, yatak odanızı veya ofis alanınızı yenilemek için çok para harcamanıza gerek yok. Birkaç yeni parça ve eski buluntular ekleyerek, içinde vakit geçirmeyi seveceğiniz rahat ve yeni bir rüya evi yaratabilirsiniz. İşte bir servet harcamadan bohem bir ev elde etmek için birkaç stil fikri.

Bu Yazıda Okuyacaklarınız

Bohem Dekor veya Boho Stili Nedir?

Bohem tarzı, tüm kuralları yıkarak öne çıkan bireysel bir tarz yaratmayı amaçlar. Bohem bir görünüm, bir renk sıçramasına, yoğun desenlere sahiptir ve kendi benzersiz dokunuşunuzu eklemenize olanak tanır.

Bohem tarzda dekorasyon söz konusu olduğunda, herhangi bir kurala değil, sağlıklı bir ilham dozuna ihtiyacınız var. İpuçlarını doğanın güzelliğinden alan tasarımcılar, oluşturdukları alanlarda genellikle çok sayıda nötr, kahverengi, metal ve mücevher tonlarına sahiptir. Evinizde boho stilini kullanırken, renkli duvarlar ve vurgulu duvarlar şıktır, ancak daha aydınlık ve yoğun odalara daha az dağınık bir his vermek için krem ​​de kullanılabilir.

Bohem dekor hakkında minimalist hiçbir şey yoktur. Parlak vurgular, kilimler, duvar askıları ve öne çıkan dekor öğeleriyle alanı vurgulayın. Floresan tavan aydınlatması yerine büyük pencerelerden, titreyen mumlardan ve hatta fenerlerden gelen doğal ışığa odaklanın.

Canlı bitkiler, makrome ve rahat kanepeler gibi rahatlatıcı dekorlar, boho dekora yapılan popüler eklemelerdir. Ayrıca mekanınız için farklı bir ruh hali yaratmanıza yardımcı olması için mum veya tütsü de ekleyebilirsiniz. Rahatlamak ve evi aramak için gerçekten benzersiz ve ilginç bir alan yaratmak için renkleri, desenleri ve dokuları karıştırmayı deneyin.

Bohem-Ev-Dekorasyonu
Bohem-Ev-Dekorasyonu

Modern Boho Görünümü Nasıl Oluşturulur

  • Bitkiler – İster bir komşudan kesimler alın, ister kendinize ait bir fidanlığa gidin, bitkiler oturma odanıza hoş bir dokunuş katar. İyi görünmelerini sağlamakta zorlanıyorsanız, bitkiler için bu nem ölçer bir zorunluluktur. Fazla sulamadığımdan emin olmak için her zaman kullanırım.
  • Makrome – Kolay bir yükseltme için oturma odanıza veya açık alanınıza bir makrome dokunuşu ekleyin. Yastıklar ve sepetler üzerinde eğlenceli vurgular arayın. Pinterest ayrıca makrome duvar sanatı için pek çok tasarım fikri ve öğreticiye sahiptir.
  • Atın Yastıklar – Tarzınıza uygun bir renk paleti seçin ve zengin dokuları ve nötr tonları karıştırın.
  • Sepetler – Dokuma sepetleri seviyorum çünkü depolamak ve dağınıklığınızı düzenli ve gözden uzak tutmak için harikalar. Ayrıca harika bitki sahipleri yaparlar.
  • Vintage Buluntular – Nihai boho-chic tarzı oturma odası için, seyahatlerinizden topladığınız bazı eğlenceli vintage sanat eserleri, vurgular veya eklektik parçalar ekleyin.
  • Vurgulu Halılar – Cesur bir renkle alanınızı yükseltin veya daha sade bir hava için nötr bir ton seçin.
Önerilen İçerik :   En İyi Koltuk Renkleri

Uygun Bohem Dekor Fikirleri

Boho Yer Yastıkları

Eğlenceli bir boho dokunuşu için bir ya da iki tane yer yastığı ekleyin . Bunlar dinlenmek, meditasyon yapmak ve yoga yapmak için harikadır ve ayrıca ziyaretçileriniz olduğunda ekstra oturma alanı oluşturur. Gerçek bir boho dokunuşu için birkaç farklı deseni karıştırın ve eşleştirin. Eğlenceli ve parlak desenli kilimler evinize harika bir boho dokunuşu katıyor. Bunlar, herhangi bir odayı bir araya getirmeye ve alanınızı rahat ve sıcak hissettirmeye yardımcı olabilir.

Eğlenceli ve Renkli Bir Halı

Kişisel tarzınıza uyan veya odanızdaki diğer ana renklerle uyumlu, eğlenceli ve renkli bir halı arayın. Görsel ilgi eklemek için vurgulu kilimleri karıştırıp eşleştirmekten korkmayın.

Akuaponik Bitkiler

Bitkiler gerçekten bir alanı daha davetkar hale getirmeye yardımcı olur ve yeşilliklerin stresi azalttığı kanıtlanmıştır.

Mumlar

Mumlar evinize harika bir katkı sağlar ve gerçekten sıcak bir his yaratmanıza yardımcı olabilir. Mumlar bazı mekanlarda biraz tehlikeli olabilir; elektrikli mumlar, yangın tehlikesini riske atmadan mumların sıcaklığını evinize getirmenin harika bir yoludur.

YORUMLAR

    Bir yanıt yazın

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir