Salon Dekorasyon Fikirleri ile Fark Yaratın

Salon, aile fertlerinin sıklıkla vakit geçirdiği bir oda olmasının yanı sıra misafirlerin de ağırlandığı yer olmasıyla oldukça önemlidir. Aile film gecelerinin tadını çıkardığınız, güzel bir kitapla gevşeyeceğiniz veya hatta çocuklarınızın ev ödevlerini halletmelerine yardımcı olduğunuz yerdir. Salon dekorasyon fikirleri. Pek çok farklı amaca hizmet ettiğinden salonunuzun rahat bir kanepe ve dekoratif parçalar da dahil olmak üzere doğru mobilyalarla donatılması önemlidir. 

Aynı zamanda hem şık hem de işlevsel bir alanı nasıl tasarlayacağınız konusunda kararsız kaldıysanız sizin için hazırladığımız salon dekorasyon fikirleri listemize göz atabilirsiniz. Amacınız salonu tamamen yenilemek de olsa birkaç parça eşyayı değiştirmek de olsa bu metinde işinize yarayacak salon dekorasyon fikirleri bulabilirsiniz. 

Bu Yazıda Okuyacaklarınız

Toprak Tonlarıyla Huzurlu Bir Ortam Yakalayabilirsiniz 

Dekorasyona renklerle başlayabiliriz. Toprak tonları, son zamanlarda iç tasarımı etkisi altına almış trendlerden biridir. Zeytin yeşili, sarı toprak ve yanık turuncu, yalnızca sıcaklık değil, aynı zamanda dış mekanlarla da harika bir bağlantı sağlayan tonlardır. 

Toprak tonundaki mobilya ve aksesuarlar, ahşap, bitkiler ve metal aksesuarlarla beraber sakinleştirici bir ortam oluşturma fırsatı sunar. Birçoğumuz evde çok vakit geçiriyoruz ve toprak tonlarının domine ettiği bir salon sayesinde verimliliği yükseltmek ve huzurlu bir ortam oluşturmak mümkündür. Toprak tonundaki eşyalarla farklı tonları birleştirmek eğlencelidir ve tarzınızı ortaya koyma fırsatı sunar.  

Salon dekorasyon fikirleri

Biyofilik Tasarımla Salonunuzu Modernize Edin 

Biyofilik tasarım, doğal unsurları (malzemeler, ışık, bitki örtüsü) genel sağlığımızı doğrudan etkileyen modern yapılı ortamlarla birleştiren güncel bir tasarım trendidir. Araştırmalar, doğanın doğrudan veya dolaylı unsurlarını dairenize dahil etmenin stresi azaltmada ve kan basıncı seviyelerini ve kalp atış hızlarını dengelemede rolü olduğunu gösteriyor. Ek olarak, bu tür bir tasarım üretkenliği, yaratıcılığı ve refahı artırır. Biyofilik tasarım, sağlıklı yaşamı destekleyen bir salon dekorasyon fikirleri olarak karşımıza çıkıyor.

Önerilen İçerik :   IKEA TV Ünitesi ile Salonlara Gelen Şıklık

Biyofilik tasarımın doğrudan ve dolaylı doğa deneyimi olmak üzere 2 aşaması vardır. Doğanın doğrudan deneyimi için, doğal ışık kullanımına dikkat edilir ve  iç mekan bitkileri, canlı duvarlar, kış bahçeleri ve mümkünse dekorasyon çeşmeleri kullanılır. Doğanın dolaylı deneyimi içinse taş, ahşap, metaller gibi doğal malzemelerin kullanılması, doğada bulunan renkleri seçilmesi, doğa görüntülerinin kullanılması gerekir. Sürdürülebilirliğe ve hem maddi hem de manevi sağlığa verilen önemin artmasıyla beraber biyofilik tasarım günden güne daha fazla dikkat çekiyor. 

Salon dekorasyon fikirleri1

Eklektik Tasarımla Salonda Katmanlı Kontrast Bir Dekor Oluşturun 

Salon dekorasyon fikirleri son yıllarda ince ve nötr görünümler sunan uyumlu öğelerden uzaklaşıyor. Bunun yerine, renkler, malzemeler ve stiller şeklinde yüksek kontrastlı tasarım göze çarpmaktadır. Bunun anlamı, vitrinlerinizi koyu mavi seçebilir veya salonunuzu desenli fayanslarla döşeyebilirsiniz demektir. İşin püf noktası denge için zamansız ve kaliteli seçimler yapmanızdır. 

Eklektik tasarım, eski ve yeniyi eşleştirmek ve birbiriyle uyum içinde olmasını sağlamaktır. Görünümler arasındaki ayrım, salona büyüleyici bir çekicilik katar. Vintage aksesuarlarla dolu bir odaya modern bir sanat eseri asmak, modern lambaları antika bir koltuk masasına koymak ve modern bir konsola eski gaz lambalarını yerleştirmek eklektik tasarımın en yaygın örnekleridir. Ayrıca Balkon dekorasyonu için arayış içindeyseniz En Şık Balkon Dekorasyonları isimli makalemize de göz atabilirsiniz.

Salon dekorasyon fikirleri2

YORUMLAR

  1. Harika ve ayrıntılı bir şekilde konu anlatımı yapılmış. Tasarım adına bilgilendirici ve görsel destekli anlatım için teşekkürler

    1. her zaman en iyi içerikleri sizlere hazırlamak için çalışıyoruz.

  2. Eklektrik tasarımlar her zaman dikkatimi çekmiştir. Eskiyle yeninin uyumunun sağlanması ve modern bir hava katılması aynı zamanda huzur ve enerjinin ortamda olması insana rahatlık vermesi muhteşem bir harman. Yazıyı hazırlayan arkadaşa çok teşekkür ederim. Güzel ve yararlı bir bilgi sunumu olmuş.

    1. teşekkürler değerli yorumunuz için

  3. Gayet güzel bir yazı hazırlıyorsunuz biz de salonumuzu bir oturma odamızı tasarlarken buradan faydalandı teşekkürler herkese tavsiye ederim

  4. Biyofilik tasarımalar her zaman için bana huzur veriştir. odamı yeniden dekore etmek ve tasarımlar ile huzurlu bir oda oluşturmayı hep hayal etmişimdir. Sizler sayesinde bu isteğime farklı bir bakış açısı katarak dekorasyonumu yapacağım. Emeğinize sağlık.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir