Hazır Rulo Çimin Faydaları

Hazır rulo çim, temel olarak, hasat edilmeden ve teslimat için sarılmadan önce ideal koşullarda yetiştirilen, sarılmış çimdir. Çim genellikle sağlıklı bitki büyümesini sağlayan verimli topraklara sahip özel çiftliklerde yetiştirilir. Olgunluğa ulaştığında ise, kökleri hala bağlı olacak şekilde rulolar halinde kesilir.

Hazir-Rulo-Cimin-Faydalari
Hazir-Rulo-Cimin-Faydalari

Bu Yazıda Okuyacaklarınız

Hazır rulo çim kullanmanın faydaları nelerdir?

Hazır rulo çimler pek çok konuda bahçe sahiplerine kolaylık sağlar. İşte onlardan bazıları:

Zaman Kazandırır

Hazır rulo çim kullanmanın en büyük faydalarından biri, çimlerinize tohum ekmeye kıyasla zaman tasarrufu sağlamasıdır. Tohumlama ile yeni çiminizi kullanmadan önce bekleme süresi birkaç hafta olabilir, ancak hazır bir çim ile yeni kurduğunuz yeşil alanınızın keyfini anında çıkarabilirsiniz.

Az Bakım İster

Hazır rulo çim kullanmanın bir diğer faydası, tohum ekimi veya sentetik çim kurulumu gibi diğer yöntemlere kıyasla bakımın minimum düzeyde olmasıdır. Çimler tamamen olgunlaşmış halde gelir ve genellikle sulama ve ara sıra gübreleme gibi yalnızca temel bakım gerektirir.

Ücreti Uygundur

Hazır çim döşemek başlangıçta daha pahalı gibi görünse de uzun vadede ciddi oranda tasarruf sağlar. Çim ekimi birkaç tur su ve ek gübre gerektirir ve genellikle düzgün ve eksiksiz bir çim oluşturma konusunda hayal kırıklığı yaratır.

Hazır Çim kurulumu ne kadar sürer?

Hazır çim veya ruloların kurulum işlemi, profesyoneller tarafından yapıldığında hızlı ve kolaydır. Bahçenizin büyüklüğüne bağlı olarak, dışarı çıkan çimlerin kurulumu, daha büyük bahçeler için yarım günden iki güne kadar sürebilir.

Hazır çimlere başlamadan önce çimleri hazırlamak gerekir mi?

Evet. Hazır çimler yerleştirmeden önce toprağın işlendiğinden, düzlendiğinden ve kademeli üst toprak kullanılarak uygun şekilde boşaltıldığından emin olun. Herhangi bir üst toprak karışımı uygulanmadan önce aşırı sıkıştırılmış toprak gevşetilmelidir.

Önerilen İçerik :   Açık Kalp Ameliyatı Öncesi, Sonrası ve Riskleri

Hazır rulo çimleri ne sıklıkla sulamak gerekir?

Yeni kurulan çim, kurulumdan hemen sonra toprağa derinlemesine köklenene kadar yeterli sulama gerektirir. Sıcak aylarda, tohum tam kök haline gelinceye kadar sulama günlük veya düzenli olarak yapılmalıdır; bu yalnızca 2-3 hafta sürebilir. Daha sonra sulama sıklığını azaltılmalıdır ve hava koşullarına bağlı olarak haftada bir kez derin sulama yapılmalıdır.

Sonuç olarak hazır çimler, yeşil ve sağlıklı bir çimin keyfini çıkarmanın hızlı ve kolay bir yoludur. Zamandan tasarruf, uygun maliyetli olma ve minimum bakım gerektirme gibi pek çok avantajı vardır. Kısa sürede güzel bir çim elde etmek istiyorsanız, Çimsaş’ın hazır rulo çimlerine bir bakmalısınız. Daha fazlasını öğrenmek için +90 534 878 88 05 telefon numarası ve info@cimsas.com.tr mail adresleri ile Çimsaş’a ulaşabilirsiniz.

YORUMLAR

    Bir yanıt yazın

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir