Baby Shower Dekorasyon Fikirleri Çok Popüler Ama Neden?

Baby Shower dekorasyon konsepti, bebek heyecanı yaşayan anne adayları için düzenlenen parti konseptleridir. Doğuma birkaç hafta kala, çoğunlukla annenin yakın arkadaşı veya kız kardeşleri tarafından düzenlenir. Baby Shower parti dekorasyonunda, parti mekânının süslemesi, masa süslemesi, ikramlıklar, hediyeler gibi birbirinden önemli küçük detaylar bulunur.

Annelik arifesindeki anne adaylarına, doğum öncesi moral ve motivasyon için yapılan partinin eğlenceli ve unutulmaz güzellikte olması çok önemlidir. Davetlilerin katılımıyla oluşan manevi desteğin yanı sıra, gelen bebek hediyeleri de maddi destek amacı taşır. Tarzınızı belirlemede yardımcı olabilecek Baby Shower parti dekorasyon fikirlerini, sizler için kısaca derlemeye çalıştık.

Bu Yazıda Okuyacaklarınız

1-Baby Shower Temaları

image2
Baby Shower Dekorasyon

Baby Shower dekorasyon temalarında bebeğin cinsiyetine göre parti süslemesinin rengi belirlenir. Çoğunlukla Baby Shower partiler açık mavi ve tozpembe renk konseptlerinden oluşur. Cinsiyet tespitini sürprize bırakan veya ikiz bebek anneleri gibi bazı istisnai durumlarda ise açık yeşil, mor veya sarı tonları temel renk olarak tercih edilir.

Baby Shower parti mekânı olarak, sıcak mevsimlerde açık alan tercih etmeniz mükemmel sonuç verecektir. Temiz hava ve doğanın güzelliği içinde düzenlenen kır partisi, hafızalardan silinmeyecek güzel anılar oluşturacaktır. Açık hava parti imkânını oluşturamayan kişiler ise parti öncesi dış çekim resimleri ile Baby Shower albümü oluşturmayı düşünebilirler.

2-Evde Baby Shower Fikirleri

image3
Baby Shower Dekorasyon Fikirleri Çok Popüler Ama Neden? 14

Evde hazırlanan partilerde, Baby Shower dekorasyon temaları tek oda içinde, masa ve duvar süslemesi şeklinde tasarlanır. İkramlık servis tabakları, masa örtüsü ve hediyelikler genel olarak mavi veya pembe renk yoğunluğunda seçilir. Örneğin; Baby Shower konsepti erkek bebekler için çoğunlukla açık mavi, gri veya altın sarısı renk kombini tercih edilir.

Baby shower süsleme fikirleri

Yıldızlı konsept, ayıcıklı konsept, neon renkli konsept, balonlu veya tüllü süsleme konseptleri gibi birbirinden farklı Baby Shower malzemeleri kullanılarak kendi tarzınızı oluşturabilirsiniz. Parti odası dizaynında ışıltılı fon perde kullanmanız, özel bir şıklık oluşturacaktır. Fon perde üzerine Baby Shower yazısı veya helyum balon kullanarak istenilen parti gösterişini kolaylıkla elde edebilirsiniz.image5 1

Önerilen İçerik :   Tüm İhtişamıyla Avangart Dekorasyon Fikirleri

3-Baby Shower Dekorasyon Masasında Neler Olur?

Baby Shower dekorasyon hazırlığı aşamasında Baby Shower masasında neler olur? En sık sorulan ve en çok araştırılan konudur. Parti masasında genel olarak ikramlık süslü kurabiyeler, Baby Shower pastası, parti davetlilerine verilecek küçük hediyeler mutlaka bulunur. Alternatif tatlı ve tuzlu çeşitler, şekerlemeler gibi aperatif tadımlıklar ise tercihe göre eklenir.image4

Baby Shower parti masasının gösterişli olması konusunda önemli bir detay, sunum tabaklarının tek tip olmaması gerektiğidir. Katlı servis sunum tabakları ve ayaklı dikdörtgen sunum tabakları gibi dekoratif servis setleri kullanarak parti masanıza göz alıcı görüntü kazandırabilirsiniz. Cupcake seti, Baby Shower temalı tabak, bıçak, çatal gibi süslü ürünler masanıza renk kazandıracaktır.image1 1

Baby Shower dekor konseptlerinde, profesyonel hizmet veren organizasyon firmaları ile anlaşabilirsiniz. Tüm süreci yöneten organizasyon ekibini tercih ederek, hazırlık aşamasında yorulmadan partinin eğlencesini ve keyfini çıkarabilirsiniz.

YORUMLAR

    Bir yanıt yazın

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir