Dar Mutfaklar İçin Yemek Masası Modelleri

Mutfak hem ev kadınlarının hem çalışan kadınların hem de diğer ev sakinlerinin en fazla vakit geçirdiği mekânlardan bir tanesi. Hatta oturma odası ya da salon kadar fazla kullanılan bir mekân olduğu için dekorasyonu da bir o kadar önem arz ediyor. Genel yanılgı ise “Bir masa, 4 sandalye ile tamamdır” düşüncesidir. Aslında yemek yediğimiz, vakit geçirdiğimiz ve en fazla kullanılan mekânlardan bir tanesi olan mutfaklar için eğer ortam geniş ve ferah olmasa bile bir tasarım yapılabilmesi gerekir. Dar mutfaklar için yemek masası modelleri arayan okurlarımız için ise naçizane önerebileceğimiz bazı yemek masası modelleri var. 

Dar Mutfaklar İçin Yemek Masası
Dar Mutfaklar İçin Yemek Masası

Bu Yazıda Okuyacaklarınız

Dar Uzun Mutfaklar İçin Masa

Dar ve uzun mutfaklar için masaların da benzer modellerde olması gerekebilir. Ancak bazı durumlarda mutfağın bir bölümünün kullanamayacak kadar büyük masa modelleri de seçilebilir. Özellikle masa ile çok vakit geçiren ya da kalabalık aileler için mutfak her ne kadar dar olsa da mutfakta duracak olan yemek masasının geniş olması çok önemlidir. Eğer aileniz 3 kişi, 2 kişi ya da 4 kişiden oluşuyorsa satın alacağınız herhangi bir masa boyutunun çok bir önemi yok ama 4 kişiden fazla olan aileler için kesinlikle en önemli noktalardan bir tanesi kullanışlı masalara sahip olmaktır. Eğer önceliğiniz kalabalığın tamamının aktif bir şekilde mutfakta bulunabilmesini istiyorsanız aşağıdaki modelleri inceleyebilirsiniz.

Dar Mutfaklar İçin Yemek Masası modelleri
Dar Mutfaklar İçin Yemek Masası
da ve uzun mutfak dekorasyonu
Dar Mutfaklar İçin Yemek Masası

Küçük Mutfaklar İçin Katlanabilir Masa|Dar Mutfaklar İçin Yemek Masası

Küçük mutfaklar için katlanabilir masalar da oldukça pratiktir. Özellikle mutfağı 3 kişinin dahi oturamayacağı kadar küçük olan okurlarımızın katlanabilir masalar ile kendilerine çözüm buluyor olmaları hem pratik hem de mutlak çözüm olacaktır. Zira büyük masa kullanacak olsanız mutfak daralacak ki bu kadınların en son isteyeceği şey. Küçük masa alsanız bu sefer de kullanışlı olmayacaktır. Ama küçük mutfağınız için katlanabilir büyük masalar oldukça pratik olacaktır. Tercihleriniz arasında mutlaka katlanabilir masaları bulundurmanız gerekiyor. Bu sayede hem mekân daralmayacak hem de satın alacağınız masa kullanışlı bir hale gelecek. 

dar mutfaklar icin katlanabilir masa

Dar ve Küçük Mutfaklar İçin Masa Çözümleri

Yukarıda bahsettiğimiz gibi orta ölçekli masalar ya da katlanabilir masalar aynı şekilde tercihiniz olabilir. Ama burada size daha önemli bir dekorasyon önerisinde bulunalım. Portatif yemek masaları mevcut mutfak duvarlarına monte edilir. Duvarı kullanışsız hale getirdiği düşünülecek gibi olsa da oldukça pratik bir çözümdür. Zira duvara monte edilecek olan masanın sadece kullanıldığı esnada mutfağı daraltır ve yemek yendikten sonra kaldırılınca mutfağınızın aynı şekilde kullanabilmenize yarar. Bu da size hem yemek için hem kullanış için hem de mekan büyüklüğü için oldukça önemlidir. Zira insanlar dar ve küçük mutfaklar için masa çözümleri ve önerileri arıyor. Web sitemizi düzenli olarak takip ederek eviniz için en ideal çözümlere kavuşabilirsiniz. Sadece mutfak değil aynı zamanda evinizin tüm odaları ve dekorasyonları hakkında önemli fikirler sunuyoruz.

dar mutfaklar icin yemek masasi 2
Dar Mutfaklar İçin Yemek Masası

Dar Mutfaklar İçin Yemek Masası tavsiyelerimize ek olarak bir önceki yazımız olan Yeni Yılın Mutfak Tasarımları, Evleri Dönüştürüyor isimli makalemizi inceleyerek 2021 yılı trend mutfak dekorasyonu modellerini ve tasarım fikirlerini de öğrenebilirsiniz.

Önerilen İçerik :   Mutfak Dekorasyonu Hakkında Bilmeniz Gerekenler

YORUMLAR

    Bir yanıt yazın

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir