IKEA Mutfak Dolabı Modelleri 2021 Modasına Ayak Uydurun!

IKEA mutfak dolabı modelleri 2021 yılına büyük yeniliklerle dikkat çekici bir giriş yaptı. Her geçen gün değişen zevkler ve yeniliklere ayak uydurabilmek için IKEA kendini devamlı güncellemeye devam ediyor. Her zevke uygun modelleri ile aradığınız mutfak tasarımlarını IKEA’da kolayca bulabileceksiniz. Üstelik IKEA bu alanda mutfak dolapları başta olmak üzere tüm ihtiyaçlarınızı karşılayabiliyor.

Bu Yazıda Okuyacaklarınız

IKEA Mutfak Dolabı Modelleri 2021 Nelerdir?

Başta kadınlar olmak üzere erkekler de mutfakta zaman geçirmektedir. Mutfakta geçirilen bu zamanı keyifli kılmak için mutfak dekorasyonu önemlidir. Kötü bir mutfak dekorasyonu burada geçireceğiniz zamanı sizin için çekilmez bir hale sokacaktır. Göze hitap eden sizi mutlu eden bir mutfak dekorasyonu ise ortamda geçirdiğiniz zamanı da rüya gibi kılacaktır. Mutfak dekorasyonun en önemli parçası mutfak dolaplarından oluşur. Gelin birlikte 2021 IKEA mutfak dolabı modellerini birlikte inceleyelim.

1-Knoxhult Mutfak Dolapları

Knoxhult, IKEA mutfak dolabı modelleri yeni ürünlerinden birisidir. Bu modeliyle sizi alışıla gelmişlerden uzaklaştırarak daha ergonomik kulanım tecrübesi sunuyor. 2021 mutfak dolapları artık daha sade ve yalın karşımıza çıkıyor. IKEA bu sadeliği ürünlerine çok iyi bir şekilde entegre ediyor. Gözü yormayan hoş görünüşüyle sade olmasının yanında ayrıca çokta ilgi çekici görüntüler sunuyor.

IKEA Mutfak önerileri
IKEA Mutfak

IKEA Knoxhult modeliyle birlikte karşımıza çeşitli renk kombinasyonları ile çıkıyor. Beyaz, gri ve parlak cila beyaz renkleriyle mutfağınıza aydınlık ve ferah bir hava katmayı hedefliyor. Mutfağınızın yapısına uygun köşe dolapları, duvar yüksekliğinize uygun modüler dolapları bulunmaktadır. Bunların dışında bir mutfak kombinasyonu oluşturarak mutfağınıza en uygun modelleri seçme fırsatı sunuyor.

2- IKEA Mutfak Dolabı Modelleri 2021| Enhet

Mutfağınıza canlılık katacak IKEA mutfak dolabı modelleri 2021 Enhet size farklı neler sunuyor beraber inceleyelim. Knoxhult’un salt görünümden ziyade Enhet sizlere daha doğal ve canlı bir ortam sunmayı hedefliyor. Ahşap ve meşe tezgahları zengin görünümüyle görenleri adeta büyülüyor. Dokuları ve görüntüsüyle doğallığı hissettirmekten de ödün vermiyor. Bu da en çok tercih edilen mutfak dolapları arasına girmesine neden oluyor.

Önerilen İçerik :   İndüksiyon Ocakları İle Yeni Nesil Pişirme
ıkea bordo mutfak dolabı
Ikea bordo mutfak dolabı

İlginizi Çekebilir: Mandaldan Peçete Yapımı Resimli Anlatım

IKEA Enhet modeliyle klasik mutfak dolaplarının dışında kapalı kutu görüntüsü veren kapaklarından arınmış bir biçimde karşımıza çıkıyor. Mutfakta kolay ulaşımı göz önünde bulundurmayı temel prensip edinmiş gibi görünüyor. Raf sistemli görünümüyle aradığınız ürünlerinize kolayca ulaşım fırsatı sağlıyor. Ufak mutfak araç ve gereçlerinizi dolap içlerinde saklamak yerine göz önünde düzenli bir şekilde yerleştirebileceğiniz aparat eklemeleri de sunduğunu görüyoruz. Her mutfak yapısına uygun tasarlanmış bir çok modeli mevcuttur.

IKEA Mutfak Dolabı Yaptırma Mümkün mü?

1943 yılında Ingvar Kamprad daha 17 yaşındayken IKEA’yı kurdu. İleri görüşlülüğüyle birlikte Kampard modüler mobilyalar yapmayı hedef edinmişti. Bunu bir oyun gibi keyifli hale getirerek satın aldığınız dolapları içerisinden çıkan kılavuzlar yardımı ile yapabilme imkanı sunuyordu. Günümüzde hala devam eden bu sistemi ile sizde IKEA’dan isteğinize ve ev yapınıza uygun dolaplar yaptırabilir, satın alabilir ve bunları masrafsız bir biçimde evinizde kurabilirsiniz.

dar Ikea mutfak dolabı
dar Ikea mutfak dolabı

IKEA mutfak dolabı çeşitleri 2021 artık günümüzde ölçü alarak mutfağınıza en uygun şekilde yapılmasını sağlıyor. Modellerin sadece görünüm olarak değil ölçüleriyle de birlikte alana uyum sağlaması böylece mümkün kılınıyor. Sıfırdan bir mutfak dolabı değil sadece satışa sunulan modellerin ölçülerinde değişikliğe gidildiğini vurgulamakta fayda var. Buna göre tercih yaparak ölçülerinize en uygun mutfak dolaplarının sahibi olabilirsiniz.

IKEA Mutfak Dolabı Fiyatları 2021

gesdhgsrhshjs
Ikea gri mutfak dolabı

İlginizi Çekebilir: Banyo Küveti Nasıl Seçilir

Mutfak dolapları fiyatları alınacak parça ve kombinasyona göre değişiklik göstermektedir. Kişilerin bu yönde tercih yaparak hareket etmesi gerekir. Genel olarak fiyatlar:

 • Knoxhult Köşe Mutfak Dolabı 2.697 TL,
 • Knoxhult Mutfak Dolabı Kombinasyonu 2.317 TL,
 • Knoxhult Köşe Mutfak Kombinasyonu 4.697 TL,
 • Knoxhult Duvar Dolabı 470 TL,
 • Tekli Knoxhult Duvar Dolabı 230 TL,
 • Kapaklı Knoxhult Duvar Dolabı 270 TL,
 • Enhet Mutfak Dolabı Kombinasyonu 6.433 TL,
 • Enhet Köşe Mutfak Dolabı Kombinasyonu 8.801 TL,
 • Enhet Duvar Dolabı 640 TL,
 • Enhet Duvar Dolabı İskeleti 400 TL gibi farklı fiyatlandırmalar bulunmaktadır.
Önerilen İçerik :   Yemek Masası Nasıl Seçilir?

IKEA Mutfak Dolabı Kulpları ile Dekorasyonu Tamamlayın

Mutfak dolaplarında kabartmalar, çıtalar ve dolap kulpları dekorasyonda tamamlayıcı parçalar olmaktadır. İsterseniz IKEA mutfak dolabı örnekleri üretimlerinde kulplu dolapları alabilirsiniz isterseniz hali hazırda bulunan dolaplarınıza sadece kulp alarak ihtiyacınızı karşılamanız da mümkün. Bu kulpların alana uygun renklerde olup sırıtmaması, göze batmamasına dikkat etmelisiniz.

Gri mutfak dolabı
Ikea gri mutfak dolabı

Kulpların her şeyden önce kullanışlı olması gerekiyor. Eli iyi kaplaması ve çekiş gücüne bağlı olarak yıpranma payının olmaması da uzun süreli kullanım imkânını sunan imkânlar arasında yer alıyor. IKEA bünyesinde kulp satışında: topuz, suni deri kaplama, oval kuplar ve ince kulplar bulunuyor. Renk olarak da geniş bir skalaya sahipler.

Dekorasyon anlamında nasıl hareket etmeniz gerektiğine gelirsek, beyaz dolaplarınızda en çok yakışan kulplardan birisi siyah renkteki kulplar olacaktır. Ancak mutfağınızda bu siyahı bütünleyecek başka parçalara yer vermeniz gerekir. Şayet bu tarz kullanım yapmayacaksanız klasik olarak paslanmaz çelik kulp tercih edebilirsiniz. Üstelik bu kulplar IKEA mutfak dolabı modelleri 2021 üretimleri için de oldukça uygundur.

YORUMLAR

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir